İdris Kurt

Resim
Telefon / Email / Web / Facebook / Instagram /

Paylaş

2001 yılında Gebze’de doğdu.

Giresun Güzel Sanatlar Lisesini birincilikle bitirdikten sonra Giresun Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi bölümü Resim – iş öğretmenliği programına birincilikle girdi.

Küçük yaşlarda köy hayatını birebir yaşarken horoz ve tavukların etkisinde kalmış ve eserlerine bunu konu edinmiştir. Bunun yanı sıra çocuk ve çocukluk sorunları ile ilgili konulara da ilgi göstermektedir. Aynı zamanda Özgün Baskı bölümünde  eserler üretmeye ve yeni teknikler ile doğa çalışmaları ve hayvan çalışmalarını sürdürmektedir. Karışık teknikler ile de eserlerini harmanlayarak deneysel çalışmalar yapmaktadır. Farklı arayışlar içinde olup eserlerinde bunu harmanlamaktadır.

Yurt içi ve yurt dışı çeşitli sergilere katılmış ve yarışmalardan ödüller almıştır.

  • 2017 yılında  “15 Temmuz Demokrasi ve Giresun Ruhu” afiş yarışmasında mansiyon ödülü aldı.
  • 2018 yılında “Giresun” konulu yağlıboya yarışmasında ikinci oldu.
  • 2021 yılında Giresun Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi bölümü ve Çocuk Hakları Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından düzenlenen “Çocukluğa Haykırış “ isimli Çevrimiçi Resim Sergisine katılmıştır.
  • 2021 yılında Giresun Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi bölümü Resim -iş Eğitimi Anabilim dalı tarafından düzenlenen “Temel Tasarım Sergisi”ne katılmıştır.
  • 2021 yılında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler Günü Ulusal Online karma sergisinde eseriyle yer almıştır.
  • 2022 yılında Selçuk Üniversitesi Moda tasarımı bölümü tarafından düzenlenen “Tasarımını anlat” Uluslararası Jürili Online Karma sergisine katılmıştır.

 

Artsonline'da Geçmiş Sergileri:

Video Klipler

Örnek İşler

Görüşünüz

ARTSONLINE WEB ART GALLERY – DORUK BİLİŞİM © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Kişisel Verilerin Korunması