Mustafa Adil Öztürk

Görsel Sanatlar
Telefon / Email / Web / Facebook / Instagram /

Paylaş

M.Adil tasarım/sanat eğitimine lise döneminde başlamıştır.

Tuzla İMKB Anadolu Meslek Lisesi Grafik Tasarım ve Fotoğrafçılık bölümünden mezun olduktan sonra FMV. Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Görsel Sanatlar bölümünü tam burslu okuyup bölümü ikincilik derecesi ile bitirmiştir.

2016 yılında Amerika Birleşik Devletleri’in ilk sanat akademisi olan (1805) ve birçok önemli akreditasyon şirketlerince onaylanmış, alanında ün yapmış birçok sanatçıyı mezun eden Pensilvanya Güzel Sanatlar Akademi’sinde yüksek lisansına başlamış, 2018 yılında da mezun olmuştur. Okul, 2019 verilerine göre, ABD’nin en iyi sanat ve Tasarım okulları sıralamasında ilk 47. sıradadır (KAYNAK: https://www.niche.com/colleges/pennsylvania-academy-of-the-fine-arts/).

Eğitimin ardından, aynı şehirde bir sene boyunca aktif biçimde ilgili bölümlerde çalışmıştır. Şu süre içerisinde, Sakarya Üniversitesi Sanatta Yeterlilik programında tez aşamasındadır ve teorik ve sanatsal çalışmalarına Sakarya’da devam etmektedir.

M. Adil ayrıca 2015 yılında Marmara Üniversitesi Görsel Sanatlar ve İletişim dalında Pedagojik Eğitim Formasyonu (2016) ve 168+30, 5.level online TEFL (Teaching English for Foreign Language) sertifikasına (2020) sahiptir.

Yurt içi ve dışında bir çok karma sergiye katılmış olmakla beraber Pennsylvania Güzel Sanatlar Akademisi Müzesi (https://www.pafa.org/museum/collection/item/welcome-today) başta olmak üzere bir çok çalışması kurum ve kişilerin koleksiyonunda yer almaktadır.

 

Artsonline'da Geçmiş Sergileri:

Video Klipler

Örnek İşler

4 Yorum

 • feridun özdamar
  25 Ekim 2021

  yurt dışındayken yaptığı çalışmalardan örnekler de görmek isterim

 • Seda İnanöz
  25 Ekim 2021

  Emeğinize sağlık,hepsi birbirinden başarılı ve güzel.
  Anneniz gibi İTK’lıyım.

 • Seyit Nusret Öztürk
  28 Ekim 2021

  Diğer çalışmalarını da sergilesen iyi olur Adil.

 • Sibel El
  29 Ekim 2021

  Tebrik ederim. Çok güzel ve özgün çalışmalar.👏🏻

Görüşünüz

ARTSONLINE WEB ART GALLERY – DORUK BİLİŞİM © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Kişisel Verilerin Korunması