Özge Usluca Erim

Tekstil, Akademisyen
Telefon / Email / Web / Facebook / Instagram /

Paylaş

1980 yılında Denizli’de doğdu.

2002 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk El Sanatları Bölümü lisans programını,

2005 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Tekstil Sanatları Bölümü’nde yüksek lisans,

2011 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Tekstil Sanatları Bölümü’nde sanatta yeterlik programını tamamladı.

1998-2011 yıllarında gördüğü eğitim sırasında ulusal ve uluslararası seminer, karma sergiler, sempozyumlara katıldı, projelerde yer aldı. Çeşitli firmalarda tasarımcı olarak çalıştı.

2008-2012 yılları arasında Okan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü’ne Araştırma Görevlisi olarak çalıştı.

Nisan 2012’de Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Bölümü’ne Yardımcı Doçent olarak atandı.

2012-2018 yılları arasında bölüm başkanlığı görevini yürüten Özge Usluca Erim, halen Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Dr. Öğretim Üyesi olarak sanatsal ve akademik çalışmalarına devam etmektedir.

She was born in 1980 in Denizli.

After her BA in department of Traditional Turkish Arts in Marmara University Faculty of Fine Art in 2002, she completed her Masters in Textile Arts at the same university in 2005.

Afterwards she also completed her degree in PHD in Textile Arts in Marmara University Faculty of Fine Art in 2011.

During her education she took part in various seminers, exhibitions and symposiums. She worked in different factories as a designer.

She prepared home textiles and men wears collections.

Between 2008 and 2012, she worked as a research assistant at Okan  University Faculty of Fine Arts, Department of Fashion and Textile Design.

In 2012, she was appointed as an assistant professor at Mersin University Fine Art Faculty, Deparment of Textile. Between 2012-2018, she worked as a head of department.

Currently, she is working as an Assistant Professor at the same department and continues her artistic designs and academic studies.

 

Artsonline'da Geçmiş Sergileri:

Video Klipler

Çalışmalarından Örnekler

Görüşünüz

ARTSONLINE WEB ART GALLERY – DORUK BİLİŞİM © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Kişisel Verilerin Korunması