Tüm Etkinlikler

Artsonline 3th “22 DigitAlls” Digital Arts Exhibition

21 Şubat 2022, 18:00 - 6 Mart 2022, 18:00
Artsonline Web Art Gallery, sanat bağını kesintisiz devam ettirmek ve her an ulaşılabililir kılmak adına şimdi yine bir açık çağrı yapıyor!

Sadece dijital yollar ve araç gereçlerle üretilmiş eserlere açık, bu branşta üretim yapan, bu yolda yürüyen dostlarımızla toplamda 22 çalışmanın yer alacağı online karma sergimizin 3.süne katılmaya davet ediyoruz.

Katılımınız için lütfen sitemizi inceleyiniz ve başvuru koşullarını dikkatlice okuyunuz.

Sorularınız için size bir whatsapp mesajı kadar yakınız.

Sergi ile ilgili tüm duyurular sitemizden, facebook ve instagram hesaplarımızdan ilan edilecektir.

Katılım Koşulları:
 1. Sergi 18 yaş ve üzeri sanata gönül vermiş ve bu alanda kariyer yapan/yapacak herkese açıktır.
 2. Sergi sadece dijital yollardan ve araç gereçlerle üretilmiş eserlere açıktır.
 3. Sergi katılımı ücretlidir. Online Sergileme, Basılı Katılım Belgesi ve 1 ad. Sergi Kataloğu (gönderisi dahil) 165,-TL’dır. (Ödemeler başvuruda değil, e-posta ile ön listenin duyurusundan sonra 04-08 Şubat 2022 tarihinde yapılacaktır.)
 4. Her sanatçı 3 eser ile katılacak, sergide 2 eser sergilenecektir. Bu bir jürili sergi değildir ancak başvuruların bir değerlendirmeye tabi tutulacağı da şüphesizdir. Başvuru yapan tüm sanatçılar bunu tartışmasız ve peşinen kabul etmiş olurlar.
 5. Konu ve teknik serbesttir.
 6. Sergiye katılan eserin yapım yılı en eski 2020 olmalı (üretimi destekliyoruz), tercihan yakın zamanda daha önce benzer bir sergi ortamında sergilenmemiş olmalıdır (bu kadarcık bi kaprisimiz olsun).
 7. İlk kez katılan sanatçılar, sitemizdeki sanatçı sayfası için biyografi, profil fotoğrafı ve 3 adet eser göndereceklerdir. Sitede sanatçı sayfası açılmasını istemeyenler sergiye katılamazlar. Halen sayfası bulunan sanatçıların bu dosyayı tekrar göndermesine gerek yoktur ama tabiki güncel dosyalarını gönderebilirler. (Ayrıntılı bilgi aşağıda “Eser Gönderi ve Teknik Koşullar” bölümündedir.)
 8. Sergi www.artsonlinegallery.com sitesinde online olarak 21 Şubat  tarihleri arasında “Güncel Sergi ” olarak açık olacak, ancak daha sonra “Geçmiş Sergiler” salonunda erişime açık olacaktır.

Başvurunun nasıl yapılacağı “Eser Teslim ve Teknik Koşullar” bölümünde belirtilmiştir.

Proje Takvimi:
 • Son Başvuru Tarihi: 03 Şubat 2022
 • Ön Liste Duyurusu ve Pay Ödemeleri: 04-08 Şubat 2022
 • Sergi Açılışı: 21 Şubat 2022
 • Güncel Sergileme Süresi: 21 Gün
 • Geçmiş Sergilerde: 3 yıl
Eser Gönderi ve Teknik Koşullar:

A-ARTSONLINE WEB ART GALLERY’DE İLK KEZ SERGİYE KATILACAKLAR İÇİN:

Gönderiniz 2 parçadan oluşmaktadır;

1- Her katılımcımıza bir “Sanatçı Profil Sayfası” açıyoruz, bunun için: (örnek inceleyiniz):

  1. Profil fotoğrafınız: Portre/büst kadrajında, jpg formatında, word, powerpoint vb dosyalara yapıştırılmamış olarak.
  2. Biyografiniz: 3. şahıs dilinden yazılmış, tercihan geniş, sizi en iyi yansıtan word veya benzeri edit edilebilir (txt, doc, pages) formatında.
  3. İletişim bilgileriniz: Web siteniz, gsm tel, facebook, instagram vb ve yaşadığınız ülke ve şehir gibi.
  4. Başka çalışmalarınızdan örnek görseller: 3 adet “Çalışmalarından Örnekler” bölümü için sergiden bağımsız eserler, künyeleri gerekmiyor.

2- Sergi İçin:

  1. Eser görselleri en az 777 px ve jpg, tiff veya pgn formatında olmalı, dosya adı olarak “sanatçısı ve eserin” adı yazılmalı.
  2. Eserlerin künyesi olarak adı, yapım yılı, ebadı, teknik bilgileri, basılı veya çoğaltılmışsa ise kaçıncı kopya olduğu ve satılıksa fiyatı belirtilmelidir.

Lütfen; Tüm görseller sadece jpg, tiff veya pgn formatlarından biri olmalı asla psd çevirmeden, word, powerpoint vb dosyalara yapıştırılmadan gönderilmelidir.

 

B-DAHA ÖNCE GALERİMİZDE SERGİYE KATILIP HALEN SANATÇI SAYFASI OLANLAR İÇİN:

Sadece sergileme için gereken ESER görselleri ve bilgilerinin gönderilmesi yeterlidir.

  1. Eser görselleri en az 1000 px ve jpg formatında olmalı, dosya adı olarak “sanatçısı ve eserin” adı yazılmalı.
  2. Eserlerin künyesi olarak adı, yapım yılı, ebadı, teknik bilgileri, basılı veya çoğaltılmışsa ise kaçıncı kopya olduğu ve satılıksa fiyatı belirtilmelidir.

Tüm görseller sadece jpg formatında ve word, powerpoint vb dosyalara yapıştırılmadan gönderilmelidir.

Gönderi:

Lütfen Dikkat!

 1. Dikkatle ve özenle hazırladığınız başvuru dosyanızı tercihan siyah kutu içindeki “KATIL” butondan ulaşacağınız  Katılım Formu aracılığıyla  gönderiniz.
 2. Her bir görsel yükleme alanı en fazla 2 mb ile sınırlıdır. Lütfen yüklemeden önce dosyanızı kontrol ediniz, düzenleyiniz.
 3. Not kısmına Artsoline 3. “22 DigitAll” Sergisi” konu başlığını yazmayı atlamayınız.
 4. Lütfen “Gönder”meden önce tüm içeriği kontrol etmeyi unutmayınız. Eksik veya hatalı olmadığından emin olunuz.
 5. Teknik bir sorun yaşıyorsanız veya zorunlu bir durum olursa hakansart@yandex.com veya hakansarihan@gmail.com adreslerinden birine eposta veya www.wetransfer.com aracılığı ile de gönderebilirsiniz.

WhatsApp, telegram, instagram direk mesaj vb başka kanallarla gönderdiğiniz başvurularınızın kabul görmeyeceğini üzülerek ifade ediyoruz. Gereksiz yere bu kanalların meşgul edilmemesini de önemle rica ediyoruz. Sorularınız için size bir WhatsApp mesajı kadar yakınız, tereddüt ettiğiniz bir nokta olursa lütfen aramak için  çekinmeyiniz.

Diğer Bilgiler:

Ücretler, Gelirler, Alım-Satım Koşulları:

 1. Sergilenen eserlerin alım-satımı, alıcı ile sanatçı arasındadır. Artsonline olarak satış işlemi için komisyon vb hiç bir ad altında herhangi bir meblağ talep etmiyoruz.
 2. Satılan eserlerin teslim koşulları ve ücretin ödenme şekline, sanatçı ile alıcı kendi aralarında karar verilecektir. Bu konuya yine Artsonline olarak bir dahlimiz olmayacaktır.
 3. Artsonline Web Art Gallery’de sergilenmiş ve/veya sergilenecek eserlerin tüm telif hakları doğal olarak eser sahibine ait olmakla birlikte eser sahibi, dosyasını Artsonline Web Art Gallery’ye gönderdiği andan itibaren bu dosya içeriğindeki bilgi ve görsellerin otomatikman www.artsonlinegallery.com sitesinde sergilenmesine-erişimine-yayınına, tanıtım ve duyurularda kullanılmasına izin verdiğini, ayrıca bir izin almaya gerek olmadığını kabul ve beyan eder.
 4. Sergi katalogların satış geliri sadece Artsonline’a aittir. Katılımcılar bu gelirden herhangi bir hak iddia edemezler.

Politikalar ve Anlaşmazlıklar:

 1. Sanatçılar artsonline ile serginin  en iyi şekilde hazırlanması konusunda en yüksek düzeyde işbirliğine ve içerik desteğini vermeye açık ve istekli olmalıdır.
 2. Artsonline bu sergiyi, katılım şartlarına uymaması, gerekli teknik kalite düzeyini sağlayamaması, katılımın yetersiz olması gibi nedenlerle tek taraflı olarak erteleyebilir veya iptal edebilir.
 3. Sanatçılarımız da katıldığı bir sergiden sergi tarihinden en az 4 gün öncesinde haber vermek kaydıyla tek taraflı olarak çıkabilir bu durumdan dolayı herhangi bir yükümlülük altına girmez.
 4. Artsonline, serginin düzenleme, teknik işleri, duyurusu ve tanıtımı gibi konuların planlama ve uygulamasında yani en nihayetinde ve her koşulada ve her konuda maksimum iletişim içinde olunsa dahi son kararı veren taraf olduğunu açık ve net ifade eder, sergi açan sanatçımız bu durumu peşinen ve tartışmasız kabul eder.
 5. Eser sahipleri sanatçıları olmakla beraber, başvuru yaptıklarında; sergiye seçilen eserler görsellerinin ve bizatihi kendileri hakkında gönderdikleri bilgilerin, serginin duyurusu ve tanıtımı amacıyla uygun medyada paylaşımı, katalog ve buna benzer ilgili materyalde kullanımı için sergi organizasyonuna izin vermiş sayılırlar.

Bu sergi şartnamesini oluşturan bu sayfadaki tüm bölümler ve maddeler bir bütündür, her katılımcı başvuru yaptığında bu koşulları otomatikman kabul etmiş olur.

En iyi dileklerimizle. Sanatla kalın, esen kalın…

Hakan Sarıhan
ArtGallery Web Art Gallery – Ocak 2022

 • Etkinlik Tipi: Açık Çağrı Karma Sergi,Galeri Aktiviteleri
 • Tarih: 21 Şubat 2022 - 18:00 6 Mart 2022 - 18:00
 • Etkinlik Yeri:www.artsonlinegallery.com
 • Etkinlik Süresi:20 Gün

Görüşünüz

ARTSONLINE WEB ART GALLERY – DORUK BİLİŞİM © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Kişisel Verilerin Korunması