İlayda Uzunarslan

Resim
Email / Web / Facebook / Instagram /

Paylaş

2016 yılında Galileo Galilei İtalyan Lisesi’nden mezun oldu ve aynı yıl İtalya’da Bologna Güzel Sanatlar Akademisi’nde Sanat Yönetimi eğitimi almaya başladı.

Akademik eğitimi boyunca çeşitli sanat atölyeleri ve sanat etkinliklerinin planlama ve düzenleme ekibinde yer aldı.

2017 Yılında Fransız Sanatçı Christian Boltanski’nin düzenlediği sergi projesinde çekmiş olduğu fotoğraf ile yer aldı.

2018 Yılında Pera Müzesi’nde staj yaptı ve stajı boyunca farklı atölyelerin hem hazırlık hem de pratik sürecinde aktif olarak çalıştı, IV Tasarım Bienali için düzenlenmesi planlanan farklı yaş gruplarına uygun sanat atölyeleri için farklı fikirler üretti ve projelendirdi.

2019 Yılında İtalya’da Pinacoteca Nazionale di Bologna’daki Rönesans ve Barok sanat eserlerinden yola çıkarak düzenlenen ‘’Dokuların Hikayeleri’’ isimli Moda tasarımının dönemler içindeki değişimini gözlemleyen bir atölye çalışmasının hem teorik hem pratik aşamalarında yer aldı.

BaykuşHane Sanat Girişimi’ne katıldı ve gönüllülük projelerinde yer aldı.

Mardin Güzel Sanatlar Lisesi ve Şırnak Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri ile Nisan ayında Mardin Olgunlaşma Enstitüsü’nde ‘’Kumaşın Soyut Dili ‘’ isimli moda tasarım atölye çalışmasını gönüllülükle gerçekleştirdi.

Aynı yıl müzecilik ve sanatsal atölye çalışmalarının yanı-sıra sinematografik dil ve multimedya çalışmalar üzerine araştırmalar yaptı. Danışmanı Daniele Campagnoli ile birlikte “Tim Burton’ın Sinematografik Dili” başlıklı tez çalışmasını hazırladı ve Accademia Belle Arti di Bologna’dan küratör olarak mezun olup üniversite eğitimini tamamladı.

Eylül 2019’da BaykuşHane ve Alaçatı Sanat ve Kültür Derneği işbirliği ile gerçekleşen ‘’Alaçatı Sanat Birleşmesi’’ Gönüllülük Projesi ile Mardin ve Şırnak Güzel Sanatlar Liseleri öğrencileri ve Alaçatı İlköğretim Okulu öğrencileri ile birlikte ‘’Gökten Üç Elma Düşmüş’’ isimli moda tasarım atölyesini gerçekleştirdi.

Çeşitli galeri organizasyonları ve sanat etkinliklerinin yanı sıra; farklı projelere konsept tasarımı ve danışmanlığı alanlarında küratör olarak destek verdi.

Mezuniyetinin ardından Master eğitimi almak üzere geldiği Londra’da mesleki faaliyetlerine “Assemblage Art & Curation” adlı markasını oluşturarak devam etmekte ve sanatsal çalışmalarını Londra & İstanbul eksenli olarak sürdürmektedir.

Son Güncelleme: 1 Kasım 2020 / Last Update: November 1st, 2020

Artsonline'da Geçmiş Sergileri:

Video Klipler

Örnek İşler

Görüşünüz

ARTSONLINE WEB ART GALLERY – DORUK BİLİŞİM © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Kişisel Verilerin Korunması