Ferman Aydın

Resim
Telefon / Email / Web / Facebook / Instagram /

Paylaş

1965 yılında Ardahan’da doğdu. Kendisini ve sanatını geliştirmek amacıyla alanında kendini kanıtlamış hocalarla çeşitli atölyelerde çalışmaya başladı. Tarihi güzellikleri ve doğal yaşamı anlattığı; renklerine yüreğinin sesini kattığı yüzlerce eserin altına imza attı.

Sanat hayatını halen kendi atölyesi ve Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde sanat danışmanlığı, galeri işletmeciliği ile devam ettirmektedir.

Yurt içi ve yurt dışında çok sayıda sergi ve etkinliğe katılarak sanatseverlerle buluştu.

Aydın was born in 1965 Damal (Ardahan). He has completed middle school years in Ardahan. Then moved to Ankara beginning of the 80’s. His passion has growth with elite artists in the capital city of Turkey. A period of time Aydın has worked with artists of Lover Of Art Association and added his passion to Piraye Yütek Art Studio. Aydın has chance for work with notable artists and now he works his own studio in Ankara.

Aydın has attended a lot of workshops domestic and abroad. His works holds a place art collections of collectors. Many of works has taken place in different of competitions and exhibited in different places.

Until today, Aydın has more than 300 works, 2 overseas exhibition, 36 mixed and 16 private exhibition.

 

Ferman Aydın “ Özlem ve Öfke İkilemini Doğa Üzerinde Dengeler”

Anadolu, çelişkili görüntülerin, düşünsel çatışmaların aynı potada eritildiği ender coğrafyalardandır. Bazen öfke bir çıkış yoludur, bazen ve ağırlıkla da özlem…‘Özlem ve Öfke’ bazen aynı kompozisyonda buluşur Ferman Aydın resminde. Kimi yerde kesişmekte kimi zaman da çatışmaktadır. Sanatçının Anadolu’su düşlerindeki büyük evrenin merkezidir.

Doğa ve insan sevgisini efsaneleştiren Ferman Aydın resminin harmonisi; kurgu, renk ve lekedir. Düş dünyasının zenginliği ve ironi, resimlerindeki kurguya da yansımıştır. Figüratif doğa soyutlamaları, kurgulamalarının vazgeçilmezidir. Kentli kültürün yok saydığı mitolojik efsanelerimizin kuşaklar boyu aktarılabilmesi için büyük çabalar göstermesi bundandır.

Modernizm ile naturalizm arasında yalın bir denge kuran sanatçı güçlü bir soyutlama algısına sahiptir. Modernizm’in karmaşasıyla doğanın ahenkli uyumunu tuvale yansıttığı resimlerinde, keskin gözlem gücü, kullandığı malzemeyle kurduğu yoğun içsel bağ, yoldaşı olarak fırçasına rehberlik etmektedir.

First Adress: Ankara Müjdat Gezen Sanat Merkezi, Panora AVM Second Floor

Second Adress: Karum AVM no 21/287 Çankaya / Ankara

Son Güncelleme: 14 Temmuz 2020 / Last update: July, 14th 2020

Artsonline'da Geçmiş Sergileri:

Video Klipler

Örnek İşler

Görüşünüz

ARTSONLINE WEB ART GALLERY – DORUK BİLİŞİM © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Kişisel Verilerin Korunması