Fatih Sağlam

Resim, Öğrenci
Telefon / Email / Web / Facebook / Instagram /

Paylaş

1998 yılında Konya’nın Bozkır ilçesine bağlı Sorkun Köyü’nde doğdu.

2004 senesinde Sorkun İlköğretim Okulu’na 2012 senesinde de  Bozkır Anadolu Lisesi’ne başladım . Çocukluktan bu yana resme ilgi duyarım ama bu noktada kendimi geliştirme ve meslek edinme kararımı ilk kez lise üçte verdim. Ardından güzel sanatlar fakültesi için hazırlık kursuna başladım . Burada bir sene eğitim aldıktan  ve çeşitli okulları kazandıktan sonra aynı atölyede farklı yaş gruplarına resim ve çizim dersleri verdim.

2017 senesinde Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’ne başladı ve halen burada öğrenim görmekte . Okumak, araştırmak ve resim yapmak hep birincil önceliği olmuştur.

Resimlerinde kendisinden ve köy hayatının onda bıraktığı çeşitli izlerden kesitler bulmak mümkündür. Bazen bir çocuk olarak köylerde tuvalde can bulurken bazen de onların çizdikleri çizimler ile sizlerle buluşuyor. Asıl amacı o çocuk çizimleri ile sizlere bir şeyler anlatmak. Onları kullanmasın sebebi ise resimde figürleri ve mekanı attığında geriye sadece çizgilerin kalıyor olması.

Resimlerde kendisine özgü mekan tasvirleri ve çocuk çizimleri ile izleyiciyle buluşuyor. Onları kendi çocukluğuna götürüp; çocukluğu, bugünü ve yarınları birlikte yaşamaya, yaşatmaya çalışıyor.

Artsonline'da Geçmiş Sergileri:

Video Klipler

Örnek İşler

2 Yorum

  • Gönül Uz
    24 Mart 2021

    Kutluyorum

  • Özge Kısmet
    2 Nisan 2021

    Başarılarınızın devamını diliyorum hocam👐

Görüşünüz

ARTSONLINE WEB ART GALLERY – DORUK BİLİŞİM © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Kişisel Verilerin Korunması