Estel Lita Russo

Kukla, Fotoğraf
Email / Web / Facebook / Instagram /

Paylaş

1965 İstanbul doğumlu olan Estel Lita Russo evli ve bir kız çocuğu annesidir.

1986-1990 yılları arasında bilgisayar satışı ve 1991-2009 yılları arasında kurucusu ve ortağı olduğu dershanede ve Petrol Ofisi’nde bilgisayar eğitmenliği yaptıktan sonra 2010 yılında aile şirketinde çalışmaya başlamıştır.

2008 yılına kadar yaptığı resim, seramik, heykel ve cam çalışmalarıyla çeşitli sergilere katılmıştır. 2008 yılında Su Sanat Atölyesine katıldığı derslerden sonra kukla sanatına gönül vermiş ve KukLita Kukla ve Hobi Atölyesi’ni kurmuştur.

2015 Yılında Focus Group’dan aldığı temel ve ileri fotoğrafçılık kursundan sonra fotoğraf sanatına merak sarmış ve çeşitli gezilere katılarak bu ilgisini desteklemiştir.

Bilgisayar eğitmenliği geçmişiyle kuklayı ve fotoğrafçılığı harmanlayan Estel , 2014-2019 yılları arasında, “Sağlıklı Gülsu”, “İyi Trafik Canavarı” ve “Kuki ile Küçük Prens” adında üç müzikal kukla oyunu yazmış, yönetmiş ve sahnelemiştir. Bu eserlerle İzmir Kukla Günleri’ne ve İstanbul’da çeşitli festivallere katılmıştır.

2020 yılının Kasım ayında Dr. Mehmet Ömür’den aldığı Mobil Sanat Eğitimi sonrasında bu sanata büyük ilgi duymuş ve eserler üretmeye başlamıştır.

Halen atölyesinde ve online olarak kukla ve bez bebek yapımı ile yaratıcı sanat dersleri vermektedir.

 

Artsonline'da Geçmiş Sergileri:

Video Klipler

Çalışmalarından Örnekler

Görüşünüz

ARTSONLINE WEB ART GALLERY – DORUK BİLİŞİM © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Kişisel Verilerin Korunması