Mehtap Tanman Fenercioğlu

Grafik Tasarım, Resim
Telefon / Email / Web / Facebook / Instagram /

Paylaş

Mehtap Tanman Fenercioğlu 1960 İstanbul doğumludur.

1977 yılında İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Yüksek Dekoratif Sanatlar Bölümüne girdi.

1983 yılında İstanbul Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümünden Yüksek Lisans derecesiyle mezun oldu.

Öğrenim hayatı boyunca birçok yarışmada yapıtları sergilenmeye hak kazandı. (DYO Resim yarışmaları, desen ve logo yarışmaları, uluslararası bienaller vb…)

Mezuniyet sonrası Mod Ajans, Model Matbaa, Ulusoy Holding Reklam Bölümü gibi kurumlarda görev aldı. İllüstratör ve grafik tasarımcı olarak çalıştı.

İllüstrasyona olan ilgisi nedeniyle Hürriyet Çocuk Dergisine desenler çizip hikayeler resimledi.

Grafik çalışmalarını yaptığı bazı firmalar şunlardır;

Kavaklıdere Şarapları, Durusel Halı, Hektaş – Bağfaş, Ulusoy Turizm, Turing Otomobil Kurumu, Beyti Et Lokantası, Konya Lezzet Lokantası, Nildeniz, Solo Triko, Afrodit Giyim, Turkuaz Tasarım, Tiglat Basımevi vb….

Tekstil tasarımına ilgisi nedeniyle tanınmış tekstil kuruluşlarına koleksiyonlar hazırladı. Bu koleksiyonlarından bazıları İGEDO Uluslararası Moda Fuarında sergilendi.

Tasarım ve koleksiyon hazırladığı firmalar arasında; Turkuaz Triko, Solo Triko, Karaca, Büke Triko, Jalev Triko, Pope – Line bulunmaktadır.

Grafik ve Tekstil çalışmalarının yanı sıra, 1985 yılından beri Özel Liselerde-Sanat Kurumlarında resim ve sanat tarihi eğitimciliği, bölüm başkanlığı yaptı.

Halen T.C. MEB Mimar Sinan Mezunları Sanat Kurumunun Kurucusu ve Eğitim Direktörlüğü görevini sürdürmekte olup, sanat alanına genç yetenekler yetiştirmektedir.

Mehtap Tanman Fenercioğlu, Tüm Grafikerler Dayanışma Derneği ve ::BİRGRUPİNSAN:: Sanat Platformu üyesidir.

Artsonline'da Geçmiş Sergileri:

Video Klipler

Örnek İşler

1 Yorum

  • Gönül Uz
    7 Nisan 2021

    Kutlarım , başarılarınızın devamını dilerim

Görüşünüz

ARTSONLINE WEB ART GALLERY – DORUK BİLİŞİM © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Kişisel Verilerin Korunması