Serra Koz

Resim, Eğitmen
Telefon / Email / Web / Facebook / Instagram /

Paylaş

1996’da Ankara’da doğdu.

İ. D. Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü’nden mezun oldu.

İlkokul öğretmeni Gülseren Vecdi Eronat’ın resme yönlendirmesiyle ressam Mahmure Tünal’dan özel dersler almaya başladı.

İlk kişisel sergisini 13 yaşında açtı. Çeşitli resim yarışmalarına ve karma sergilere katıldı.

Serra Koz peyzaj resimlerini farklı renk kombinasyonlarıyla resmetmeyi tercih ediyor. Üniversite yıllarında mesleği gereği teknik mimari çizim ve iç mekan perspektifleri üzerine yoğunlaşmıştır. Genellikle yağlı boya yapmakla beraber akrilik, toz pastel, markör ve desen çalışmaları da yapmaktadır.

Şu an İ. D. Bilkent Üniversitesi’nde renk tercihleri ve iç mekan üzerine yüksek lisans yapmakta ve araştırma görevlisi ve öğretim elemanı olarak çalışmaktadır.

Resim çalışmalarına Ankara’da devam etmektedir.

– – –

She was born on 1996 in Ankara.

She graduated from İ.D. Bilkent University Faculty of Fine Arts, Architecture and Design, Department of Interior Architecture and Environmental Design.

She started to take private lessons from painter Mahmure Tünal, with her primary school teacher encouragements, Gülseren Vecdi Eronat.

She opened her first individual exhibition at the age of 13. She has participated in various painting competitions and group exhibitions.

Serra Koz prefers to paint landscape paintings in different color combinations. During her university years, she focused on technical architectural drawings and interior perspectives due to her profession. Although she usually uses oil paint, she also works with acrylic, soft pastel, marker and sketchs.

She is doing a Master’s Degree on color preferences and interior spaces at Bilkent University. She works as a research assistant and teaching assistant at the same university.

She continues her painting studies in Ankara.

Artsonline'da Geçmiş Sergileri:

Video Klipler

Çalışmalarından Örnekler

Görüşünüz

ARTSONLINE WEB ART GALLERY – DORUK BİLİŞİM © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Kişisel Verilerin Korunması