Estel Lita Russo (EsteLita Art)

Kukla, Fotoğraf, Mobil Art
Telefon / Email / Web / Facebook / Instagram /

Paylaş

1965 İstanbul doğumlu olan Estel Lita Russo evli ve bir kız çocuğu annesidir.

1986-1990 yılları arasında bilgisayar satışı ve 1991-2009 yılları arasında kurucusu ve ortağı olduğu dershanede ve Petrol Ofisi’nde bilgisayar eğitmenliği yaptıktan sonra 2010 yılında aile şirketinde çalışmaya başlamıştır.

2008 yılına kadar yaptığı resim, seramik, heykel ve cam çalışmalarıyla çeşitli sergilere katılmıştır. 2008 yılında Su Sanat Atölyesine katıldığı derslerden sonra kukla sanatına gönül vermiş ve KukLita Kukla ve Hobi Atölyesi’ni kurmuştur.

2015 Yılında Focus Group’dan aldığı temel ve ileri fotoğrafçılık kursundan sonra fotoğraf sanatına merak sarmış ve çeşitli gezilere katılarak bu ilgisini desteklemiştir.

Bilgisayar eğitmenliği geçmişiyle kuklayı ve fotoğrafçılığı harmanlayan Estel , 2014-2019 yılları arasında, “Sağlıklı Gülsu”, “İyi Trafik Canavarı” ve “Kuki ile Küçük Prens” adında üç müzikal kukla oyunu yazmış, yönetmiş ve sahnelemiştir. Bu eserlerle İzmir Kukla Günleri’ne ve İstanbul’da çeşitli festivallere katılmıştır.

Halen atölyesinde ve online olarak kukla ve bez bebek yapımı ile yaratıcı sanat dersleri vermektedir.

2020 yılının Kasım ayında pandemi sebebiyle işlerinin çok azaldığı bir dönemde Dr. Mehmet Ömür’ün online Mobil Sanat eğitimlerine katılmaya başladı. Üç ay katıldığı bu eğitimlerde Mobil sanatı öğrendikçe, bunun o ana kadar ilgilendiği her şeyi içinde barındıran bir sanat dalı olduğunu fark etti. Çünkü hem resim, hem fotoğraf, hem de teknolojiyi kullanıyordu. Estel Lita Russo bu elbiseyi üzerine giydiği anda ona tam uyduğunu fark etti ve o andan itibaren durmadan üretti. Ürettikçe Mobil Sanat’a daha fazla bağlandı, o sayede de daha fazla üretti.

Bugün EsteLita Art olarak eserlerini daha fazla kişiye ulaştırmak için çalışmalarına devam ediyor.

 

Artsonline'da Geçmiş Sergileri:

Video Klipler

Örnek İşler

2 Yorum

 • Yurdagül Kaya
  20 Eylül 2021

  İçindeki kız çocuğunun, rengarenk, cıvıl cıvıl şakıması eserlerine yansımış adeta.
  Çok özlemişim.
  Çok beğendim.
  Yolun açık, şansın bol olsun. 💜🍀

 • Suzan Alalu
  23 Eylül 2021

  Mutluluk yayıyor eserleriniz…
  Tebrikler…

Görüşünüz

ARTSONLINE WEB ART GALLERY – DORUK BİLİŞİM © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Kişisel Verilerin Korunması