Artshop

 

ARTSHOP

ARTSHOP Artsonline Galeri bünyesinde, sanatçılar için özel olarak hazırlanmış bir “Kendi Galerisiden Direkt Satış” modülüdür.

 

ARTSHOP Nasıl Çalışır?

ARTSHOP’u sanat sokağındaki belirli bir zaman için size tahsis edilmiş sanal dükkanlar gibi düşünebilirsiniz.

Yalnızca kendi özel şifreniz ile girip yöneteceğiniz, yazı ve resimlerinizi ekleyip çıkarabileceğiniz kullanışlı bir satış modülüdür.

ARTSHOP’ta; resimlerinizi öne çıkarabilecek, satış yapıp, tahsilatı doğrudan hesabınıza alabileceksiniz.

Bu modül ile sanatçılarımız;

 • Kendilerine tahsis edilen dükkanlara yalnızca kendi belirleyecekleri şifre ile girebilecek,
 • Aldıkları paket doğrultusunda kullanıcı panelinden istediği eserleri yükleyip sergileyebilecek, dilediği zaman kaldırabilecek veya öne çıkarabilecek,
 • Aracısız, satış için hiçbir komisyon ödemeden, risksiz, ister havale ister kredi kartı ile doğrudan tahsilat yapabilecektir.

ARTSHOP’un farklı ihtiyaçlara karşılık verebilmesi için çeşitli paketleri mevcut.

Bu konuda sizlerden gelecek önerileri de önemsediğimizi ve buna açık olduğumuzu bir kez daha hatırlatmak isteriz.

 

ARTSHOP Hizmet Paketleri: 

SHOP GALLERY - Paket 1
 • 2 sayfa biyografi
 • 12 ad. portfolyo eserleriniz
 • 1 video yükleme (maksimum 1 dk.).
 • 20 eser sergileme (resmi ve bilgisi)

 

300,-TL/yıllık

SATIN AL
SHOP GALLERY - Paket 2
 • 5 sayfa biyografi
 • 12 ad. portfolyo eserleriniz
 • 2 video yükleme (maksimum 1 dk.).
 • 40 eser sergileme (resmi ve bilgisi)
 • Artsonline Galeri ana sayfasında öne çıkarılma,
 • Yılda 1 kişisel sergi açma

 

800,-TL/yıllık

SATIN AL
SHOP GALLERY - Paket 3
 • Sınırsız sayfa biyografi
 • 3 video yükleme (maksimum 1 dk.).
 • Maks. 250 eser sergileme (resmi ve bilgisi)
 • Artsonline Galeri ana sayfasında sanatçı ve eser ile öne çıkarılma,
 • Yılda 2 kişisel sergi açma

1,500,-TL/yıllık

SATIN AL

 

“Ben ARTSHOP’u çok istiyorum ama bu web sitesi işlerini ben yapamam” diyorsanız üzülmeyin.

Artsonline Galeri olarak seçeceğiniz paketin hazırlanması konusunda size servis desteği de sağlıyoruz.

Servis Paketi 1
 • Gönderilen fotoğraflarınızın ölçeklendirmesi, renk düzeltmesi, pixel ölçekleme ve dpi büyüklüğünü ayarlanması
 • Galerinize yükleme
 • Sayfanızı 6 ayda 1 kez tamamen güncelleme
 • Diğer teknik hizmetler.

 

Seçtiğiniz Paket Tutarının %25’i TL/yıllık

SATIN AL
Servis Paketi 2
 • Gönderilen fotoğraflarınızın ölçeklendirmesi, renk düzeltmesi, pixel ölçekleme ve dpi büyüklüğünü ayarlanması
 • Galerinize yükleme
 • Sayfanızı 3 ayda 1 kez tamamen güncelleme
 • Diğer teknik hizmetler.

 

Seçtiğiniz Paket Tutarının %35’i TL/yıllık

SATIN AL

Nasıl ben de yer alabilirim?

Siz de bu sanat ortamında yer almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki Başvuru Formunu doldurarak başvurunuzu yapınız.

 

 Sanatçı Profil Sayfası:

 1. Biyografiniz: Kendi web sayfanızmış gibi düşüneceğiniz bu bölüm için sizi en iyi yansıtan bilgileri içeren bir biyografi hazırlayınız. Bu word veya benzeri düzenlenebilir, txt, doc formatında olmalıdır.
 2. İletişim bilgileriniz: Kişisel web siteniz, atölye adresiniz, tel, e-posta, facebook, instagram vb bilgileri içermelidir. Sayfada görünmesini istemediğiniz bir bilgi varsa lütfen bildiriniz.
 3. Sanat anlayışınız: En uzun yarım A4 sayfa kadar word veya benzeri düzenlenebilir, txt, doc formatında olmalıdır.
 4. Fotoğraflarınız: Profil fotoğrafınız için yakın plan, büst gibi ve atölyede çalışırken vs birkaç fotoğrafınız. Bunlar en az 666 px 72 dpi ve mutlaka net olmalıdır. Unutmayınız sizi en çok yansıtacak olan profil fotoğrafınızdır. 
 5. Çalışmalarından Örnekler: Serginiz haricinde, bu bölüm için başka çalışmalarınızın en az 4, en fazla 8 ad. görseli. Tanıtmak amaçlı bu görsellerin künyeleri gerekmiyor, eserlerin arşivinizden, satılmış veya koleksiyonda olması fark etmiyor. 
 6. Videolar: Çeşitli amaçlarla ödüller, çalıştaylar, söyleşiler, etkinlikler, tv haberi, ödül töreni vb videolarınızdan varsa 3 adet yükleyebiliyoruz.

Artshop Satış Galerisi Sayfası:

 1. Sergilenecek eserler: Eserlerin görselleri jpg formatında, kenarları temizlenmiş, tercihan en uzun kenarı 777px ve çözünürlüğü 72 dpi olmalıdır.
 2. Eser Bilgileri: Adı, yapım yılı, ebadı, teknik bilgileri, basılabilir çoğaltılabilir ise kaçıncı kopya olduğu, fiyatı gibi bilgileri şarttır. Ayrıca eser hakkında açıklama da olabilir. Word veya benzeri düzenlenebilir txt, doc gibi formatlarda gönderilmelidir.
 3. Galerinize bağlayacağımız havale/eft ve sanal pos için banka hesap bilgileriniz.

Destek ve bilgi için +90 532 316 70 81 arayabilirsiniz.

 

Teknik Detaylar:

 1. Eser fotoğraflarının çekiminde en önemli konu ışıklandırmadır. Işık eser üzerine homojen olarak dağılmış olmalı, parlama, patlama yapmamalıdır. Eserin dokusunu iyi yansıtacak şekilde ama karşıdan çekilmelidir. 
 2. Servis Paketi içeriğinde kenar temizlemeleri, küçük açı bozuklukları ve çarpıklıklarını biz düzenliyoruz. Ancak aslını görmediğimiz için doğru olacağından emin olamadığımız tek şey renk düzeltmeleridir. Çekimde veya sonrası işlemlerle eserin orijinali ile en yakın rengin yakalanması çok önemlidir. 
 • Unutmayınız, bu platformda eseriniz değil onun gönderdiğiniz görseli sergilenecektir.

 

Süreler:

 1. Artshop Satış Galerinizin paket süresi 1 yıldır. Sürenin sona ermesine yakın sanatçıya eposta ile bilgi verilir. Onay verilmesi halinde süre sonunda paketler o tarihteki güncel fiyatlar ile devam ettirilebilir. 
 1. Uyarıdan sonraki 1 hafta bekleme süresi tamamlandığında paketini uzatmak istemeyen sanatçıların sayfası otomatikman silinir.
 1. Sanatçımız sayfasındaki bilgileri güncel tutmak zorundadır. Aksi durumda uyarılması ve veya siteden çıkarılması kararları Artsonline yönetiminin uhdesindedir.

 

Ücretler, Alım-Satım Koşulları:

 1. Sergilenen eserlerin alım-satımı alıcı ile sanatçı arasında olur. Artsonline olarak satış işlemi için komisyon vb hiç bir ad altında herhangi bir meblağ talep edilmez. 
 1. Satılan eserlerin teslim koşulları ve ücretin ödenme şekli de sanatçı ile alıcı aralarında karara bağlanır. Bu konuya yine artsonline olarak bir dahlimiz olmaz.
 2. Sanatçı satışa koyduğu eser görselinin aslıyla aynı olduğunu, fiziki durumunun belirttiği gibi olduğunu ve stok durumunu taahhüt eder. 
 3. Sanatçı eseri en sağlıklı şekilde ve satış anından (tahsilatın yapıldığı andan (en geç 3 (üç)gün içinde alıcıya göndermekle yükümlüdür. Ambalajlamanın kargoda zarar görmemesi için en sağlıklı şekilde yapılması gerektiği sanatçının sorumluluğundadır.
 4. Bu koşullara ısrarla uymayan, şikayetlere duyarsız kalan sanatçıların sayfaları uyarı epostası akabinde Artsonline tarafından tek taraflı olarak kapatılacaktır. Kalan ödemesi tazminat olarak kaydedilecek, kullanmadığı sergi hakları varsa iptal olacaktır.

 

Politikalar ve Anlaşmazlıklar:

 1. Sanatçılar artsonline ile galerinin en iyi şekilde hazırlanması konusunda en yüksek düzeyde işbirliğine ve içerik desteğini vermeye açık ve istekli olması zorunludur.
 1. Eser sahibi tarafından Artshop’ta yayınlanmak üzere gönderilmiş eserlerin tüm telif hakları doğal olarak eser sahibine ait olmakla birlikte, bu anlaşma çerçevesinde Artsonline Artshop’a yukarıda belirtilmiş bilgi ve görselleri içeren dosyayı göndermesi durumunda bunların otomatikman www.artsonlinegalleryshop.com sitesinde erişimine-yayınına, bunların medyada tanıtımına, duyuru gibi formatlarda kullanılıp çoğaltılmasına izin vermiş sayılacaktır. 
 2. Artsonline, onaylanmış bir galeri kira anlaşmanı, sanatçının katılım şartlarına uymaması, gerekli teknik kalite düzeyini sağlaması, işbirliği yapmamaması, şikayet olursa duyarsız kalması gibi nedenlerle uyardıktan sonra makul bir iyileşme olmaması durumunda iptal edebilir. Ödemesinin yapılmış olması durumunda %10 kesinti ile iade edilir.
 3. Artsonline, sitenin düzenleme, teknik işleri, duyurusu ve tanıtımı gibi konuların planlama ve uygulamasında yani en nihayetinde ve her koşulada ve her konuda maksimum iletişim içinde dahi olunsa dahi son kararı veren taraf olduğunu açık ve net ifade eder, bu platformlarda yer alan tüm sanatçılarımız bu durumu peşinen ve tartışmasız kabul eder.
 4. Uyumsuzluk ve anlaşmazlık durumunda İzmir Mahkemeleri yetkilidir.

 

ARTSHOP Başvuru Formu:

Siz de bu sanat ortamında yer almak için lütfen;

 1. İletişim Bilgileriniz (Adınız Soyadınız, Mobil Tel, Eposta adresiniz),
 2. Sanatsal birikiminizi yansıtan biyografiniz,
 3. Arşivinizden ve/veya satmayı düşündüğünüz eserlerden örnek 5 eser görselini ve bunların bilgilerini

içeren bir dosyayı alttaki form aracılığıyla gönderiniz. Dosyanızın değerlendirmesinin akabinde makul bir sürede mutlaka dönüş yapılacaktır.

Lütfen Dikkat! Tüm alanların doldurulması zorunludur!

Ben

 
Artshop Gallery’e başvuru koşullarının tamamını okudum, anladım ve kabul ettim. Buraya eklediğim eser görsellerinin bana ait olduğunu, verdiğim tüm bilgilerin doğruluğunu ve bunların sahipliği ve sergilenmesi konusunda 3. şahıs veya kurumlarla bir sorun olması durumunda tüm yasal yükümlülüğünün bana ait olduğunu bu formu gönderdiğimde kabul ettiğimi açıkça beyan ediyorum.
 
 
 

 
 

Başvuruları gerek artistik ve gerekse görsellerin kalitesi bakımından değerlendirmek ve Artshop’ta yer verip vermemek konusu sadece Artsonline Galleri’nin tasarrufundadır. Yanıtının olması halinde ödemenizi takiben size gelecek şifreniz ile siteye girip kişisel Gallery Shopunuzda çalışmaya başlayabileceksiniz.

Sayfalara bilgi ve görsellerin girilmesi işini bize verecekseniz, paketinizin içeriğine göre hazırladığınız dosyanızı www.wetransfer.com ile bize göndermeniz yeterli olacak ve en geç 5 iş günü içinde sayfanız kullanıma hazır olacaktır.

Dosyanızın hazırlanmasındaki ayrıntılı bilgi “Kullanım Koşulları” başlığı altında açıklanmıştır.

Destek ve bilgi için +90 532 316 70 81 arayabilirsiniz.

 

ARTSONLINE WEB ART GALLERY – DORUK BİLİŞİM © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Kişisel Verilerin Korunması