Tüm Etkinlikler

Artsonline 2. Karma Sergi “50 Sanatçı, 50 Eser“

14 Aralık 2020, 18:00 - 4 Ocak 2021, 18:00

Başvurular Kapanmıştır.

İlginize teşekkür ederiz.
Artsonline Web Art Gallery, sanat bağını kesintisiz devam ettirmek ve her an ulaşılabililir kılmak adına şimdi yine bir açık çağrı yapıyor!

Resim, dijital resim, heykel, seramik, grafik, illüstrasyon, fotoğraf ve video art gibi görsel sanatların tüm branşlarında üretim yapan, bu yolda yürüyen dostlarımızla toplamda 50 çalışmanın yer alacağı online karma sergimize katılmaya davet ediyoruz.

Her yıl, yılda sadece 2 kez, yaz ve kış sergileri olarak organize ettiğimiz bu etkinliğimize katılımınız için lütfen sitemizi inceleyiniz ve başvuru koşullarını dikkatlice okuyunuz.

Sorularınız için size bir whatsapp mesajı kadar yakınız.

Son Katılım Tarihi: 06 Kasım 2020

Sergi Tarihi: 14 Aralık 2020 – 04 Ocak 2021

Sergi ile ilgili tüm duyurular sitemizden, facebook ve instagram hesaplarımızdan ilan edilecektir.

 1. Sergi 18 yaş ve üzeri sanata gönül vermiş ve bu alanda kariyer yapan/yapacak herkese açıktır.
 2. Resim, dijital resim, heykel, seramik, grafik, illüstrasyon, fotoğraf ve video art gibi her görsel sanat branşından eser beklenmektedir.
 3. Her sanatçı sadece tek eserle katılabilir.
 4. Konu ve teknik serbesttir.
 5. Sergiye katılan eserin yapım yılı 2019 veya 2020 olmalı, daha önce herhangi bir sergi ortamında sergilenmemiş olmalıdır. (Üretimi destekliyoruz)
 6. Artsonline Web Art Gallery’nin facebook ve instagram hesaplarını takibiniz ve Hakan Sarıhan-Artsonline  youtube kanalına abone olmanızı bekliyoruz. Ve tabi instagram hesabımızdaki sergi duyurumuza yorum olarak en az 3 kişiyi etiketlerseniz çok memnun oluruz.
 7. Seçici jüri ve katılım ücreti yoktur. Ancak; Her sergi için bir katalog yapıyoruz ve katılımcılarımızdan 66,-TL/ad. tutarındaki sergin kataloğunu alması gerektiğini hatırlatmak istiyoruz. (20×20 cm boyutunda, kapak dahil 60 sayfa, 300 gr parlak kuşe karton kapak, 170 gr parlak kuşe sayfalar.) Katalog tutarının, sergi katılımcılarımızın açıklanmasından sonraki en geç 5 iş gününde yatırılmış olması gerekmektedir.
 8. Bir eserin sergileme ve sanatçı sayfasında yer verilip verilmemesi konusunda son karar verme hakkının organizatörce saklı tutulduğu, bu konuda herhangi bir açıklama yapmaya zorunlu olmadığı, başvuru yapanlarca peşinen kabul edilmiş sayılacaktır.
 9. Sergilenecek eserler ve katılımcıları, başvuru koşullarını yerine getirmiş olanlar arasından son teslim tarihinden sonra seçilecektir.
 10. Başvuru dosyasını istenildiği gibi göndermeyen adaylar ön listeye alınamayacaktır.
 11. Listeye alınan adayların açıklanmasının ardından katalog ücretini en geç 5 iş günü içinde yatırmayan adaylar sergiye dahil edilemeyeceklerdir.
 12. Kesin liste tüm şartları yerine getiren adaylarımızdan oluşacaktır.
 13. Sanatçılar bölümümüze katılmayı kabul etmeyenler sergiye de katılamayacaktır.
 14. Katılımcılara “Katılım Sertifikası” dijital olarak epostayla, Sergi kataloğu kargo ile adreslerine gönderilecektir.
 15. Sergi www.artsonlinegallery.com adresinde yer alacaktır.
 16. Sergi süresi 21 gündür. Sergimiz hakkında öncesi ve devam ederken çeşitli zamanlarda sosyal medyalarda çeşitli duyurular yapılacaktır.
 17. Sergiler “Geçmiş Sergiler” adı altında en az 1 yıl süreyle ziyarete açık tutmaya devam edilir.
 18. Talep olması durumunda, alım-satım sanatçı ile alıcı arasındadır. “Artsonline satış işlemi için hiçbir koşul ve amaçla komisyon vb herhangi bir meblağ talep etmez.

Eser Teslim, Teknik Koşullar:

Gönderiniz 2 parçadan oluşmaktadır;

1- Sergileme İçin:(*) 

  1. 1 ad. eser foto/video (jpg formatında, fotoğrafların kenarları temizlenmiş, en uzun kenarı 1000px 72 dpi olacak, jpg olarak tek tek gönderiye eklencek),
  2. Eserlerin künyesi (adı, yapım yılı, ebadı, teknik bilgileri, basılabilir çoğaltılabilir ise kaçıncı kopya olduğu gibi, fiyatı, (word veya benzeri işlenebilir txt formatında)),
  3. Arzu ederseniz eseriniz, yaklaşımınız hakkında bilgi (1-2 cümle).

2- Sergi Katılımcıları Sanatçı Sayfası İçin:(*) (Sergiye katılan tüm katılımcılarımıza “sanatçılar” sayfamızda otomatikman yer verilecektir)(örnek inceleyiniz) wikipedya yaklaşımıyla hazırladığımız bu sayfalar için;

  1. Profil fotoğrafınız (portre kadraj) (jpg formatında olmalıdır.Word, powerpoint vb dosyalara yapıştırılmadan tek olarak gönderilmelidir),
  2. Biyografiniz (tercihan geniş, (word veya benzeri işlenebilir txt formatında olmalıdır.)),
  3. İletişim bilgileriniz (web sitesi, gsm tel, facebook, instagram vb ve yaşadığınız ülke ve şehir.)
  4. “Çalışmalarından Örnekler” bölümü için sergilerden bağımsız olarak, en az 8, en fazla 20 ad., başka çalışmalarınızın görselleri (künyeleri gerekmiyor.)
  5. Tüm görseller jpg formatında, mümkünse en uzun kenarı 1000px 72 dpi, jpg olmalıdır.

Teknik detaylar:

Sergi başvurularını gerek artistik ve gerekse görsel kalitesi bakımından değerlendirmek artsonline’nın tasarrufundadır.

Ek hizmetler:

 1. Her katılımcıya bir Katılım Sertifikası ve (ücreti katılım esnasında ödenmiş) basılı bir Sergi Kataloğ’u kargo ile gönderilecektir.

Süreler:

 1. Sergi süresi 21 gündür. Sergilerimizin açılışlarını sanal ortamda sanatseverlere duyurulur, sergi açılışında ve sergi süresinde çeşitli duyurularla gündemde tutulur.
 2. Açılan sergilerimiz “geçmiş sergiler” adı altında en az 1 yıl süreyle erişime açık tutulmaya devam edilir.
 3. Sanatçı, sergi erişime açık olduğu tüm sürede sergilenen eserlerin satışı durumunda bunu Artsonline’a bildirmekle yükümlüdür.
 4. Sergi açan her sanatçımızın ayrıca fotoğrafılı biyografisi, iletişim bilgileri, sanat anlayışı ve eski eserlerinden oluşan bir arşivinin yer aldığı özel sürekli açık bir sayfası olacaktır. sanatçımız sayfasındaki bilgileri güncel tutmak zorundadır. Aksi durumda uyarılması ve veya siteden çıkarılması kararları Artsonline yönetiminin uhtesindedir.
 5. Serginin anı defterine yazılanlar haftalık olarak tüm katılımcılarımıza gönderilir.

Ücretler, Alım-Satım Koşulları:

 1. Sergilenen eserlerin alım-satımı alıcı ile sanatçı arasındadır. Artsonline olarak satış işlemi için komisyon vb hiç bir ad altında herhangi bir meblağ talep etmiyoruz.
 2. Satılan eserlerin teslim koşulları ve ücretin ödenme şekli sanatçı ile alıcı aralarında karar verilecektir. Bu konuya yine artsonline olarak bir dahlimiz olmayacaktır.
 3. Eser sahibi tarafından, online sergide yayınlanmak üzere gönderilmiş eserlerin tüm telif hakları doğal olarak eser sahibine ait olmakla birlikte, bu anlaşmaya istinaden Artsonline Web Art Gallery’ye yukarıda belirtilmiş bilgi ve görselleri içeren dosyayı göndermesi durumunda bunların otomatikman www.artsonlinegallery.com sitesinde sergilenmesine-erişimine-yayınına izin vermiş sayılacaktır.
 4. Sergi katalogların satış geliri Artsonline’a aittir. Katılımcılar bu gelirden hak iddia edemezler.

Politikalar ve Anlaşmazlıklar:

 1. Sanatçılar artsonline ile serginin  en iyi şekilde hazırlanması konusunda en yüksek düzeyde işbirliğine ve içerik desteğini vermeye açık ve istekli olmalıdır.
 2. Artsonline sanatçının gönderdiği ve/veya sergilediği eserleri tanıtım amaçlı kullanabilecek ve reklamını yapabilecektir. Sanatçımızla açık diyalog ve görüş alışverişi genel politikamızdır.
 3. Artsonline organizasyonu, üzerinde anlaşmaya varılmış bir sergiyi, katılım şartlarına uymaması, gerekli teknik kalite düzeyini sağlayamaması, işbirliği yapmamaması gibi nedenlerle tek taraflı olarak erteleyebilir veya iptal edebilir.
 4. Sanatçılarımız da katıldığı bir sergiden sergi tarihinden en az 15 gün öncesinde haber vermek kaydıyla tek taraflı olarak çıkabilir bu durumdan dolayı herhangi bir yükümlülük altına girmez.
 5. Artsonline, serginin düzenleme, teknik işleri, duyurusu ve tanıtımı gibi konuların planlama ve uygulamasında yani en nihayetinde ve her koşulada ve her konuda maksimum iletişim içinde dahi olunsa dahi son kararı veren taraf olduğunu açık ve net ifade eder, sergi açan sanatçımız bu durumu peşinen ve tartışmasız kabul eder.

Lütfen dikkatle ve özenle hazırladığınız başvuru dosyanızı sağ taraftaki “KATIL” butondan ulaşacağınız  Katılım Formu aracılığıyla veya hakansart@yandex.com adresine eposta ile gönderiniz. “Artsonline 2. 50 sanatçı, 50 eser” konu başlığını ve hazılığınızın tamam olduğundan emin olunuz. Lütfen “Gönder”meden önce içeriğini kontrol etmeyi unutmayınız.

Whatsapp, instagram mesaj vb başka kanallarla gönderdiğiniz başvurularınızın kabul görmeyeceğini üzülerek ifade ediyoruz. Gereksiz yere bu kanalların meşgul edilmemesini de önemle rica ediyoruz.

En iyi dileklerimizle. Sanatla kalın, esen kalın…

 • Etkinliği Düzenleyen: Hakan Sarıhan
 • Telefon: +90 532 316 70 81
 • Eposta: hakansart@yandex.com
 • Website: www.artsonlinegallery.com
 • Etkinlik Tipi: Açık Çağrı Ücretsiz Karma Sergi
 • Tarih: 14 Aralık 2020 - 18:00 4 Ocak 2021 - 18:00
 • Etkinlik Yeri:www.artsonlinegallery.com
 • Etkinlik Süresi:21 Gün

Görüşünüz

ARTSONLINE WEB ART GALLERY – DORUK BİLİŞİM © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Kişisel Verilerin Korunması