Ozan Afşar

Resim Edebiyat
Email / Web / Facebook / Instagram /

Paylaş

1995 tarihinde Diyarbakır da doğdu .

Toplum tarafından normal sayılacak bir çocukluk yaşadıktan sonra İlkokul-ortaokul eğitimini Yenişehir İlköğretim Okulu’nda tamamladı .

Bu süreçte okulun basketbol takımında ve ‘Güneydoğu Dicle Basketbol ‘ kulübünde lisanslı oyuncuydu .

Lise eğitimini Ziya Gökalp Anadolu Lisesi Dil bölümünde tamamladı.

Lise döneminde sanatla tanıştı. Resim öğretmenin resim kurslarına katıldı. Yine başka bir öğretmeni sayesinde edebiyat ile tanıştı. Lise hayatı boyunca resim ve edebiyat üzerine yoğunlaştı.

2016 yılında İnönü Üniversitesi Resim Öğretmenliği bölümünü kazandı. Anasanat dalı olarak Resim (Yağlıboya) seçti . Dört yıllık eğitiminde tuval üzerine yağlı boya çalışmaları dışında yansanat olarak “Heykel-Grafik-Baskı” derslerini alıp bu alanlarda  da çalışmalarını sürdürdü .

Fakat edebiyattan ve yazmaktan hiç vazgeçmedi ve 2019 yılında ”Çığlık Edebiyatı Şiir Antolojisi 1-2-3″ kitaplarında şiirleri yayımlandı.

2020 yılında üniversiteden mezun oldu , Anasanat hocası başta olmak üzere fakültenin diğer hocalarından da tavsiye (referans) mektupları aldı.

Şu aralar resim alanında kendini daha çok geliştirmek için Almanya-Berlin University of the Arts yüksek lisans programına başvuru yapmaya hazırlanıyor.

 

He was born on 1995 in Diyarbakır.

He completed his primary and secondary education in Yenişehir Primary School. During this period, he was a licensed player in the school’s basketball team and in the club “Southeast Tigris Basketball”.

Ziya Gökalp Anatolian High School Language education started high school education. He would meet art. He attended the painting courses at the school that you selected as the teacher of painting at the school, and it is transferred in this way for the most of the time. would he continue with painting or with literature?

As a result, in 2016, he was successful for İnönü University Painting Teaching and would continue his university education and life with painting art. He chose Painting as the main branch. He continued his studies by taking “Sculpture-Graphic-Printing” courses and designing this. In the 2020s, his poems were published in the books of Çatlık Literature Poetry Anthology 1-2-3 “. During this period, he continued his painting life and is still working on his own development.

Son Güncelleme: 18 Temmuz 2020 / Last update: July, 18th 2020

Artsonline'da Geçmiş Sergileri:

Video Klipler

Çalışmalarından Örnekler

Görüşünüz

ARTSONLINE WEB ART GALLERY – DORUK BİLİŞİM © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Kişisel Verilerin Korunması