Tüm Etkinlikler

Artsonline 5th “22 DigitAlls” Digital Arts Exhibition

6 Şubat 2023, 13:00 - 26 Mart 2022, 13:00
***İPTAL***
Artsonline Web Art Gallery, dijital sanatı desteklemek adına 22 Digitalls Karma sergilerinin 5.sini düzenliyor. 

Başvuru:

Sadece dijital yollar ve araç gereçlerle üretilmiş (fotograf ve video hariç) eserlere açık, bu branşta üretim yapan, bu yolda yürüyen dostlarımızla toplamda 22 çalışmanın yer alacağı online karma sergimize katılmaya davet ediyoruz.

Katılımınız için lütfen sitemizi inceleyiniz ve başvuru koşullarını dikkatlice okuyunuz.

Sorularınız için size bir whatsapp mesajı kadar yakınız.

Sergi ile ilgili tüm duyurular sitemizden, facebook ve instagram hesaplarımızdan ilan edilecektir.

Katılım Koşulları:
 1. Sergi 18 yaş ve üzeri herkese açıktır.
 2. Sergi sadece dijital yollardan ve araç, gereç ve yöntemlerle üretilmiş resim, illüstrasyon, mobil sanat eserlerine açıktır. Dijital fotoğraflar ve video eserler sergi projesi kapsamında değildir.
 3. Sergi katılımı ücretsizdir.
 4. Her katılımcı 3 eser gönderecektir. Sergilenecek toplam eser sayısı 22 olacak ancak sergide kaç sanatçının kaç eser ile yer alacağı düzenleyen tarafından belirlenecektir. Bu bir jürili sergi değildir ancak gönderilen çalışmaların bir değerlendirmeye tabi tutulacağı da şüphesizdir. Başvuru yapan tüm sanatçılar bunu tartışmasız ve peşinen kabul etmiş olurlar.
 5. Konu ve teknik serbesttir.
 6. Sergiye katılan eserin yapım yılı en eski 2020 olmalı (üretimi destekliyoruz), tercihan yakın zamanda daha önce benzer bir sergi ortamında sergilenmemiş olmalıdır (bu kadarcık bi kaprisimiz olsun).
 7. Her katılımcıya dijital Katılım Belgesi verilecektir.
 8. Sergi Kataloğu zorunlu değildir. Arzu edenler  sipariş verebilir. Fiyatı 220,-TL (Kargo dahildir).
 9. İlk kez katılan sanatçılar, sitemizdeki sanatçı sayfası için biyografi, profil fotoğrafı ve 3 adet eser göndereceklerdir. Sitede sanatçı sayfası açılmasını istemeyenler sergiye katılamazlar. Halen sayfası bulunan sanatçıların bu dosyayı tekrar göndermesine gerek yoktur ama tabiki güncel dosyalarını gönderebilirler. (Ayrıntılı bilgi aşağıda “Eser Gönderi ve Teknik Koşullar” bölümündedir.)
 10. Sergi Artsonline Gallery sitesinde online olarak 21 gün “Güncel Sergi ” olarak açık olacak, ancak daha sonra “Geçmiş Sergiler” salonunda erişime açık olacaktır.

Başvuru için gerekenler aşağıda “Eser Teslim ve Teknik Koşullar” bölümünde belirtilmiştir. Başvurunuzu lütfen siyah kutu içindeki “KATIL” butonundan ulaşacağınız Katılım Formu ile yapınız.

Eser Gönderi ve Teknik Koşullar:

Gönderiniz 2 parçadan oluşmaktadır;

1- Her katılımcımıza bir “Sanatçı Profil Sayfası” açıyoruz, bunun için: (örnek inceleyiniz):

  1. Profil fotoğrafınız: Portre/büst kadrajında, jpg formatında, word, powerpoint vb dosyalara yapıştırılmamış olarak.
  2. Biyografiniz: 3. şahıs dilinden yazılmış, tercihan geniş, sizi en iyi yansıtan word veya benzeri edit edilebilir (txt, doc, pages) formatında.
  3. İletişim bilgileriniz: Web siteniz, gsm tel, facebook, instagram vb ve yaşadığınız ülke ve şehir gibi. (Sayfanızda açık olarak görünmesini istemediklerinizi belirtiniz)
  4. Portfolyonuzdan örnek görseller: 3 adet “Çalışmalarından Örnekler” bölümü için, sergiden ayrı ve künyeleri gerekmiyor.

Not: “Sanatçılar” bölümümüzde yer almayı kabul etmeyenler sergiye katılamazlar.

2- Sergi İçin:

  1. Eser görselleri en az 1000 px ve jpg formatında olmalı, dosya adında “sanatçısı ve eserin adı” yazılmalı.
  2. Eserlere bilgi olarak;
   1. Sanatçının Adı-Soyadı, Mezun olduğu veya Master yapmakta olduğu okulun adı, senesi,
   2. Eserin adı, yapım yılı, ebadı, teknik bilgileri, basılı veya çoğaltılmışsa ise kaçıncı kopya olduğu, durumu (koleksiyonda, ödülü) ve satılık ise fiyatı belirtilmelidir.

Lütfen; Tüm görseller sadece jpg formatında ve word, powerpoint vb dosyalara yapıştırılmadan gönderilmelidir.

Gönderi:

Lütfen Dikkat!

 1. Dikkatle ve özenle hazırladığınız başvuru dosyanızı tercihan siyah kutu içindeki “KATIL” butondan ulaşacağınız  Katılım Formu aracılığıyla  gönderiniz.
 2. Her bir görselin yükleme alanı en fazla 2 mb ile sınırlıdır. Lütfen yüklemeden önce dosyanızı kontrol ediniz, düzenleyiniz.
 3. Artsonline “GSF MEZUNLAR ve MASTER ÖĞRENCİLER SERGİSİ” konu başlığını yazmayı atlamayınız.
 4. Lütfen “Gönder”meden önce tüm içeriği kontrol etmeyi unutmayınız. Eksik veya hatalı olmadığından emin olunuz.
 5. Teknik bir sorun yaşıyorsanız veya zorunlu bir durum olursa hakansart@yandex.com adresine eposta veya www.wetransfer.com ve benzeri gibi gönderi araçları ile de gönderebilirsiniz.

Whatsapp, telegram, instagram direk mesaj vb başka kanallarla gönderdiğiniz başvurularınızın kabul görmeyeceğini üzülerek ifade ediyoruz. Gereksiz yere bu kanalların meşgul edilmemesini de önemle rica ediyoruz.

Sorularınız için size bir WhatsApp mesajı kadar yakınız, tereddüt ettiğiniz bir nokta olursa lütfen aramak için  çekinmeyiniz.

Diğer Bilgiler:

Ücretler, Gelirler, Alım-Satım Koşulları:

 1. Artsonline olarak sergilenen eserlerin satış işlemi için %25 oranında bir destek payı alacaktır.
 2. Satılan eserlerin teslim koşulları ve ücretin ödenme şekline, sanatçı ile alıcı kendi aralarında karar verilecektir. 
 3. Artsonline Web Art Gallery’de sergilenmiş ve/veya sergilenecek eserlerin tüm telif hakları doğal olarak eser sahibine ait olmakla birlikte eser sahibi, dosyasını Artsonline Web Art Gallery’ye gönderdiği andan itibaren bu dosya içeriğindeki bilgi ve görsellerin otomatikman www.artsonlinegallery.com sitesinde sergilenmesine-erişimine-yayınına, tanıtım ve duyurularda kullanılmasına izin verdiğini, ayrıca bir izin almaya gerek olmadığını kabul ve beyan eder.
 4. Sergi katalogların satış geliri sadece Artsonline’a aittir. Katılımcılar bu gelirden herhangi bir hak iddia edemezler.

Politikalar ve Anlaşmazlıklar:

 1. Sanatçılar artsonline ile serginin en iyi şekilde hazırlanması konusunda en yüksek düzeyde işbirliğine ve içerik desteğini vermeye açık ve istekli olmalıdır.
 2. Artsonline bu sergiyi, katılım şartlarına uymaması, gerekli teknik kalite düzeyini sağlayamaması, katılımın yetersiz olması gibi nedenlerle tek taraflı olarak erteleyebilir veya iptal edebilir.
 3. Sanatçılarımız da katıldığı bir sergiden sergi tarihinden en az 4 gün öncesinde haber vermek kaydıyla tek taraflı olarak çıkabilir bu durumdan dolayı herhangi bir yükümlülük altına girmez.
 4. Artsonline, serginin düzenleme, teknik işleri, duyurusu ve tanıtımı gibi konuların planlama ve uygulamasında yani en nihayetinde ve her koşulada ve her konuda maksimum iletişim içinde olunsa dahi son kararı veren taraf olduğunu açık ve net ifade eder, sergi açan sanatçımız bu durumu peşinen ve tartışmasız kabul eder.
 5. Eser sahipleri sanatçıları olmakla beraber, başvuru yaptıklarında; sergiye seçilen eserler görsellerinin ve bizatihi kendileri hakkında gönderdikleri bilgilerin, serginin duyurusu ve tanıtımı amacıyla uygun medyada paylaşımı, katalog ve buna benzer ilgili materyalde kullanımı için sergi organizasyonuna izin vermiş sayılırlar.

Bu sergi şartnamesini oluşturan bu sayfadaki tüm bölümler ve maddeler bir bütündür, her katılımcı başvuru yaptığında bu koşulları otomatikman kabul etmiş olur.

En iyi dileklerimizle. Sanatla kalın, esen kalın…

Hakan Sarıhan
Artsonline Web Art Gallery – Ocak 2023

 • Etkinliği Düzenleyen: Hakan Sarıhan
 • Telefon: +90 532 316 7081
 • Eposta: hakansart@yandex.com
 • Website: www.hakansarihan.com.tr
 • Etkinlik Tipi: Açık Çağrı Ücretsiz Karma Sergi,Galeri Aktiviteleri
 • Tarih: 6 Şubat 2023 - 13:00 26 Mart 2022 - 13:00
 • Etkinlik Yeri:Artsonline Web Art Gallery
 • Etkinlik Süresi:21 Gün

Görüşünüz

ARTSONLINE WEB ART GALLERY – DORUK BİLİŞİM © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Kişisel Verilerin Korunması