Esra Üner

Tekstil Tasarım, Resim, Fotoğraf
Email / Web / Facebook / Instagram /

Paylaş

1987 yılında Mimar Sinan Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Tekstil Bölümü’nden mezun oldu.

İtalya Perugia’da, İstituto Europeo Di Arte Operativi’de stilistlik ve moda tasarımı eğitimi aldı. Designer olarak çalıştığı bir dönemin ardından profesyonel iş yaşamını tamamen bırakarak  söyleyemediği her şeyi sanat ile dile getirmeye başladı.

1999 yılında Beyoğlu Güzel Sanatlar Akademisi’ndeki karma sergi ile ilk eserlerini sergiledi.

2000 yılından itibaren İstanbul’da kendi atölyesinde çalışmalarına devam eden sanatçı birçok kişisel ve karma sergiye katıldı, yurt içi ve yurt dışında koleksiyonlarda resimleri bulunmakta.

Sanatın iyileştirici gücünü kullanarak özel çocuklarla resim çalışmaları yapmakta, sokak hayvanları yararına bir sosyal sorumluluk projesi yürütmektedir. Bir çok dernek ve sosyal sorumluluk projesinde de gönüllü olarak görev almaktadır.

New York merkezli Hub Design’ın sanatçı listesinde yer alan  Esra Üner çalışmalarında kendi içsel yolculuğundan yola çıkarak yaşadığımız süreci, ölümü, hayatı, doğayı, sevgiyi, doğumu, insanı özgün bir dille yansıtıyor.

Çalışmalarında zeminde yaptığı farklı doku çalışmalarının üzerine yağlı boya ve ve farklı malzemeleri kullanarak kendi imzası haline gelen bir  çalışma tarzı oluşturan sanatçı çok değişik malzemeleri kullanarak üretmektedir.

Aşk ve arınma felsefesiyle üreten Esra Üner, çalışmalarında içindeki çocuğu, heyecanı kaybetmeden sorgulamanın, yaşadıkça artan farkındalığımızın öneminin altını çizmeye çalışmaktadır.

 

Artsonline'da Geçmiş Sergileri:

Video Klipler

Örnek İşler

Görüşünüz

ARTSONLINE WEB ART GALLERY – DORUK BİLİŞİM © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Kişisel Verilerin Korunması