Füsun Değirmencioğlu

Resim, MobilArt
Email / Web / Facebook / Instagram /

Paylaş

1955 İstanbul doğumlu. İç hastalıkları ve Kardiyoloji uzmanı.

Sanat yaşamı 1978’de vitray çalışmaları ile başladı. 1999 yılında tahta boyama kursları alarak, transfer tekniğiyle eserler üretti.

2000’li yıllarda resme özellikle suluboyaya olan ilgisi arttı. Suluboya çalışmaya Zehra Günalp ile başladı. 2014’den bu yana Burhan Özer Watercolor Academy bünyesinde çalışıyor.

Artİst Suluboya Derneği üyesidir.

2000‘li yıllarda resimlerinin esin kaynağı olan fotoğrafa eğildi. Digital fotoğraf  ve fotoğraf aplikasyonları ile bağı, meslektaşı fotoğraf sanatçısı Dr Mehmet Ömür’ün kurslarına katılmasıyla başladı.

2017’de Türk Mobil Art üyesi oldu. Kendi ürettiği resimlerden çektiği fotoğrafların çeşitli aplikasyonlarla yorumlamasını yaparak 2017, 2018 ve 2019’da biri Paris’te olmak üzere Tumobart mobil sanat sergilerine katıldı. 2018’de 1. Mobil sanat sempozyumunda Fotoğraf ve Resim konulu konuşması ilgi çekti.

Aplikasyonlu digital fotoğraflarından suluboya çalışarak, resme farklı bir boyut getirmektedir. Suluboya  resimlerinin işlenmesiyle oluşan ilgi çekici fotoğraflarıyla da mobil sanat akımına katkıda bulunmak amacındadır.

4 yıldır Japon resim sanatı ve sumi-e ile de ilgilenmekte, Japon sanat merkezi bünyesinde Aynur Küçükyalçın’la çalışmalarını sürdürmektedir. Doğu ve batı resim sanatı füzyonu ile suluboyaya yeni bir soluk getirme çabasındadır.

 

 

Artsonline'da Geçmiş Sergileri:

Video Klipler

Örnek İşler

5 Yorum

 • Levent Verim
  2 Mart 2021

  Muhteşem eserler,tebrikler

 • Isik Aytac
  14 Mart 2021

  Hepsi birbirinden guzel eserler. Tebrik ederim.

 • Hasan Değirmencioğlu
  27 Aralık 2021

  Hepsi de birbirinden güzel , keşke sergiyi ziyaret edebilsek. Tebrik ederiz.

 • Firdevs Çalışkan
  11 Ocak 2022

  Elinize emeğinize sağlık. Hepsi çok güzel olmuş. Tebrik ederim.

 • Zafer ÖZSOY
  5 Mart 2022

  Tebrikler çok beğendim ❤👏💐

Görüşünüz

ARTSONLINE WEB ART GALLERY – DORUK BİLİŞİM © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Kişisel Verilerin Korunması