Fatma Ekşi

Öğrenci
Email / Web / Facebook / Instagram /

Paylaş

2004 yılında İstanbul’da doğdu. Çekmeköy Ömer Halis Demir İ. Fen Lisesi 11.sınıf öğrencisi.

Küçüklüğünden beri resme ve müziğe ilgisi belirgindi. Ortaokul yıllarında resme olan ilgisi daha da arttı, 31.05.2016 tarihinde Osmaniye-Kadirli’de ‘Dünya Çocuk Rekorları‘  kapsamında düzenlenen ‘Dünyanın En Uzun Uluslararası Çocuk Resim Sergisi‘ dünya rekoruna katıldı. Müziğe ilgisi nedeniyle korolarda yer aldı, 5 enstrüman çalmayı öğrendi.

Şimdilerde  Çekmeköy Ömer Halis Demir İ. Fen Lisesi ve Sosyal Bilimler formatlı lisesinde okuyor. Lisede Edebiyata da ilgi duydu, ilk yazılarını 10. sınıfta yazmaya başladı. Edebiyat öğretmeni Sultan Güney sayesinde yazı becerilerini gelişmekte. Çekmeköy Dergisi’nde bir kitap eleştirisi yer aldı.

Bir başka ilgisi  de felsefi akımlar.  Farklı kişilikte ve birbirinden farklı felsefe bir görüşleri benimseyen bir sınıfta eğitim görmekte. Çevresindeki farklılıkları güzel buldu;  aynılık ve taklitçilikten uzak kalmayı yeğledi. Açık Fikir Platformu mülakatlarına girerek mülakata katıldı, okulun Felsefe Başkanı seçildi.

Öğretmenleri, arkadaşları ve aile içindeki kültür farklılığı onu kişiliğini etkiledi. Mantıkçı ve feminist düşüncelere sahip oldu. Farklı milletlerin kültürlerini, dinlerine, dillerine, mitolojilerine  de ilgi duydu.

Şu an amacı, iyi bir üniversite kazanmak ve öğrenci değişimiyle  yabancı ülkelere gitmek, zihnen zenginleşmiş ve donanmış olarak dönmek.

Yaşam motosu “Zoru başarırım, imkansızı zorlansam da yaparım.”

Artsonline'da Geçmiş Sergileri:

Video Klipler

Örnek İşler

ARTSONLINE WEB ART GALLERY – DORUK BİLİŞİM © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Kişisel Verilerin Korunması