Doğu Erte

Resim, Mozaik
/ Web / Facebook / Instagram /

Paylaş

1979 İstanbul doğumlu sanatçı Sankt Georg Avusturya Lisesi mezunudur.

2002’de Akademi İstanbul İç Mimari bölümünü bitirdikten sonra Erte Sanat Atölyesi’nde mozaik çalışmalarıyla sanat hayatına atılmıştır.

2004’ten beri Türk Gölge Oyunu’ndan görsel dünyasından aldığı esinle suluboya ve özgün baskı resim tekniğiyle yarattığı eser yelpazesini genişletip zenginleştirmeyi sürdürürken özellikle resim sanatına ilgi duyan sanatseverlerin arasından Türk Gölge Oyunu’nun simgesel değerine de sempatiyle ilgi duyan sevenleriyle eserlerini buluşturarak yaygınlaştırmaya devam etmektedir.

Ayşen Erte gravüResim atölyesi bünyesinde İstanbul ve Türkiye genelinde gerçekleşen 49 grup sergisine 9 karma sergiye, Ayşen Erte ile 3 ortak sergiye, kendi çalışmalarına özel 5 kişisel sergide bulunmuştur.

Maltepe Türkan Saylan Kültür Merkezi’ndeki birinci yıl büyük sergisinde Bir Grup İnsan topluluğuna katılmıştır.

Uluslararası ekslibris ve miniprint bienallerine katılmaktadır.

Gravür resim çalışmaları yanı sıra ailesiyle birlikte atölyesinde sipariş üzerine vitray, mozaik ve cam füzyon sanat çalışmalarını da sürdürmektir. 

Aralarında Yeşilköy Kalangos Evi, Girne’de Merit Royal giriş salonu ve Suzan Sabancı’nın restore ettirdiği Ayvalık’taki Ayışığı Manastırı’nın da bulunduğu seçkin mekânlarda mozaik sanatı çalışmaları da bulunmaktadır.

Artsonline'da Geçmiş Sergileri:

Video Klipler

Çalışmalarından Örnekler

Görüşünüz

ARTSONLINE WEB ART GALLERY – DORUK BİLİŞİM © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Kişisel Verilerin Korunması