Tüm Etkinlikler

Artsonline “BizYüzePortreler” Sergisi

22 Mart 2021, 18:00 - 12 Nisan 2021, 18:00
Artsonline 1. “BİZYÜZE PORTRELER” Sergisi
Katılımcılar Listesi:
 1. Akife Dekeli
 2. Aslıhan Öztürk
 3. Asuman Barka Sevdinli
 4. Asuman Subaşı
 5. Aydan Yüceer
 6. Aydın Özay
 7. Aylin Cengiz
 8. Aynur Türk
 9. Ayşe Anıl
 10. Ayşegül Polat
 11. Ayşen Erte
 12. Ayşın Özen
 13. Bersen Özkan
 14. Canan Bilge
 15. Canan Canker
 16. Çetin Özer
 17. Deniz Uzunoğlu Aydoğan
 18. Edacan Kızıltürk
 19. Enes Günay
 20. Ercan Baş
 21. Eren Görgülü
 22. Esra Erbirer
 23. Ezgi Tokdil
 24. Fatih Sağlam
 25. Funda Camelmas Mepa
 26. Füsun Aydoğan
 27. Gönül Uz
 28. Gülay Karakuş
 29. Günay Aral
 30. Gürkan Çay
 31. Hadiye Girit
 32. Hakan Sarıhan
 33. Hatice Çamtepe
 34. Hazal Yayalar
 35. Irmak Cihangir
 36. İrem Sençok
 37. Kadriye Eroğlu
 38. Mavi Çakmakçı
 39. Mehtap T. Fenercioğlu
 40. Melek Yıldız Ergül
 41. Murat Çalış
 42. Mustafa Uygur Çelik
 43. Mürüvet Doğan
 44. Nazife Avcı
 45. Nigar İbrahimova Azeri
 46. Nilgün Suna Coşkun
 47. Nilgün Temiz
 48. Nilüfer İnaltong
 49. Nurcan Türkoğlu
 50. Pınar Türe Gürsoy
 51. Rabia Atalay
 52. Rabia Vural
 53. Rana Sirkecioğlu
 54. Sedef Sarıhan Kırkıncı
 55. Sema Barlas
 56. Serpil İşseven
 57. Şeyma Yaşar
 58. Türkmen Alkan
 59. Uğur Karabulut
 60. Ulviyya Kamalzade
 61. Ülviyye Hamzayeva
 62. Yeşim Yerebasmaz Sarıhan
 63. Zehra Zeynep Kaplan
 64. Zeynep Köklüce

İlginize teşekkür ederiz.

Saygılarımızla.

Celalettin Tandoğdu anısına…

2019 yılında ::BİRGRUPİNSAN:: bünyesinde onunla beraber düzenlediğimiz “BizYüze Takas Portreler” Sergisini, onun anısına ve ona ithafen ve devamı niteliğinde, aynı tarihte, ancak yeni koşullarda bir PORTRE SERGİSİ olarak düzenlemeye ve onu yad etmeye karar verdik. 

Amacımız, her bir sanatçımızın kendi tekniği ve anlatım dili ile, kendi belirlediği bir kişinin resim, heykel (rölyef), suluboya, gravür, digital art, fotoğraf vs. gibi yollarla sergilemeye uygun işler gerçekleştirmesi ve ::BİRGRUPİNSAN:: ruhuna ve grubun kurucusu Celalettin Tandoğdu anısına yakışır bir sergi oluşturmaktır.

Genel Koşullar:

 • Sergimiz 22 Mart-12 Nisan 2021 tarihinde sadece www.artsonlinegallery.com adresinde yer alacaktır. Güncel sergi süresi 21 gündür. Sürenin bitiminden itibaren “Geçmiş Sergiler” adı altında süresiz olarak ziyarete açık tutmaya devam edilecektir.
 • Sergi 18 yaş ve üzeri tüm sanatçılara açıktır.
 • Sergiye her bir sanatçının kendi tekniği ve anlatım dili ile oluşturduğu bir kişinin resim, heykel, seramik, suluboya, gravür, digital art, fotoğraf vs. gibi PORTRE eseri kabul edilecektir.
 • Sergide her sanatçımız tek eserle yer alacaktır. Arzu edenler başvuruda daha fazla (en çok 3) eser de gönderebilir. Bu durumda  sergilenecek eser organizatör tarafından seçilecektir. Eserlerin  2020 veya 2021 tarihli ve tercihan daha önce herhangi bir ortamda sergilenmemiş olması beklenmektedir.
 • Sergi organizasyonu katılımcı listesini belirlemek, sergilenecek eserlerin seçiminde ve serginin düzeni konularında tam yetkilidir.
 • Son başvuru tarihi 01 Mart 2021 günü olarak saptanmıştır. Katılım için gerekenler sitedeki KATILIM FORMU’a yüklenecektir. Katılım Formuna siyah kutudaki “KATIL” butonu ile ulaşılabilir.
 • 05 MART tarihinde katılımcı listemiz kesinleşecek, dijital davetiye, duyuru ve afişlerimizin tasarım aşamasına geçilecektir. O nedenle bu tarihten sonra üzülerek eser kabul edilemeyecektir. Katılımcı arkadaşlarımızın verilen tarihlere uymak konusunda göstereceği hassasiyete şimdiden teşekkür ederiz.
 • Her katılımcımıza 1 adet sergi kataloğu verilecektir. Sergi kesin listesinin 05 Mart 2021‘de açıklanmasından sonra 85,-TL olan katalog tutarın 11 MART 2021 tarihine kadar Hakan Sarıhan, İş Bankası Kozyatağı Şubesi Şb. TR65 0006 4000 0011 2060 0782 43 hesabına  yatırılmış olmasını rica ediyoruz. Bunun, bu kollektif oluşuma bir desteğiniz mahiyetinde olduğu düşünülmelidir. Daha sonra ya da daha fazla katalog edinmek isteyenler sergi sonundaki görselden tıklamak suretiyle her zaman sipariş verebilirler.
 • Basılı sergi kataloğu 20×20 cm boyutunda, 60 sayfa, 300 gr parlak kuşe karton kapak, 170 gr parlak kuşe sayfalardan oluşmaktadır. Sergi kataloğunun bedelini havale etmeyen başvurular yayınlanmış listede olsa dahi sergi dışı kalacaklarını kabul ederler.
 • Ayrıca her katılımcımız için hazırlanacak “Katılım Sertifikası” hem dijital olarak epostayla ve hem de basılı olarak ve yine aşağıda özellikleri verilen basılı özel sergi kataloğu ile birlikte kargo ile adreslerine gönderilecektir. Kargo bedeli artsonline tarafından karşılanacaktır.
 • Sergi posteri ve davetiyesi galerimiz tarafından hazırlanarak katılımcıların paylaşımına sunulacaktır. Sergi öncesinde ve süresince zaman zaman sosyal medyalarda duyurular yapılacaktır.
 • Başvuru yapan dostlarımızdan Artsonline Web Art Gallery’nin facebook ve instagram hesaplarını takibiniz ve Hakan Sarıhan-Artsonline youtube kanalına abone olmasını bekliyoruz. Ve tabi instagram hesabımızdaki sergi duyurumuza yorum olarak en az 3 kişiyi etiketlerseniz çok memnun oluruz.
 • Sergiye kabul edilen her bir  sanatçımıza galerimizin “Sanatçılar” bölümünde özel bir sayfa açılacaktır. Bunun için gerekenler Eser Teslim ve teknik Koşullar kısmında belirtilmiştir. Bu bilgileri göndermeyen veya “Sanatçı” bölümümüzde yer almayı kabul etmeyenler sergiye katılamayacaktır. Ancak galerimizde sayfası bulunan sanatçı dostlarımızın bunları tekrar göndermesi gerekmiyor. Ama ve tabii ki sayfalarında güncelleme yapabilirler, bunu biz de isteriz.
Eser Teslim ve Teknik Koşullar:

A-DAHA İNCE KATILIP HALEN SANATÇI SAYFASI BULUNANLAR İÇİN:

Sadece sergileme için gereken dosyanın gönderilmesi yeterlidir:

  1. Çalışmanın ebadı serbesttir ancak dikey olması zorunludur.
  2. Eserlerin görselleri jpg formatında (en az h=777 px) olmalı, eser ismi mutlaka görselin dosya adı olarak yazılmalı, word, powerpoint vb dosyalara yapıştırılmamış olmalıdır.
  3. Eserlerin künyesi (adı, yapım yılı, ebadı, teknik bilgileri, basılı veya çoğaltılmışsa ise kaçıncı kopya olduğu, fiyatı) formdaki haneye ayrıca yazılmalıdır.
  4. Eseriniz hakkında kısa bir bilgi (1-2 cümle) de yazmanız şık olur.

Tüm görseller sadece jpg formatında ve word, powerpoint vb dosyalara yapıştırılmadan gönderilmelidir.

B-İLK KEZ KATILACAKLAR İÇİN:

Gönderiniz 2 parçadan oluşmaktadır;

1- Sergileme İçin:

  1. Çalışmanın ebadı serbesttir ancak dikey olması zorunludur.
  2. Eserlerin görselleri jpg formatında (en az h=777 px) olmalı, eser ismi mutlaka görselin dosya adı olarak yazılmalı, word, powerpoint vb dosyalara yapıştırılmamış olmalıdır.
  3. Eserlerin künyesi (adı, yapım yılı, ebadı, teknik bilgileri, basılı veya çoğaltılmışsa ise kaçıncı kopya olduğu, fiyatı) formdaki haneye ayrıca yazılmalıdır.
  4. Eseriniz hakkında kısa bir bilgi (1-2 cümle) de yazmanız şık olur.

2- Her katılımcımıza bir “Sanatçı Sayfası” açıyoruz, bunun için: (örnek inceleyiniz):

  1. Profil fotoğrafınız (portre/büst kadrajında) (jpg formatında, word, powerpoint vb dosyalara yapıştırılmamış),
  2. Biyografiniz (tercihan geniş, word veya benzeri işlenebilir txt formatında olmalıdır.),
  3. İletişim bilgileriniz (web siteniz, gsm tel, facebook, instagram vb ve yaşadığınız ülke ve şehir.)
  4. “Çalışmalarından Örnekler” bölümü için sergilerden bağımsız olarak, en az 4, en fazla 8 ad., başka çalışmalarınızdan örnek görseller (künyeleri gerekmiyor.)

               “Sanatçılar” bölümümüzde yer almayı kabul etmeyenler sergiye de katılamazlar.

Tüm görseller sadece jpg formatında ve word, powerpoint vb dosyalara yapıştırılmadan gönderilmelidir.

Proje İşleyiş Takvimi:

Son Başvuru Tarihi: 01 Mart 2021
Ön Listenin Duyurusu: 05 Mart 2021
Son Ödeme Tarihi: 11 Mart 2021
Sergi Tarihi: 22 Mart – 12 Nisan 2021

Sergi ile ilgili tüm duyurular sitemizden, facebook ve instagram hesaplarımızdan ilan edilecektir.

Gönderi:

Lütfen dikkatle ve özenle hazırladığınız başvuru dosyanızı siyah kutu içindeki “KATIL” butondan ulaşacağınız  Katılım Formu aracılığıyla  gönderiniz. “Artsonline BİZYÜZE PORTRELER” konu başlığını seçmeyi ve hazılığınızın tamam olduğundan emin olunuz. Lütfen “Gönder”meden önce içeriğini kontrol etmeyi unutmayınız.

Teknik bir sorun yaşıyorsanız veya zorunlu bir durum olursa hakansart@yandex.com adresine eposta ile de gönderebilirsiniz.

Whatsapp, telegram, instagram direk mesaj vb başka kanallarla gönderdiğiniz başvurularınızın kabul görmeyeceğini üzülerek ifade ediyoruz. Gereksiz yere bu kanalların meşgul edilmemesini de önemle rica ediyoruz. Sorularınız için size bir whatsapp ve telegram mesajı kadar yakınız, lütfen aramak için tereddüt etmeyiniz.

En iyi dileklerimizle. Sanatla kalın, esen kalın…

Hakan Sarıhan
Artsonline Web Art Gallery – Ocak 2021

Genel bilgi, Koşullar:

Süreler:

 1. Sergi süresi 21 gündür. Sergilerimizin açılışlarını sanal ortamda sanatseverlere duyurulur, sergi açılışında ve sergi süresinde çeşitli duyurularla gündemde tutulur.
 2. Açılan sergilerimiz “geçmiş sergiler” adı altında süresiz olarak erişime açık tutulmaya devam edilir.
 3. Sanatçı, sergi erişime açık olduğu tüm sürede sergilenen eserlerin satışı durumunda bunu Artsonline’a bildirmekle yükümlüdür.
 4. Sergi açan her sanatçımızın ayrıca fotoğrafılı biyografisi, iletişim bilgileri, sanat anlayışı ve eski eserlerinden oluşan bir arşivinin yer aldığı özel sürekli açık bir sayfası olacaktır. sanatçımız sayfasındaki bilgileri güncel tutmak zorundadır. Aksi durumda uyarılması ve veya siteden çıkarılması kararları Artsonline yönetiminin uhdesindedir.
 5. Serginin anı defterine yazılanlar haftalık olarak tüm katılımcılarımıza gönderilir.

Ücretler, Gelirler, Alım-Satım Koşulları:

 1. Sergilenen eserlerin alım-satımı, alıcı ile sanatçı arasındadır. Artsonline olarak satış işlemi için komisyon vb hiç bir ad altında herhangi bir meblağ talep etmiyoruz.
 2. Satılan eserlerin teslim koşulları ve ücretin ödenme şekline, sanatçı ile alıcı kendi aralarında karar verilecektir. Bu konuya yine Artsonline olarak bir dahlimiz olmayacaktır.
 3. Artsonline Web Art Gallery’de sergilenmiş ve/veya sergilenecek eserlerin tüm telif hakları doğal olarak eser sahibine ait olmakla birlikte eser sahibi, dosyasını Artsonline Web Art Gallery’ye gönderdiği andan itibaren bu dosya içeriğindeki bilgi ve görsellerin otomatikman www.artsonlinegallery.com sitesinde sergilenmesine-erişimine-yayınına, tanıtım ve duyurularda kullanılmasına izin verdiğini, ayrıca bir izin almaya gerek olmadığını kabul ve beyan eder.
 4. Sergi katalogların satış geliri sadece Artsonline’a aittir. Katılımcılar bu gelirden herhangi bir hak iddia edemezler.

Politikalar ve Anlaşmazlıklar:

 1. Sanatçılar artsonline ile serginin  en iyi şekilde hazırlanması konusunda en yüksek düzeyde işbirliğine ve içerik desteğini vermeye açık ve istekli olmalıdır.
 2. Artsonline sanatçının gönderdiği ve/veya sergilediği eserleri tanıtım amaçlı kullanabilecek ve reklamını yapabilecektir. Sanatçımızla açık diyalog ve görüş alışverişi genel politikamızdır.
 3. Artsonline organizasyonu, üzerinde anlaşmaya varılmış bir sergiyi, katılım şartlarına uymaması, gerekli teknik kalite düzeyini sağlayamaması, işbirliği yapmamaması gibi nedenlerle tek taraflı olarak erteleyebilir veya iptal edebilir.
 4. Sanatçılarımız da katıldığı bir sergiden sergi tarihinden en az 15 gün öncesinde haber vermek kaydıyla tek taraflı olarak çıkabilir bu durumdan dolayı herhangi bir yükümlülük altına girmez.
 5. Artsonline, serginin düzenleme, teknik işleri, duyurusu ve tanıtımı gibi konuların planlama ve uygulamasında yani en nihayetinde ve her koşulada ve her konuda maksimum iletişim içinde dahi olunsa dahi son kararı veren taraf olduğunu açık ve net ifade eder, sergi açan sanatçımız bu durumu peşinen ve tartışmasız kabul eder.
 • Etkinlik Tipi: Açık Çağrı Ücretsiz Karma Sergi
 • Tarih: 22 Mart 2021 - 18:00 12 Nisan 2021 - 18:00
 • Etkinlik Yeri:www.artsonlinegallery.com
 • Etkinlik Süresi:21 Gün

4 Yorum

 • Musa yönyol
  20 Şubat 2021

  Merhaba biz yüz segisine katılmak istiyorum.
  Şartları okudum ancak aklıma takılan sorular oldu tarafınız ile aydınlanacağını düşünüyorum katıldığım resim ile birlikte artsönline ‘nin sanatçısı haline geliyor ve başka eserleri de mi yüklüyoruz

  • 21 Şubat 2021

   Merhaba Musa Yönyol,
   Biz sanatçılarımızla sözleşmeli bir bağ değil bir idea, bir gönül bağı ile bağlanıyoruz, o nedenle “artsonline‘nin sanatçısı haline geliyor” ifadenizi “sergiye katılanlar bir sanatçı sayfası açma olanağına kavuşuyor” diye düzeltmek isterim. Bu sayfalar bir sanatçı kütüphanesi şeklinde, aksi talep edilmedikçe ve galerimiz yaşadıkça daima ulaşılabilir olacaktır.
   Buradan da anlaşılacağı üzere; İlk kez bir sergimize katılacaklar için yapılacak ve gönderilecek 2 dosya oluyor. Şartnamelerde belirtildiği gibi “sanatçı sayfası” için gerekenler ve “ilgili sergi” için gerekenler. Daha sonraki katılımlarda sadece sergi dosyası yeterli oluyor.
   İlginize teşekkür ederiz, Sanatla kalın, esen kalın.
   Hakan Sarıhan

 • Esra Erbirer
  20 Şubat 2021

  Portre sergisine katılmak istiyorum
  Bu benim için çok güzel bir deneyim olacak
  Kişisel bilgilerimin yani CV im daha önce katıldığım için var, tekrar gönderecek miyim acaba?

  • 21 Şubat 2021

   Merhaba Esra Hanım,
   Şartnamelerde belirtildiği gibi “sanatçı sayfası” ilk kez katılanlar için gerekiyor. Daha sonra sadece “ilgili sergi” için gerekenler yeterli oluyor.
   İlginize teşekkür ederim, Sanatla kalın, esen kalın.
   Hakan Sarıhan

Görüşünüz

ARTSONLINE WEB ART GALLERY – DORUK BİLİŞİM © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Kişisel Verilerin Korunması