Tüm Etkinlikler

Artsonline 3. Karma Sergi “50 Sanatçı, 50 Eser“

7 Haziran 2021, 18:00 - 27 Haziran 2021, 18:00
Artsonline 3. “50 Sanatçı, 50 Eser” Online Karma Görsel Sanatlar Sergisi Katılımcıları belirlendi.

7 Haziran 2021, 18.00’de buluşmak üzere…

Saygılarımla,

Hakan Sarıhan

 

Proje Takvimi:

 • Son Katılım Tarihi: 24 Mayıs 2021
 • Katılımcılar Ön Listesi’nin Duyurusu: 26 Mayıs 2021
 • Katalog Bedellerinin Son ödeme Tarihi: 01 Haziran 2021
 • Sergi Tarihi: 07 – 27 Haziran 2021

Sergi ile ilgili tüm duyurular sitemizden, facebook ve instagram hesaplarımızdan ilan edilecektir.

Katılım Koşulları:

 1. Sergi 18 yaş ve üzeri sanata gönül vermiş ve bu alanda kariyer yapan/yapacak herkese açıktır.
 2. Resim, dijital resim, heykel, seramik, grafik, illüstrasyon, fotoğraf ve video art gibi her görsel sanat branşından eser beklenmektedir.
 3. Her sanatçı sadece tek eserle katılabilir.
 4. Konu ve teknik serbesttir.
 5. Sergiye katılan eserin yapım yılı 2019 veya 2020 olmalı, daha önce herhangi bir sergi ortamında sergilenmemiş olmalıdır. (Üretimi destekliyoruz)
 6. Artsonline Web Art Gallery’nin facebook ve instagram hesaplarını takibiniz ve Hakan Sarıhan-Artsonline  youtube kanalına abone olmanızı bekliyoruz. Ve tabi instagram hesabımızdaki sergi duyurumuza yorum olarak en az 3 kişiyi etiketlerseniz çok memnun oluruz.
 7. Seçici jüri ve katılım ücreti yoktur. Ancak; Her sergi için bir katalog yapıyoruz ve katılımcılarımızdan 85,-TL/ad. tutarındaki sergin kataloğunu alması gerektiğini hatırlatmak istiyoruz. (20×20 cm boyutunda, kapak dahil 60 sayfa, 300 gr parlak kuşe karton kapak, 170 gr parlak kuşe sayfalar.) Katalog tutarı sergi katılımcılarımızın açıklanmasından sonra, en geç 1 Haziran 2021 tarihine kadar yatırılmalıdır.
 8. Bir eserin sergileme ve sanatçı sayfasında yer verilip verilmemesi konusunda son karar verme hakkının organizatörce saklı tutulduğu, bu konuda herhangi bir açıklama yapmaya zorunlu olmadığı, başvuru yapanlarca peşinen kabul edilmiş sayılacaktır.
 9. Sergilenecek eserler ve katılımcıları, başvuru koşullarını yerine getirmiş olanlar arasından son teslim tarihinden sonra seçilecektir.
 10. Başvuru dosyasını istenildiği gibi göndermeyen adaylar ön listeye alınamayacaktır.
 11. Listeye alınan adayların açıklanmasının ardından katalog ücretini  yatırmayan adaylar sergiye dahil edilemeyeceklerdir.
 12. Kesin liste bu aşamadan sonra tüm şartları yerine getiren adaylarımızdan oluşacaktır.
 13. Sanatçılar bölümümüze katılmayı kabul etmeyenler sergiye de katılamayacaktır.
 14. Katılımcılara “Katılım Sertifikası” dijital olarak epostayla, Sergi kataloğu kargo ile adreslerine gönderilecektir.
 15. Sergi www.artsonlinegallery.com adresinde yer alacaktır.
 16. Sergi süresi 20 gündür. Sergimiz hakkında öncesi ve devam ederken çeşitli zamanlarda sosyal medyalarda çeşitli duyurular yapılacaktır.
 17. Sergiler “Geçmiş Sergiler” adı altında en az 1 yıl süreyle ziyarete açık tutmaya devam edilir.
 18. Talep olması durumunda, alım-satım sanatçı ile alıcı arasındadır. “Artsonline satış işlemi için hiçbir koşul ve amaçla komisyon vb herhangi bir meblağ talep etmez.

Eser Teslim, Teknik Koşullar:

Eser Teslim, Teknik Koşullar:

Gönderiniz 2 parçadan oluşmaktadır;

1- Sergileme İçin: 

  1. 2 ad. eser görseli gönderilecektir. Görseller jpg formatında, fotoğrafların kenarları temizlenmiş, en uzun kenarı 1000px 72 dpi olacak, tek tek gönderiye eklencek, 2 eserden sadece 1 eser sergilenecektir.
  2. Eserlerin künyesi Adı, yapım yılı, ebadı, teknik bilgileri, basılabilir çoğaltılabilir ise kaçıncı kopya olduğu gibi, fiyatı şeklinde word veya benzeri düzenlenebilir bir txt, doc formatında olmalıdır. Konvert edilmiş, pdf veya fotoğrafı çekilmiş yazılar kesinlikle uygun değildir.
  3. Arzu ederseniz eseriniz, yaklaşımınız hakkında 1-2 cümle bilgi ekleyebilirsiniz.

2- Sergi Katılımcıları Sanatçı Sayfası İçin: (Sergiye katılan tüm katılımcılarımıza “sanatçılar” sayfamızda otomatikman yer verilecektir)(örnek inceleyiniz) bu sayfalar için;

  1. Profil fotoğrafınız portre kadrajlı, jpg formatında olmalıdır. Word, powerpoint vb dosyalara yapıştırılmadan sadece fotoğraf olarak gönderilmelidir.
  2. Biyografiniz için sınırlamamız yoktur. Sizi en iyi yansıtacak olanı tercih ederiz.  word veya benzeri düzenlenebilir bir txt, doc formatında olmalıdır. Konvert edilmiş, pdf veya fotoğrafı çekilmiş yazılar kesinlikle uygun değildir.
  3. İletişim bilgileriniz web sitesi, gsm tel, facebook, instagram vb ve yaşadığınız ülke ve şehir yazılmalıdır. Sayfada görülmesini istemediğiniz bilginizi lütfen bildiriniz.
  4. “Çalışmalarından Örnekler” bölümü için sergilerden bağımsız olarak, başka çalışmalarınızın en az 4, en fazla 8  görsellerini gönderiniz. Bunlara künye gerekmiyor.
  5. Tüm görseller jpg formatında, mümkünse en uzun kenarı 1000px 72 dpi, jpg olmalıdır.
  6. Daha önce sergilerimize katılmış ya da kişisel sergi açmış sanatçılarımızın sayfaları açılmış olduğundan arzu ediyorlarsa bu bilgileri göndermeyebilirler. Sadece güncelleme yapmaları yeterlidir.

Genel bilgi, Koşullar:

Teknik detaylar:

Sergi başvurularını gerek artistik ve gerekse görsel kalitesi bakımından değerlendirmek artsonline’nın tasarrufundadır.

Ek hizmetler:

 1. Her katılımcıya bir Katılım Sertifikası ve (ücreti katılım esnasında ödenmiş) basılı bir Sergi Kataloğ’u kargo ile gönderilecektir.

Süreler:

 1. Sergi süresi 20 gündür. Sergilerimizin açılışlarını sanal ortamda sanatseverlere duyurulur, sergi açılışında ve sergi süresinde çeşitli duyurularla gündemde tutulur.
 2. Açılan sergilerimiz “geçmiş sergiler” adı altında en az 1 yıl süreyle erişime açık tutulmaya devam edilir.
 3. Sanatçı, sergi erişime açık olduğu tüm sürede sergilenen eserlerin satışı durumunda bunu Artsonline’a bildirmekle yükümlüdür.
 4. Sergi açan her sanatçımızın ayrıca fotoğrafılı biyografisi, iletişim bilgileri, sanat anlayışı ve eski eserlerinden oluşan bir arşivinin yer aldığı özel sürekli açık bir sayfası olacaktır. Sanatçımızdan sayfasındaki bilgileri güncel tutmaları beklenir. Israrla aksi durumun devam etmesi durumunda siteden çıkarılması kararları Artsonline yönetiminin uhtesindedir.
 5. Serginin anı defterine yazılan yorumlar ve cevaplar tüm izleyenlere açıktır.

Ücretler, Alım-Satım Koşulları:

 1. Sergilenen eserlerin alım-satımı alıcı ile sanatçı arasındadır. Artsonline olarak satış işlemi için komisyon vb hiç bir ad altında herhangi bir meblağ talep etmiyoruz.
 2. Satılan eserlerin teslim koşulları ve ücretin ödenme şekli sanatçı ile alıcı aralarında karar verilecektir. Bu konuya yine artsonline olarak bir dahlimiz olmayacaktır.
 3. Eser sahibi tarafından, online sergide yayınlanmak üzere gönderilmiş eserlerin tüm telif hakları doğal olarak eser sahibine ait olmakla birlikte, bu anlaşmaya istinaden Artsonline Web Art Gallery’ye yukarıda belirtilmiş bilgi ve görselleri içeren dosyayı göndermesi durumunda bunların otomatikman www.artsonlinegallery.com sitesinde sergilenmesine-erişimine-yayınına ve tanıtım malzemesi olarak kullanılmasına izin vermiş sayılacaktır.
 4. Sergi katalogların satış geliri Artsonline’a aittir. Katılımcılar bu gelirden hak iddia edemezler.

Politikalar ve Anlaşmazlıklar:

 1. Sanatçılar artsonline ile serginin  en iyi şekilde hazırlanması konusunda en yüksek düzeyde işbirliğine ve içerik desteğini vermeye açık ve istekli olmalıdır.
 2. Artsonline sanatçının gönderdiği ve/veya sergilediği eserleri tanıtım amaçlı kullanabilecek ve reklamını yapabilecektir. Sanatçımızla açık diyalog ve görüş alışverişi genel politikamızdır.
 3. Artsonline organizasyonu, üzerinde anlaşmaya varılmış bir sergiyi, katılım şartlarına uymaması, gerekli teknik kalite düzeyini sağlayamaması, işbirliği yapmamaması gibi nedenlerle tek taraflı olarak erteleyebilir veya iptal edebilir.
 4. Sanatçılarımız da katıldığı bir sergiden sergi tarihinden en az 20 gün öncesinde haber vermek kaydıyla tek taraflı olarak çıkabilir bu durumdan dolayı herhangi bir yükümlülük altına girmez.
 5. Artsonline, serginin düzenleme, teknik işleri, duyurusu ve tanıtımı gibi konuların planlama ve uygulamasında yani en nihayetinde ve her koşulada ve her konuda maksimum iletişim içinde dahi olunsa dahi son kararı veren taraf olduğunu açık ve net ifade eder, sergi açan sanatçımız bu durumu peşinen ve tartışmasız kabul eder.

Gönderi:

Lütfen dikkatle ve özenle hazırladığınız başvuru dosyanızı sağ taraftaki “KATIL” butondan ulaşacağınız  Katılım Formu aracılığıyla veya hakansart@yandex.com adresine eposta ile gönderiniz. “Artsonline 3. 50 sanatçı, 50 eser” konu başlığını ve hazılığınızın tamam olduğundan emin olunuz. Lütfen “Gönder”meden önce içeriğini kontrol etmeyi unutmayınız.

Whatsapp, instagram mesaj vb başka kanallarla gönderdiğiniz başvurularınızın kabul görmeyeceğini üzülerek ifade ediyoruz. Gereksiz yere bu kanalların meşgul edilmemesini de önemle rica ediyoruz.

En iyi dileklerimizle. Sanatla kalın, esen kalın…

 • Etkinliği Düzenleyen: Hakan Sarıhan
 • Telefon: +90 532 316 70 81
 • Eposta: hakansart@yandex.com
 • Website: www.artsonlinegallery.com
 • Etkinlik Tipi: Açık Çağrı Ücretsiz Karma Sergi
 • Tarih: 7 Haziran 2021 - 18:00 27 Haziran 2021 - 18:00
 • Etkinlik Yeri:www.artsonlinegallery.com
 • Etkinlik Süresi:20 Gün

2 Yorum

 • Serap özkan
  3 Mayıs 2021

  Merhaba bir eserimle katılmak istiyorum emekli resim öğretmeni resam serap özkan teşekür ederim böyle güzel bir imkan için katoloğu da heycanla bekliyeceğim sağlıklı günler sevgiyle kalın

 • 4 Mayıs 2021

  İlginize teşekkür ederiz Serap Özkan, başvuru dosyanızı bekliyoruz. En iyi dileklerimizle…

Görüşünüz

ARTSONLINE WEB ART GALLERY – DORUK BİLİŞİM © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Kişisel Verilerin Korunması