Tüm Etkinlikler

Artsonline 7th “30 Artists, 30 Artworks” Int. Contemporary Arts Group Exhibition

5 Haziran 2023, 13:00 - 25 Haziran 2023, 13:00

Geleneksel sergilerimize, depremzedelere yardım desteğimizi de ekleyerek devam ediyoruz.

Resim, baskı resim, dijital resim, illüstrasyon, seramik, heykel ve fotoğraf gibi görsel sanatların tüm branşlarında üretim yapan, bu yolda yürüyen dostlarımızı toplamda 30 çalışmanın yer alacağı online karma sergimize katılmaya ve aynı zamanda katılım ücretleri ile doğrudan depremzedelerimizin gereksinimlerine destek olmaya davet ediyoruz.

Deprem büyük, yıkım büyük, geresinimler sonsuz. O nedenle hem ihtiyaçları gündemde tutabilmek hem de senede 2 kez yaptığımız bu sergilerimizle depremzedelere doğrudan bir nebze de olsa yardım etmek istiyoruz. 

Katılımınız için lütfen başvuru koşullarını dikkatlice okuyunuz ve sitemizi inceleyiniz.

Sorularınız için size bir whatsapp mesajı kadar yakınız.

Genel Koşullar:
 1. Sergi sadece www.artsonlinegallery.com sitesinde online olarak 05-25 Haziran 2023 tarihleri arasında “Güncel Sergi ” olarak, ancak daha sonra “Geçmiş Sergiler” salonunda erişime açık olacaktır.
 2. Sergi 20 yaş üzeri yerli-yabancı tüm sanatçılara açıktır.
 3. Sergiye katılım ücretli olup 200,-TL’dir. Bu ücret başvuruların tamamlanmasından ve proje takviminde belirtildiği gibi kesin liste açıklandıktan sonra yatırılacaktır. Başvuru esnasında lütfen havale yapmayınız. Bu durumda, sergiye katılımınız olmamışsa da havaleniz depremzedelere yardım olarak kabul edilecek, iade edilmeyecektir. 
 4. Resim, baskı resim, dijital resim, illüstrasyon, seramik, heykel ve fotoğraf branşlarında teknik, konu ve boyut serbesttir.
 5. Her sanatçı 2 (iki) eser görseli gönderecek, sergiye 1 (bir) eseri sergilenecektir. Bu bir jürili sergi değildir ancak başvuruların düzenleyen bir değerlendirmeye tabi tutulacağı da şüphesizdir. Başvuru yapan tüm sanatçılar bunu tartışmasız ve peşinen kabul etmiş olurlar.
 6. Sergi toplam 30 eser ile oluşacaktır. 
 7. Eserlerin 2021 yılından sonra yapılmış olması ve yakın tarihte bir online sergide sergilenmemiş olması tercih sebebi olacaktır.
 8. İletişim için mutlaka mobil tel ve e-posta verilmelidir.
 9. Her katılımcıya dijital olarak Katılım Belgesi sunulacaktır.
 10. 1 ad. Sergi Kataloğu (yurt içi gönderisi dahil) 300,-TL’dır. Talepler SİPARİŞ FORMU bağlantısından yapılabilir.
 11. İlk kez katılan sanatçılar, sanatçı sayfası için biyografi, profil fotoğrafı ve 4 adet eser göndereceklerdir. Sitede sanatçı sayfası açılmasını istemeyenler sergiye katılamazlar. Sitemizde sayfası bulunan sanatçıların bu dosyayı tekrar göndermesine gerek yoktur ama tabiki her zaman sayfalarını güncelleyebilirler. (Ayrıntılı bilgi aşağıda “Eser Gönderi ve Teknik Koşullar” bölümündedir.)
Proje Takvimi:
 • Son Başvuru Tarihi: 16 Mayıs 2022 Salı
 • Katılımcılar Liste Duyurusu: 21 Mayıs 2022 Çarşamba
 • Ücretlerin yatırılması: 21 -26 Mayıs 2023
 • Sergi Açılışı: 05 Haziran 2023 Pazartesi, Saat: 13.00
 • Sergi Kapanışı: 25 Haziran 2023 (Güncel Süre: 21 Gün)
Eser Gönderi ve Teknik Koşullar:

A-ARTSONLINE WEB ART GALLERY’DE İLK KEZ BİR SERGİYE KATILACAKLAR İÇİN:

Gönderiniz 2 parçadan oluşmaktadır;

1- Her katılımcımıza bir “Sanatçı Profil Sayfası” açıyoruz, bunun için: (örnek inceleyiniz):

  1. Profil fotoğrafınız: Portre/büst kadrajında, jpg formatında, word, powerpoint vb dosyalara yapıştırılmamış olarak.
  2. Biyografiniz: 3. şahıs dilinden yazılmış, tercihan geniş, sizi en iyi yansıtan word veya benzeri edit edilebilir (txt, doc, pages) formatında.
  3. İletişim bilgileriniz: Profil sayfanızda görünmesini istediğiniz web siteniz, gsm tel, facebook, instagram vb ve yaşadığınız ülke ve şehir gibi.
  4. Başka çalışmalarınızdan örnek görseller: 3 adet “Çalışmalarından Örnekler” bölümü için, sergiden bağımsızdır ve künyeleri gerekmiyor.

               Not: “Sanatçılar” bölümümüzde yer almayı kabul etmeyenler sergiye de katılamazlar.

2- Sergi İçin:

  1. Eser görselleri en az 1000 px ve jpg formatında olmalı, dosya adında “sanatçısı ve eserin adı” yazılmalı.
  2. Eserlerin künyesi olarak adı, yapım yılı, ebadı, teknik bilgileri, basılı veya çoğaltılmışsa ise kaçıncı kopya olduğu, koleksiyonda veya satılık ise fiyatı belirtilmelidir.

Lütfen; Tüm görseller sadece jpg formatında ve word, powerpoint vb dosyalara yapıştırılmadan gönderilmelidir.

 

B-DAHA ÖNCE GALERİMİZDE BİR SERGİYE KATILIP HALEN SANATÇI SAYFASI OLANLAR İÇİN:

Sadece sergileme için gereken ESER görselleri ve bilgilerinin gönderilmesi yeterlidir.

  1. Eser görselleri en az 1000 px ve jpg formatında olmalı, dosya adı olarak “sanatçısı ve eserin adı” yazılmalı.
  2. Eserlerin künyesi olarak adı, yapım yılı, ebadı, teknik bilgileri, basılı veya çoğaltılmışsa ise kaçıncı kopya olduğu ve satılıksa fiyatı belirtilmelidir.

Tüm görseller sadece jpg formatında ve word, powerpoint vb dosyalara yapıştırılmadan gönderilmelidir.

Gönderi:

Lütfen Dikkat!

 1. Dikkatle ve özenle hazırladığınız başvuru dosyanızı tercihan siyah kutu içindeki “KATIL” butondan ulaşacağınız  Katılım Formu aracılığıyla  gönderiniz.
 2. Her bir görselin yükleme alanı en fazla 2 mb ile sınırlıdır. Lütfen yüklemeden önce dosyanızı kontrol ediniz, düzenleyiniz.
 3. Artsoline 4. “30 Sanatçı, 30 Eser” Sergisi” konu başlığını yazmayı atlamayınız.
 4. Lütfen “Gönder”meden önce tüm içeriği kontrol etmeyi unutmayınız. Eksik veya hatalı olmadığından emin olunuz.
 5. Teknik bir sorun yaşıyorsanız veya zorunlu bir durum olursa hakansart@yandex.com adresine eposta veya www.wetransfer.com aracılığı ile de gönderebilirsiniz.

Whatsapp, telegram, instagram direk mesaj vb başka kanallarla gönderdiğiniz başvurularınızın kabul görmeyeceğini üzülerek ifade ediyoruz. Gereksiz yere bu kanalların meşgul edilmemesini de önemle rica ediyoruz. Sorularınız için size bir WhatsApp mesajı kadar yakınız, tereddüt ettiğiniz bir nokta olursa lütfen aramak için  çekinmeyiniz.

Diğer Bilgiler:

Ücretler, Gelirler, Alım-Satım Koşulları:

 1. Sergilenen eserlerin alım-satımı, alıcı ile sanatçı arasındadır. Artsonline olarak satış işlemi için komisyon vb hiç bir ad altında herhangi bir meblağ talep etmiyoruz.
 2. Satılan eserlerin teslim koşulları ve ücretin ödenme şekline, sanatçı ile alıcı kendi aralarında karar verilecektir. Bu konuya yine Artsonline olarak bir dahlimiz olmayacaktır.
 3. Artsonline Web Art Gallery’de sergilenmiş ve/veya sergilenecek eserlerin tüm telif hakları doğal olarak eser sahibine ait olmakla birlikte eser sahibi, dosyasını Artsonline Web Art Gallery’ye gönderdiği andan itibaren bu dosya içeriğindeki bilgi ve görsellerin otomatikman www.artsonlinegallery.com sitesinde sergilenmesine-erişimine-yayınına, tanıtım ve duyurularda kullanılmasına izin verdiğini, ayrıca bir izin almaya gerek olmadığını kabul ve beyan eder.
 4. Sergi katalogların satış geliri sadece Artsonline’a aittir. Katılımcılar bu gelirden herhangi bir hak iddia edemezler.

Politikalar ve Anlaşmazlıklar:

 1. Sanatçılar artsonline ile serginin  en iyi şekilde hazırlanması konusunda en yüksek düzeyde işbirliğine ve içerik desteğini vermeye açık ve istekli olmalıdır.
 2. Artsonline bu sergiyi, katılım şartlarına uymaması, gerekli teknik kalite düzeyini sağlayamaması, katılımın yetersiz olması gibi nedenlerle tek taraflı olarak erteleyebilir veya iptal edebilir.
 3. Sanatçılarımız da katıldığı bir sergiden sergi tarihinden en az 4 gün öncesinde haber vermek kaydıyla tek taraflı olarak çıkabilir bu durumdan dolayı herhangi bir yükümlülük altına girmez.
 4. Artsonline, serginin düzenleme, teknik işleri, duyurusu ve tanıtımı gibi konuların planlama ve uygulamasında yani en nihayetinde ve her koşulada ve her konuda maksimum iletişim içinde olunsa dahi son kararı veren taraf olduğunu açık ve net ifade eder, sergi açan sanatçımız bu durumu peşinen ve tartışmasız kabul eder.
 5. Eser sahipleri sanatçıları olmakla beraber, başvuru yaptıklarında; sergiye seçilen eserler görsellerinin ve bizatihi kendileri hakkında gönderdikleri bilgilerin, serginin duyurusu ve tanıtımı amacıyla uygun medyada paylaşımı, katalog ve buna benzer ilgili materyalde kullanımı için sergi organizasyonuna izin vermiş sayılırlar.

Bu sergi şartnamesini oluşturan bu sayfadaki tüm bölümler ve maddeler bir bütündür, her katılımcı başvuru yaptığında bu koşulları otomatikman kabul etmiş olur.

En iyi dileklerimizle. Sanatla kalın, esen kalın…

Hakan Sarıhan
Artsonline Web Art Gallery – Nisan 2023

 • Etkinliği Düzenleyen: Hakan Sarıhan
 • Telefon: +90532 316 70 81
 • Eposta: hakansart@yandex.com
 • Website: www.artsonlinegallery.com
 • Etkinlik Tipi: Özel Etkinlik,Ücretli Karma Sergi
 • Tarih: 5 Haziran 2023 - 13:00 25 Haziran 2023 - 13:00
 • Etkinlik Yeri:Artsonline Web Art Gallery
 • Etkinlik Süresi:21 Gün

Görüşünüz

ARTSONLINE WEB ART GALLERY – DORUK BİLİŞİM © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Kişisel Verilerin Korunması