Tüm Etkinlikler

Artsonline 4th “22 DigitAlls” Digital Arts Exhibition

10 Ekim 2022, 13:00 - 30 Ekim 2022, 13:00
Artsonline Web Art Gallery, dijital sanatı desteklemek adına 22 Digitalls Karma sergilerinin 4.sünü düzenliyor. 

Katılımcılar:

Ahmet Süreyya Koçtürk, Aslı Çetin, Aslıhan Kuşoğlu, Dilek Fidancı, Eren Görgülü, Gabriele Kuizianite, Hakan Sarıhan, Hira Yılmaz, İlker Sarı, Mehmet Topraklı, Murat Çalış, Nilgün Gündüz, Nuri Özçelik, Rukiye Derdiyok, Seba Savacı Sezen, Suna Doğruyol.

 

Sergi Duyuru Görselleri:

Sağ klik yaparak indirebilirsiniz.

 

Başvuru:

Sadece dijital yollar ve araç gereçlerle üretilmiş (fotograf ve video hariç) eserlere açık, bu branşta üretim yapan, bu yolda yürüyen dostlarımızla toplamda 22 çalışmanın yer alacağı online karma sergimize katılmaya davet ediyoruz.

Katılımınız için lütfen sitemizi inceleyiniz ve başvuru koşullarını dikkatlice okuyunuz.

Sorularınız için size bir whatsapp mesajı kadar yakınız.

Sergi ile ilgili tüm duyurular sitemizden, facebook ve instagram hesaplarımızdan ilan edilecektir.

Katılım Koşulları:
 1. Sergi 18 yaş ve üzeri herkese açıktır.
 2. Sergi sadece dijital yollardan ve araç, gereç ve yöntemlerle üretilmiş resim, illüstrasyon, mobil sanat eserlerine açıktır. Digital fotoğraflar ve video eserler sergi projesi kapsamında değildir.
 3. Sergi katılımı ücretsizdir.
 4. Her katılımcı 3 eser gönderecektir. Sergilenecek toplam eser sayısı 22 olacak ancak sergide kaç sanatçının kaç eser ile yer alacağı düzenleyen tarafından belirlenecektir. Bu bir jürili sergi değildir ancak gönderilen çalışmaların bir değerlendirmeye tabi tutulacağı da şüphesizdir. Başvuru yapan tüm sanatçılar bunu tartışmasız ve peşinen kabul etmiş olurlar.
 5. Konu ve teknik serbesttir.
 6. Sergiye katılan eserin yapım yılı en eski 2020 olmalı (üretimi destekliyoruz), tercihan yakın zamanda daha önce benzer bir sergi ortamında sergilenmemiş olmalıdır (bu kadarcık bi kaprisimiz olsun).
 7. Her katılımcıya dijital Katılım Belgesi verilecektir.
 8. Sergi Kataloğu zorunlu değildir. Arzu edenler  sipariş verebilir. Fiyatı 200,-TL (Kargo dahildir).
 9. İlk kez katılan sanatçılar, sitemizdeki sanatçı sayfası için biyografi, profil fotoğrafı ve 3 adet eser göndereceklerdir. Sitede sanatçı sayfası açılmasını istemeyenler sergiye katılamazlar. Halen sayfası bulunan sanatçıların bu dosyayı tekrar göndermesine gerek yoktur ama tabiki güncel dosyalarını gönderebilirler. (Ayrıntılı bilgi aşağıda “Eser Gönderi ve Teknik Koşullar” bölümündedir.)
 10. Sergi ArtsGallery sitesinde online olarak 21 gün “Güncel Sergi ” olarak açık olacak, ancak daha sonra “Geçmiş Sergiler” salonunda erişime açık olacaktır.

Başvuru için gerekenler aşağıda “Eser Teslim ve Teknik Koşullar” bölümünde belirtilmiştir. Başvurunuzu lütfen siyah kutu içindeki “KATIL” butonundan ulaşacağınız Katılım Formu ile yapınız.

Proje Takvimi, Eser Teslimi ve Teknik Koşullar:

 • Son Başvuru Tarihi: 30 Eylül 2022
 • Sergi Tarihi: 10-30 Ekim 2022
 • Güncel Sergileme Süresi: 21 Gün
 • Geçmiş Sergilerde: 2 yıl

A-DAHA İNCE KATILIP HALEN SANATÇI SAYFASI BULUNANLAR İÇİN:

Sadece sergileme için gereken dosyanın gönderilmesi yeterlidir:

  1. Çalışmanın ebadı serbesttir ancak dikey formatta olması zorunludur.
  2. Eserlerin görselleri jpg formatında (yüksekliği en az 777 px) olmalı, eser ismi mutlaka görselin dosya adı olarak yazılmalıdır. Eser görselleri pdf veya word, powerpoint vb formatlarda gönderilmemelidir.
  3. Eserlerin künyesi (adı, yapım yılı, ebadı, teknik bilgileri, basılı veya çoğaltılmışsa ise kaçıncı kopya olduğu, fiyatı) formdaki haneye ayrıca yazılmalıdır.
  4. Eseriniz hakkında kısa bir bilgi (1-2 cümle) de yazmanız şık olur.

B-İLK KEZ KATILACAKLAR İÇİN:

Gönderiniz 2 parçadan oluşmaktadır;

1- Sergileme İçin:

  1. Çalışmanın ebadı serbesttir ancak dikey olması zorunludur.
  2. Eserlerin görselleri jpg formatında (yüksekliği en az 777 px) olmalı, eser ismi mutlaka görselin dosya adı olarak yazılmalıdır. Eser görselleri pdf veya word, powerpoint vb formatlarda gönderilmemelidir.
  3. Eserlerin künyesi (adı, yapım yılı, ebadı, teknik bilgileri, basılı veya çoğaltılmışsa ise kaçıncı kopya olduğu, fiyatı) formdaki haneye ayrıca yazılmalıdır.
  4. Eseriniz hakkında kısa bir bilgi (1-2 cümle) de yazmanız şık olur.

2- Her katılımcımıza bir “Sanatçı Sayfası” açıyoruz, bunun için: (örnek inceleyiniz):

  1. Profil fotoğrafınız (portre/büst kadrajında) (jpg formatında olmalı, pdf veya word, powerpoint vb formatlarda olmamalı)
  2. Biyografiniz (tercihan geniş, word veya benzeri işlenebilir txt formatında olmalıdır. jpg gibi edit edilemeyen formatlar kabul edilmez),
  3. İletişim bilgileriniz (size ulaşılabilmesi için web siteniz, gsm tel, facebook, instagram vb ve yaşadığınız ülke ve şehir.)
  4. “Çalışma Örnekleri” bölümü için sergilerden bağımsız olarak, en az 4, en fazla 8 ad., başka çalışmalarınızdan örnek görseller (künyeleri gerekmiyor.)

 “Sanatçılar” bölümümüzde yer almayı kabul etmeyenler sergiye de katılamazlar.

Genel bilgi, Gönderi ve Diğer Koşullar:

Lütfen dikkatle hazırladığınız başvuru dosyanızı siyah kutu içindeki “KATIL” butonundan ulaşacağınız  Katılım Formu aracılığıyla  gönderiniz. “Artsonline 4th DigitAll” konu başlığını seçmeyi ve hazırlığınızın tamam olduğundan emin olunuz. Lütfen “GÖNDER”meden önce içeriğini kontrol etmeyi unutmayınız.

Teknik bir sorun yaşıyorsanız veya zorunlu bir durum olursa hakansart@yandex.com adresine eposta ile de gönderebilirsiniz.

Whatsapp, telegram, instagram direk mesaj vb başka kanallarla gönderdiğiniz başvurularınızın kabul görmeyeceğini üzülerek ifade ediyoruz. Gereksiz yere bu kanalların meşgul edilmemesini de önemle rica ediyoruz. Sorularınız için size bir whatsapp mesajı kadar yakınız, lütfen iletişim için tereddüt etmeyiniz.

Süreler:

 1. Sergi süresi 21 gündür. Sergilerimizin açılışlarını sanal ortamda sanatseverlere duyurulur, sergi açılışında ve sergi süresinde çeşitli duyurularla gündemde tutulur.
 2. Açılan sergilerimiz “geçmiş sergiler” adı altında süresiz olarak erişime açık tutulmaya devam edilir.
 3. Sanatçı, sergi erişime açık olduğu tüm sürede sergilenen eserlerin satışı durumunda bunu Artsonline’a bildirmekle yükümlüdür.
 4. Sergi açan her sanatçımızın ayrıca fotoğrafılı biyografisi, iletişim bilgileri, sanat anlayışı ve eski eserlerinden oluşan bir arşivinin yer aldığı özel sürekli açık bir sayfası olacaktır. sanatçımız sayfasındaki bilgileri güncel tutmak zorundadır. Aksi durumda uyarılması ve veya siteden çıkarılması kararları Artsonline yönetiminin uhdesindedir.
 5. Serginin anı defterine yazılanlar haftalık olarak tüm katılımcılarımıza gönderilir

Ücretler, Gelirler, Alım-Satım Koşulları:

 1. Sergilenen eserlerin alım-satımı, alıcı ile sanatçı arasındadır. Artsonline olarak satış işlemi için komisyon vb hiç bir ad altında herhangi bir meblağ talep etmiyoruz.
 2. Satılan eserlerin teslim koşulları ve ücretin ödenme şekline, sanatçı ile alıcı kendi aralarında karar verilecektir. Bu konuya yine Artsonline olarak bir dahlimiz olmayacaktır.
 3. Artsonline Web Art Gallery’de sergilenmiş ve/veya sergilenecek eserlerin tüm telif hakları doğal olarak eser sahibine ait olmakla birlikte eser sahibi, dosyasını Artsonline Web Art Gallery’ye gönderdiği andan itibaren bu dosya içeriğindeki bilgi ve görsellerin otomatikman www.artsonlinegallery.com sitesinde sergilenmesine-erişimine-yayınına, tanıtım ve duyurularda kullanılmasına izin verdiğini, ayrıca bir izin almaya gerek olmadığını kabul ve beyan eder.
 4. Sergi katalogların satış geliri sadece Artsonline’a aittir. Katılımcılar bu gelirden herhangi bir hak iddia edemezler.

Politikalar ve Anlaşmazlıklar:

 1. Sanatçılar artsonline ile serginin  en iyi şekilde hazırlanması konusunda en yüksek düzeyde işbirliğine ve içerik desteğini vermeye açık ve istekli olmalıdır.
 2. Artsonline sanatçının gönderdiği ve/veya sergilediği eserleri tanıtım amaçlı kullanabilecek ve reklamını yapabilecektir. Sanatçımızla açık diyalog ve görüş alışverişi genel politikamızdır.
 3. Artsonline organizasyonu, üzerinde anlaşmaya varılmış bir sergiyi, katılım şartlarına uymaması, gerekli teknik kalite düzeyini sağlayamaması, işbirliği yapmamaması gibi nedenlerle tek taraflı olarak erteleyebilir veya iptal edebilir.
 4. Sanatçılarımız da katıldığı bir sergiden sergi tarihinden en az 15 gün öncesinde haber vermek kaydıyla tek taraflı olarak çıkabilir bu durumdan dolayı herhangi bir yükümlülük altına girmez.
 5. Artsonline, serginin düzenleme, teknik işleri, duyurusu ve tanıtımı gibi konuların planlama ve uygulamasında yani en nihayetinde ve her koşulada ve her konuda maksimum iletişim içinde dahi olunsa dahi son kararı veren taraf olduğunu açık ve net ifade eder, sergi açan sanatçımız bu durumu peşinen ve tartışmasız kabul eder.

En iyi dileklerimizle. Sanatla kalın, esen kalın…

Hakan Sarıhan
ArtsGallery – Şubat 2022

 • Etkinliği Düzenleyen: Hakan Sarıhan
 • Telefon: +90 532 316 7081
 • Eposta: hakansart@yandex.com
 • Website: www.hakansarihan.com.tr
 • Etkinlik Tipi: Açık Çağrı Ücretsiz Karma Sergi,Galeri Aktiviteleri
 • Tarih: 10 Ekim 2022 - 13:00 30 Ekim 2022 - 13:00
 • Etkinlik Yeri:Artsonline Web Art Gallery
 • Etkinlik Süresi:21 Gün

Görüşünüz

ARTSONLINE WEB ART GALLERY – DORUK BİLİŞİM © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Kişisel Verilerin Korunması