Tüm Etkinlikler

Artsonline 2. “BizYüzePortreler” Sergisi

21 Mart 2022, 18:00 - 10 Nisan 2022, 18:00

Celalettin Tandoğdu anısına…

Geçen yıl ilkini düzenlediğimiz “BizYüze Takas Portreler” Sergisini, sergi akabinde her yıl tekrar düzenlemeye karar vermiştik. Zaman geldi çattı ve tüm sanatçılarımızı bu portre sergimize davet ediyoruz.

Her bir sanatçımızın kendi tekniği ve anlatım dili ile, kendi belirlediği bir kişinin yaptığı resim, heykel (rölyef), suluboya, gravür, digital art, fotoğraf vs. gibi eserlerden oluşan çağdaş bir sergi oluşturmayı hedefliyoruz.

Genel Koşullar:

 • Sergimiz 21 Mart-10 Nisan 2021 tarihinde sadece www.artsgallery.site adresinde yer alacaktır. Güncel sergi süresi 21 gündür. Sürenin bitiminden itibaren “Geçmiş Sergiler” adı altında 3 yıl süreyle ziyarete açık tutmaya devam edilecektir.
 • Sergi 18 yaş ve üzeri tüm sanatçılara açıktır.
 • Sergiye her bir sanatçının kendi tekniği ve anlatım dili ile oluşturduğu bir kişinin resim, heykel, seramik, suluboya, gravür, digital art, fotoğraf vs. gibi sadece PORTRE eserler kabul edilecektir.
 • Sergide her sanatçımız tek eserle yer alacaktır. Arzu edenler başvuruda daha fazla (en çok 3) eser de gönderebilir. Bu durumda sergilenecek eser sergi organizatörü tarafından seçilecektir. Eserlerin en eski 2020 tarihinde üretilmiş ve daha önce herhangi bir ortamda sergilenmemiş olması tercih edilir.
 • Sergi organizatörü katılımcı listesini belirlemek, sergilenecek eserlerin seçiminde ve serginin düzeni konularında tam yetkilidir.
 • Son başvuru tarihi 27 Şubat 2022 pazar günü olarak saptanmıştır. Katılım için gerekenler sitedeki KATILIM FORMU’a yüklenecektir. Katılım Formuna siyah kutudaki “KATIL” butonu ile ulaşılabilir.
 • 05 Mart tarihinde katılımcı listemiz kesinleşecek, dijital davetiye, duyuru ve afişlerimizin tasarım aşamasına geçilecektir. O nedenle bu tarihten sonra üzülerek eser kabul edilemeyecektir. Katılımcı arkadaşlarımızın verilen tarihlere uymak konusunda göstereceği hassasiyete şimdiden teşekkür ederiz.
 • Her katılımcımız için hazırlanacak “Katılım Sertifikası” basılı olarak ve yine aşağıda özellikleri verilen basılı özel sergi kataloğu ile birlikte kargo ile adreslerine gönderilecektir. Kargo bedeli artsonline tarafından karşılanacaktır. Katılım Belgelerini arzu eden arkadaşlar daha sonra verilecek bağlantıdan indirebilecekler.
 • Basılı sergi kataloğu 20×20 cm boyutunda, 48 veya 52 sayfa, 300 gr parlak kuşe karton ve selofan kapaklı, 170 gr parlak kuşe sayfa ve amerikan ciltlidir. Sergi kataloğunun bedelini havale etmeyen başvurular yayınlanmış listede olsa dahi sergi dışı kalacaklarını başvuruda peşinen kabul etmiş olurlar.
 • Sergi kesin listesinin 05 Mart 2022‘de açıklanmasından sonra 160,-TL olan katalog tutarın 11 Mart 2022 tarihine kadar Hakan Sarıhan, İş Bankası Kozyatağı Şubesi Şb. TR65 0006 4000 0011 2060 0782 43 hesabına  yatırılmış olmasını rica ediyoruz. Daha sonra ya da daha fazla katalog edinmek isteyenler sergi sonundaki görselden tıklamak suretiyle her zaman sipariş verebilirler.
 • Sergi posteri ve davetiyesi galerimiz tarafından hazırlanarak katılımcıların paylaşımına sunulacaktır. Sergi öncesinde ve süresince zaman zaman sosyal medyalarda duyurular yapılacaktır.
 • Başvuru yapan dostlarımızdan facebook ve instagram hesaplarımızı takibini ve Hakan Sarıhan-Artsonline youtube kanalına abone olmasını bekliyoruz. Ve tabi instagram hesabımızdaki sergi duyurumuza yorum olarak dostlarınızı etiketlerseniz çok memnun oluruz.
 • Sergiye kabul edilen her bir  sanatçımıza galerimizin “Sanatçılar” bölümünde özel bir sayfa açılacaktır. Bunun için gerekenler Eser Teslim ve teknik Koşullar kısmında belirtilmiştir. Bu bilgileri göndermeyen veya “Sanatçı” bölümümüzde yer almayı kabul etmeyenler sergiye katılamayacaktır. Ancak galerimizde sayfası bulunan sanatçı dostlarımızın bunları tekrar göndermesi gerekmiyor. Ama ve tabii ki sayfalarında güncelleme yapabilirler, bunu biz de isteriz.
Eser Teslim ve Teknik Koşullar:

A-DAHA İNCE KATILIP HALEN SANATÇI SAYFASI BULUNANLAR İÇİN:

Sadece sergileme için gereken dosyanın gönderilmesi yeterlidir:

  1. Çalışmanın ebadı serbesttir ancak dikey formatta olması zorunludur.
  2. Eserlerin görselleri jpg formatında (yüksekliği en az 777 px) olmalı, eser ismi mutlaka görselin dosya adı olarak yazılmalıdır. Eser görselleri pdf veya word, powerpoint vb formatlarda gönderilmemelidir.
  3. Eserlerin künyesi (adı, yapım yılı, ebadı, teknik bilgileri, basılı veya çoğaltılmışsa ise kaçıncı kopya olduğu, fiyatı) formdaki haneye ayrıca yazılmalıdır.
  4. Eseriniz hakkında kısa bir bilgi (1-2 cümle) de yazmanız şık olur.

B-İLK KEZ KATILACAKLAR İÇİN:

Gönderiniz 2 parçadan oluşmaktadır;

1- Sergileme İçin:

  1. Çalışmanın ebadı serbesttir ancak dikey olması zorunludur.
  2. Eserlerin görselleri jpg formatında (yüksekliği en az 777 px) olmalı, eser ismi mutlaka görselin dosya adı olarak yazılmalıdır. Eser görselleri pdf veya word, powerpoint vb formatlarda gönderilmemelidir.
  3. Eserlerin künyesi (adı, yapım yılı, ebadı, teknik bilgileri, basılı veya çoğaltılmışsa ise kaçıncı kopya olduğu, fiyatı) formdaki haneye ayrıca yazılmalıdır.
  4. Eseriniz hakkında kısa bir bilgi (1-2 cümle) de yazmanız şık olur.

2- Her katılımcımıza bir “Sanatçı Sayfası” açıyoruz, bunun için: (örnek inceleyiniz):

  1. Profil fotoğrafınız (portre/büst kadrajında) (jpg formatında olmalı, pdf veya word, powerpoint vb formatlarda olmamalı)
  2. Biyografiniz (tercihan geniş, word veya benzeri işlenebilir txt formatında olmalıdır. jpg gibi edit edilemeyen formatlar kabul edilmez),
  3. İletişim bilgileriniz (size ulaşılabilmesi için web siteniz, gsm tel, facebook, instagram vb ve yaşadığınız ülke ve şehir.)
  4. “Çalışma Örnekleri” bölümü için sergilerden bağımsız olarak, en az 4, en fazla 8 ad., başka çalışmalarınızdan örnek görseller (künyeleri gerekmiyor.)

               “Sanatçılar” bölümümüzde yer almayı kabul etmeyenler sergiye de katılamazlar.

Proje İşleyiş Takvimi:

Son Başvuru Tarihi: 27 Şubat 2022
Ön Listenin Duyurusu: 05 Mart 2022
Son Ödeme Tarihi: 11 Mart 2022
Sergi Tarihi: 22 Mart – 10 Nisan 2022

Sergi ile ilgili tüm duyurular sitemizden, facebook ve instagram hesaplarımızdan ilan edilecektir.

Gönderi:

Lütfen dikkatle ve özenle hazırladığınız başvuru dosyanızı siyah kutu içindeki “KATIL” butondan ulaşacağınız  Katılım Formu aracılığıyla  gönderiniz. “Artsonline 2. BizYüzePortreler” konu başlığını seçmeyi ve hazılığınızın tamam olduğundan emin olunuz. Lütfen “Gönder”meden önce içeriğini kontrol etmeyi unutmayınız.

Teknik bir sorun yaşıyorsanız veya zorunlu bir durum olursa hakansart@yandex.com adresine eposta ile de gönderebilirsiniz.

Whatsapp, telegram, instagram direk mesaj vb başka kanallarla gönderdiğiniz başvurularınızın kabul görmeyeceğini üzülerek ifade ediyoruz. Gereksiz yere bu kanalların meşgul edilmemesini de önemle rica ediyoruz. Sorularınız için size bir whatsapp ve telegram mesajı kadar yakınız, lütfen aramak için tereddüt etmeyiniz.

En iyi dileklerimizle. Sanatla kalın, esen kalın…

Hakan Sarıhan
ArtsGallery – Şubat 2022

Genel bilgi, Koşullar:

Süreler:

 1. Sergi süresi 21 gündür. Sergilerimizin açılışlarını sanal ortamda sanatseverlere duyurulur, sergi açılışında ve sergi süresinde çeşitli duyurularla gündemde tutulur.
 2. Açılan sergilerimiz “geçmiş sergiler” adı altında süresiz olarak erişime açık tutulmaya devam edilir.
 3. Sanatçı, sergi erişime açık olduğu tüm sürede sergilenen eserlerin satışı durumunda bunu Artsonline’a bildirmekle yükümlüdür.
 4. Sergi açan her sanatçımızın ayrıca fotoğrafılı biyografisi, iletişim bilgileri, sanat anlayışı ve eski eserlerinden oluşan bir arşivinin yer aldığı özel sürekli açık bir sayfası olacaktır. sanatçımız sayfasındaki bilgileri güncel tutmak zorundadır. Aksi durumda uyarılması ve veya siteden çıkarılması kararları Artsonline yönetiminin uhdesindedir.
 5. Serginin anı defterine yazılanlar haftalık olarak tüm katılımcılarımıza gönderilir.

Ücretler, Gelirler, Alım-Satım Koşulları:

 1. Sergilenen eserlerin alım-satımı, alıcı ile sanatçı arasındadır. Artsonline olarak satış işlemi için komisyon vb hiç bir ad altında herhangi bir meblağ talep etmiyoruz.
 2. Satılan eserlerin teslim koşulları ve ücretin ödenme şekline, sanatçı ile alıcı kendi aralarında karar verilecektir. Bu konuya yine Artsonline olarak bir dahlimiz olmayacaktır.
 3. Artsonline Web Art Gallery’de sergilenmiş ve/veya sergilenecek eserlerin tüm telif hakları doğal olarak eser sahibine ait olmakla birlikte eser sahibi, dosyasını Artsonline Web Art Gallery’ye gönderdiği andan itibaren bu dosya içeriğindeki bilgi ve görsellerin otomatikman www.artsonlinegallery.com sitesinde sergilenmesine-erişimine-yayınına, tanıtım ve duyurularda kullanılmasına izin verdiğini, ayrıca bir izin almaya gerek olmadığını kabul ve beyan eder.
 4. Sergi katalogların satış geliri sadece Artsonline’a aittir. Katılımcılar bu gelirden herhangi bir hak iddia edemezler.

Politikalar ve Anlaşmazlıklar:

 1. Sanatçılar artsonline ile serginin  en iyi şekilde hazırlanması konusunda en yüksek düzeyde işbirliğine ve içerik desteğini vermeye açık ve istekli olmalıdır.
 2. Artsonline sanatçının gönderdiği ve/veya sergilediği eserleri tanıtım amaçlı kullanabilecek ve reklamını yapabilecektir. Sanatçımızla açık diyalog ve görüş alışverişi genel politikamızdır.
 3. Artsonline organizasyonu, üzerinde anlaşmaya varılmış bir sergiyi, katılım şartlarına uymaması, gerekli teknik kalite düzeyini sağlayamaması, işbirliği yapmamaması gibi nedenlerle tek taraflı olarak erteleyebilir veya iptal edebilir.
 4. Sanatçılarımız da katıldığı bir sergiden sergi tarihinden en az 15 gün öncesinde haber vermek kaydıyla tek taraflı olarak çıkabilir bu durumdan dolayı herhangi bir yükümlülük altına girmez.
 5. Artsonline, serginin düzenleme, teknik işleri, duyurusu ve tanıtımı gibi konuların planlama ve uygulamasında yani en nihayetinde ve her koşulada ve her konuda maksimum iletişim içinde dahi olunsa dahi son kararı veren taraf olduğunu açık ve net ifade eder, sergi açan sanatçımız bu durumu peşinen ve tartışmasız kabul eder.
 • Etkinlik Tipi: Açık Çağrı Karma Sergi,Galeri Aktiviteleri,Özel Etkinlik
 • Tarih: 21 Mart 2022 - 18:00 10 Nisan 2022 - 18:00
 • Etkinlik Yeri:ArtsGallery - www.artsgallery.site
 • Etkinlik Süresi:21

Görüşünüz

ARTSONLINE WEB ART GALLERY – DORUK BİLİŞİM © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Kişisel Verilerin Korunması