Kısmet Demiraslan

Resim
Telefon / Email / Web / Facebook / Instagram /

Paylaş

1999 yılında Adana’da doğdu.

Kendini bildi bileli resme ilgisinin  farkındaydı, ancak bunu bir üst  seviyeye taşıma  isteği ortaokulun sonlarında başladı. Lise üçte kesin bir kararla üniversiteye hazırlık  kursuna gitmeye karar verdi.

Yaklaşık bir buçuk  yıl hazırlandıktan sonra 2017’de Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’ne başladı.

Halen eğitimine devam ediyor.

“Çalışmalarımda köyümden sürekli  gözlerini alamadığım, uzun ince kavaklar ile örülmüş tarlalar  ve dağların o eşsiz görüntüsü  içinde  her zaman yer edinmiş dağları resmediyorum. Dağlar; dayanak,  zirvesi yükseliş olarak görünür. Kimi zaman insanların  dağlara dert yandığı, ona kendilerini  açtığı dert ortakları… Yüzyıllardır insan, huzuru; aslında ilk geldiği yerde, doğada bulmuştur. Ben de öyle. Bunun bilincinde olarak hem kendimi hem de yapmış olduğum resimlerle buluşan seyircisini huzura kavuşturmayı amaçlıyor resimlerim.”

Resimlerinde kendi çektiği fotoğraflardan yararlanıyor, onları kendince yorumluyor. “Sonuçta yansıtmış olduğum renkler ve dünya benim dünyam” diyor.

Figürler, resminin tamamlayıcı unsurlarıdır. Her ne kadar doğaya zarar verseler de doğa olmadan insanın, insan olmadan doğanın güzelliğinin pek de bir önemi olmadığını savunur.

Katıldığı Sergiler:

  • Kripteks Online 3D Görsel Sanatlar Sergisi, Luna Sanat Galerisi
  • 2021 Çevrim İçi  Sanat Portfolyo Sanat Etkinliği
  • Düşünce Olarak Sanat Online Karma Sergi, Cap Gallery

 

Artsonline'da Geçmiş Sergileri:

Video Klipler

Örnek İşler

Görüşünüz

ARTSONLINE WEB ART GALLERY – DORUK BİLİŞİM © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Kişisel Verilerin Korunması