Füsun Değirmencioğlu

Fotoğraf, Resim
Email / Web / Facebook / Instagram /

Paylaş

1955 İstanbul doğumlu. İç hastalıkları ve Kardiyoloji uzmanı.

Sanat yaşamı 1978’de vitray çalışmaları ile başladı. 1999 yılında tahta boyama kursları alarak, transfer tekniğiyle eserler üretti.

2000’li yıllarda resme özellikle suluboyaya olan ilgisi arttı. Suluboya çalışmaya Zehra Günalp ile başladı. 2014’den bu yana Burhan Özer Watercolor Academy bünyesinde çalışıyor.

Halen japon resmi ve klasik suluboyayı birleştirerek resimde  farklı bir tarz yaratmaktadır.

Artİst Suluboya Derneği üyesidir.

2000‘li yıllarda resimlerinin esin kaynağı olan fotoğrafa eğildi. Digital fotoğraf  ve fotoğraf aplikasyonları ile bağı, meslektaşı fotoğraf sanatçısı Dr Mehmet Ömür’ün kurslarına katılmasıyla başladı.

2017’de Türk Mobil Art üyesi oldu. Kendi ürettiği resimlerden çektiği fotoğrafların çeşitli aplikasyonlarla yorumlamasını yaparak 2017, 2018 ve 2019’da biri Paris’te olmak üzere Tumobart mobil sanat sergilerine katıldı.

2018’de 1. Mobil sanat sempozyumunda Fotoğraf ve Resim konulu konuşması ilgi çekti. Sevdiği aplikasyonlar Snapseed, Trimaginator, Circular, Vintage fx, iColoroma, Superimpose X, Waterlogue ve Acquarelle dir.

Aplikasyonlu digital fotoğraflarından suluboya çalışarak, resme farklı bir boyut getirmektedir. Suluboya  resimlerinin işlenmesiyle oluşan ilgi çekici fotoğraflarıyla da mobil sanat akımına katkıda bulunmak amacındadır.

Artsonline'da Geçmiş Sergileri:

Video Klipler

Çalışmalarından Örnekler

2 Yorum

  • Levent Verim
    2 Mart 2021

    Muhteşem eserler,tebrikler

  • Isik Aytac
    14 Mart 2021

    Hepsi birbirinden guzel eserler. Tebrik ederim.

Görüşünüz

ARTSONLINE WEB ART GALLERY – DORUK BİLİŞİM © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Kişisel Verilerin Korunması