Handan Canan Savacı

Resim, Yazar
Email / Web / Facebook / Instagram /

Paylaş

1984 yılında Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nden mezun olmuştur.

1984 -2006 yıllarında Ankara ve Konya’da Tarih öğretmenliği yapan Savacı’nın son görev yeri Konya Çimento Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’dir.

Resim hayati, 1968 yılında 6 yaşında Türkiye birinciliğini kazandığı bir resim yarışmasıyla başlamış, öğrenciliği ve meslek hayatı boyunca devam ettirmiştir. 1993 yılından itibaren sanat çalışmalarını sırasıyla Yrd. Doç. Dr. Can Şahin, Prof. Dr. Orhan Cebrailoğlu, Prof. Dr. Mehmet Başbuğ, Prof. Dr. Adnan Turani Atölyelerinde sürdürmüştür.

2007-2010 Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Anabilim Dali Resim Öğretmenliği Bilim Dalı’nda Yüksek Lisans yaparak, Resim hayatını uzmanlığa taşımıştır.

Çeşitli dergilerde Tarih ve Resim konusunda köşe yazarlığı yapan Savac’nın müze, özel koleksiyon ve kataloglarda resimleri bulunmaktadır. GESAM üyesidir.

Çok sayıda ulusal ve uluslararası çalıştay ve karma sergiye katılmıştır. İlk kişisel sergisi 2009 yılında Konya Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’nde, ikinci kişisel sergisi 2011 yılında Ankara’da Vakıfbank tarafından açılmıştır.

 

Artsonline'da Geçmiş Sergileri:

Video Klipler

Örnek İşler

Görüşünüz

ARTSONLINE WEB ART GALLERY – DORUK BİLİŞİM © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Kişisel Verilerin Korunması