Tüm Etkinlikler

Artsonline 2. “BizYüzePortreler” Sergisi

21 Mart 2022, 18:00 - 10 Nisan 2022, 18:00

Artsonline 2. “BizYüzePortreler” Karma Çağdaş Sanatlar Sergimizin

Katılımcı Listesi Belirlendi.

Başvuru yapan tüm dostlarımıza teşekkür ediyoruz. Sergimize ilgi çok oldu, 30 eser ile açmayı düşündüğümüz sergimizi seçimde zorlandığımızdan 34 eser ile düzenleme durumunda kaldık.

Eleme yapmak zorunda kaldığımız başvuruların çoğu başarılı çalışmalar içermesine rağmen şartnameye uymayan veya eksiği olan dosyalardı. O nedenle bu eserlere başka bir sergimizde yer vermek istiyoruz. Eser sahibi arkadaşlarımın bunun için bize onay verdiklerine dair bir epostayı hakansarihan@gmail.com adresine göndermesini rica ediyoruz.

Katılımcılarımız Alfabetik olarak:

Ahmet Süreyya Koçtürk, Aylin Cengiz, Ayşe Anıl, Berrin Bayraktaroğlu, Can Açıkgöz, Candan Önay, Dilek Fidancı, Djamel Eddine Mebrek, Elif Türker, Eliza Tsitsimeaua-Badoiu, Emel Çevikcan, Emine Kahvecioğlu, Eren Görgülü, Gönül Uz, Gürkan Uzunköprü, İdris Kurt, İlker Sarı, Kahraman Turan, Keziban Kibar, Mehtap Saldıray, Merve Yavuz, Müzeyyen Karaçiftci, Özlem Metinkaya, Öznur Özkan, Pelin Ara, Selin Bozkurt, Sezen Karabulut, Simge Güler, Suna Doğruyol, Şermin Kıvanç Seval, Şükran Doğru Gürpınar, Ülkü Aksoy, Ümit Parsıl, Zeynep Çiçek.

Değerli katılımcılarımızı kutluyor, teşekkür ediyoruz.

Saygılarımla,

Hakan Sarıhan
ArtsOnline Web Art Gallery – Mart 2022

 

Katılımınız için lütfen sitemizi inceleyiniz ve başvuru koşullarını dikkatlice okuyunuz.

Her bir sanatçımızın kendi tekniği ve anlatım dili ile, kendi belirlediği bir kişinin yaptığı resim, heykel (rölyef), suluboya, gravür, digital art, fotoğraf vs. gibi eserlerden oluşan çağdaş bir sergi oluşturmayı hedefliyoruz.

Katılım Koşulları:
 1. Sergi 18 yaş ve üzeri sanata gönül vermiş ve bu alanda kariyer yapan/yapacak herkese açıktır.
 2. Gönderilecek PORTRE eserler için teknik serbesttir. Bir kişiyi betimleyen resim, heykel, seramik, suluboya, gravür, digital art, fotoğraf vs. gibi sadece PORTRE eserler kabul edilecektir. Portre Nedir?
 3. Sergi katılımı ücretsizdir.
 4. Sergide her sanatçının 1 eseri sergilenecektir. En fazla 3 eser gönderebilirler. Bu bir jürili sergi değildir ancak başvuruların bir ön değerlendirmeye tabi tutulacağı da şüphesizdir. Başvuru yapan tüm sanatçılar bunu tartışmasız ve peşinen kabul etmiş olurlar.
 5. Sergiye katılan eserin yapım yılı en eski 2020 olmalı (üretimi destekliyoruz), tercihan yakın zamanda daha önce benzer bir sergi ortamında sergilenmemiş olmalıdır (bu kadarcık bi kaprisimiz olsun).
 6. Her katılımcımıza dijital “Katılım Sertifikası” verilecektir. 
 7. Basılı sergi kataloğunu edinmek isteyenler serginin sonundaki katalog görselindeki bağlantıdan sipariş verebileceklerdir. Katalog tutarı yurtiçine gönderi dahil 160,-TLdir
 8. Sergi posteri ve davetiyesi galerimiz tarafından hazırlanarak katılımcıların paylaşımına sunulacaktır. Sergi öncesinde ve süresince zaman zaman sosyal medyalarda duyurular yapılacaktır.
 9. Başvuru yapan dostlarımızdan facebook ve instagram hesaplarımızı takibini ve Hakan Sarıhan-Artsonline youtube kanalına abone olmasını bekliyoruz. Ve tabi instagram hesabımızdaki sergi duyurumuza yorum olarak dostlarınızı etiketlerseniz çok memnun oluruz.
 10. Sergiye kabul edilen her bir  sanatçımıza galerimizin “Sanatçılar” bölümünde özel bir sayfa açılacaktır. Bunun için gerekenler Eser Teslim ve teknik Koşullar kısmında belirtilmiştir. Bu bilgileri göndermeyen veya “Sanatçı” bölümümüzde yer almayı kabul etmeyenler sergiye katılamayacaktır. Ancak galerimizde sayfası bulunan sanatçı dostlarımızın bunları tekrar göndermesi gerekmiyor. Ama ve tabii ki sayfalarında güncelleme yapabilirler, bunu biz de isteriz. (Ayrıntılı bilgi aşağıda “Eser Gönderi ve Teknik Koşullar” bölümündedir.)
 11. Sergi ArtsGallery sitesinde online olarak 2 yıl “Güncel Sergi ” olarak açık olacak, ancak daha sonra “Geçmiş Sergiler” salonunda erişime açık olacaktır.

Başvuru için gerekenler aiağıda “Eser Teslim ve Teknik Koşullar” bölümünde belirtilmiştir. Başvurunuzu lütfen siyah kutu içindeki “KATIL” butonundaki Katlım Formu ile yapınız.

Proje Takvimi, Eser Teslimi ve Teknik Koşullar:

 • Son Başvuru Tarihi: 13 Mart 2022
 • Sergi Açılışı: 21 Mart 2022
 • Güncel Sergileme Süresi: 21 Gün
 • Geçmiş Sergilerde: 2 yıl

A-DAHA İNCE KATILIP HALEN SANATÇI SAYFASI BULUNANLAR İÇİN:

Sadece sergileme için gereken dosyanın gönderilmesi yeterlidir:

  1. Çalışmanın ebadı serbesttir ancak dikey formatta olması zorunludur.
  2. Eserlerin görselleri jpg formatında (yüksekliği en az 777 px) olmalı, eser ismi mutlaka görselin dosya adı olarak yazılmalıdır. Eser görselleri pdf veya word, powerpoint vb formatlarda gönderilmemelidir.
  3. Eserlerin künyesi (adı, yapım yılı, ebadı, teknik bilgileri, basılı veya çoğaltılmışsa ise kaçıncı kopya olduğu, fiyatı) formdaki haneye ayrıca yazılmalıdır.
  4. Eseriniz hakkında kısa bir bilgi (1-2 cümle) de yazmanız şık olur.

B-İLK KEZ KATILACAKLAR İÇİN:

Gönderiniz 2 parçadan oluşmaktadır;

1- Sergileme İçin:

  1. Çalışmanın ebadı serbesttir ancak dikey olması zorunludur.
  2. Eserlerin görselleri jpg formatında (yüksekliği en az 777 px) olmalı, eser ismi mutlaka görselin dosya adı olarak yazılmalıdır. Eser görselleri pdf veya word, powerpoint vb formatlarda gönderilmemelidir.
  3. Eserlerin künyesi (adı, yapım yılı, ebadı, teknik bilgileri, basılı veya çoğaltılmışsa ise kaçıncı kopya olduğu, fiyatı) formdaki haneye ayrıca yazılmalıdır.
  4. Eseriniz hakkında kısa bir bilgi (1-2 cümle) de yazmanız şık olur.

2- Her katılımcımıza bir “Sanatçı Sayfası” açıyoruz, bunun için: (örnek inceleyiniz):

  1. Profil fotoğrafınız (portre/büst kadrajında) (jpg formatında olmalı, pdf veya word, powerpoint vb formatlarda olmamalı)
  2. Biyografiniz (tercihan geniş, word veya benzeri işlenebilir txt formatında olmalıdır. jpg gibi edit edilemeyen formatlar kabul edilmez),
  3. İletişim bilgileriniz (size ulaşılabilmesi için web siteniz, gsm tel, facebook, instagram vb ve yaşadığınız ülke ve şehir.)
  4. “Çalışma Örnekleri” bölümü için sergilerden bağımsız olarak, en az 4, en fazla 8 ad., başka çalışmalarınızdan örnek görseller (künyeleri gerekmiyor.)

 “Sanatçılar” bölümümüzde yer almayı kabul etmeyenler sergiye de katılamazlar.

Genel Bilgi, Gönderi ve Diğer Koşullar:

Lütfen dikkatle hazırladığınız başvuru dosyanızı siyah kutu içindeki “KATIL” butonundan ulaşacağınız  Katılım Formu aracılığıyla  gönderiniz. “Artsonline 2. BizYüzePortreler” konu başlığını seçmeyi ve hazırlığınızın tamam olduğundan emin olunuz. Lütfen “GÖNDER”meden önce içeriğini kontrol etmeyi unutmayınız.

Teknik bir sorun yaşıyorsanız veya zorunlu bir durum olursa hakansart@yandex.com adresine eposta ile de gönderebilirsiniz.

Whatsapp, telegram, instagram direk mesaj vb başka kanallarla gönderdiğiniz başvurularınızın kabul görmeyeceğini üzülerek ifade ediyoruz. Gereksiz yere bu kanalların meşgul edilmemesini de önemle rica ediyoruz. Sorularınız için size bir whatsapp mesajı kadar yakınız, lütfen iletişim için tereddüt etmeyiniz.

Süreler:

 1. Sergi süresi 21 gündür. Sergilerimizin açılışlarını sanal ortamda sanatseverlere duyurulur, sergi açılışında ve sergi süresinde çeşitli duyurularla gündemde tutulur.
 2. Açılan sergilerimiz “geçmiş sergiler” adı altında süresiz olarak erişime açık tutulmaya devam edilir.
 3. Sanatçı, sergi erişime açık olduğu tüm sürede sergilenen eserlerin satışı durumunda bunu Artsonline’a bildirmekle yükümlüdür.
 4. Sergi açan her sanatçımızın ayrıca fotoğrafılı biyografisi, iletişim bilgileri, sanat anlayışı ve eski eserlerinden oluşan bir arşivinin yer aldığı özel sürekli açık bir sayfası olacaktır. sanatçımız sayfasındaki bilgileri güncel tutmak zorundadır. Aksi durumda uyarılması ve veya siteden çıkarılması kararları Artsonline yönetiminin uhdesindedir.
 5. Serginin anı defterine yazılanlar haftalık olarak tüm katılımcılarımıza gönderilir

Ücretler, Gelirler, Alım-Satım Koşulları:

 1. Sergilenen eserlerin alım-satımı, alıcı ile sanatçı arasındadır. Artsonline olarak satış işlemi için komisyon vb hiç bir ad altında herhangi bir meblağ talep etmiyoruz.
 2. Satılan eserlerin teslim koşulları ve ücretin ödenme şekline, sanatçı ile alıcı kendi aralarında karar verilecektir. Bu konuya yine Artsonline olarak bir dahlimiz olmayacaktır.
 3. Artsonline Web Art Gallery’de sergilenmiş ve/veya sergilenecek eserlerin tüm telif hakları doğal olarak eser sahibine ait olmakla birlikte eser sahibi, dosyasını Artsonline Web Art Gallery’ye gönderdiği andan itibaren bu dosya içeriğindeki bilgi ve görsellerin otomatikman www.artsonlinegallery.com sitesinde sergilenmesine-erişimine-yayınına, tanıtım ve duyurularda kullanılmasına izin verdiğini, ayrıca bir izin almaya gerek olmadığını kabul ve beyan eder.
 4. Sergi katalogların satış geliri sadece Artsonline’a aittir. Katılımcılar bu gelirden herhangi bir hak iddia edemezler.

Politikalar ve Anlaşmazlıklar:

 1. Sanatçılar artsonline ile serginin  en iyi şekilde hazırlanması konusunda en yüksek düzeyde işbirliğine ve içerik desteğini vermeye açık ve istekli olmalıdır.
 2. Artsonline sanatçının gönderdiği ve/veya sergilediği eserleri tanıtım amaçlı kullanabilecek ve reklamını yapabilecektir. Sanatçımızla açık diyalog ve görüş alışverişi genel politikamızdır.
 3. Artsonline organizasyonu, üzerinde anlaşmaya varılmış bir sergiyi, katılım şartlarına uymaması, gerekli teknik kalite düzeyini sağlayamaması, işbirliği yapmamaması gibi nedenlerle tek taraflı olarak erteleyebilir veya iptal edebilir.
 4. Sanatçılarımız da katıldığı bir sergiden sergi tarihinden en az 15 gün öncesinde haber vermek kaydıyla tek taraflı olarak çıkabilir bu durumdan dolayı herhangi bir yükümlülük altına girmez.
 5. Artsonline, serginin düzenleme, teknik işleri, duyurusu ve tanıtımı gibi konuların planlama ve uygulamasında yani en nihayetinde ve her koşulada ve her konuda maksimum iletişim içinde dahi olunsa dahi son kararı veren taraf olduğunu açık ve net ifade eder, sergi açan sanatçımız bu durumu peşinen ve tartışmasız kabul eder.

En iyi dileklerimizle. Sanatla kalın, esen kalın…

Hakan Sarıhan
ArtsGallery – Şubat 2022

 • Etkinliği Düzenleyen: Hakan Sarıhan
 • Telefon: +90 532 316 7081
 • Eposta: hakansart@yandex.com
 • Website: www.hakansarihan.com.tr
 • Etkinlik Tipi: Açık Çağrı Ücretsiz Karma Sergi,Galeri Aktiviteleri
 • Tarih: 21 Mart 2022 - 18:00 10 Nisan 2022 - 18:00
 • Etkinlik Yeri:ArtsOnline - www.artsgallery.site
 • Etkinlik Süresi:21

Görüşünüz

ARTSONLINE WEB ART GALLERY – DORUK BİLİŞİM © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Kişisel Verilerin Korunması