Tüm Etkinlikler

Artsonline “GSF Mezunlar ve Master Öğrencileri Sergisi”

20 Şubat 2023, 13:00 - 12 Mart 2023, 13:00
***İPTAL***
Artsonline Web Art Gallery’nin, sanatsal ortamımızı zenginleştirmek, yeni sanatçılar kazandırmak ve onlara destek vermek adına düzenlediği sergiye açık çağrısıdır!

Resim, baskı resim, dijital resim, illüstrasyon, seramik, heykel ve fotoğraf gibi görsel sanatların tüm branşlarında Güzel Sanatlar Fakültelerinden (Eğitim Fak. ilgili branşları dahil) yeni mezun (maks 3 yıl) veya halen Master yapmakta olan sanatçılarımızı, toplamda 35 çalışmanın yer alacağı online karma sergimize katılmaya davet ediyoruz.

Sergilenmeye hak kazanan sanatçıların otomatik olarak Artsonline Arts-Shop’ta yer almaya hak kazanacakları sergimize katılımınız için lütfen başvuru koşullarını dikkatlice okuyunuz ve sitemizi inceleyiniz.

Sorularınız için size bir whatsapp mesajı kadar yakınız.

 

Genel Koşullar:

 1. Sergi sadece www.artsonlinegallery.com sitesinde online olarak 20 Şubat-12 Mart 2023 tarihleri arasında “Güncel Sergi” olarak, ancak daha sonra “Geçmiş Sergiler” salonunda erişime açık olacaktır.
 2. Sergi Güzel Sanatlar Fakültelerinden (Eğitim Fak. ilgili branşları dahil) yeni mezun (maks 3 yıl) ve/veya Master yapmakta olan yerli-yabancı tüm sanatçılara açıktır. Başvuruda mezuniyet ve/veya master durumunu gösteren belgenin görseli dosyaya eklenecektir.
 3. Resim, baskı resim, dijital resim, illüstrasyon, seramik, heykel ve fotoğraf branşlarında teknik, konu ve boyut serbesttir.
 4. Başvurular için son tarih 10 Şubat 2023‘tür.
 5. Her sanatçı 2 eser görseli gönderecek, 1 eseri sergilenecektir. Bu bir jürili sergi değildir ancak başvuruların düzenleyen kişi tarafından bir değerlendirmeye tabi tutulacağı da şüphesizdir. Başvuru yapan tüm sanatçılar bunu tartışmasız ve peşinen kabul etmiş olurlar.
 6. Sergi toplam 35 eser ile oluşacaktır.
 7. Eserlerin 2021 yılından sonra yapılmış olması ve yakın tarihte bir online sergide sergilenmemiş olması tercih sebebi olacaktır.
 8. İletişim için mutlaka mobil tel ve e-posta verilmelidir.
 9. Sergi katılımı ücretsizdir. Her katılımcıya dijital olarak Katılım Belgesi sunulacaktır.
 10. 1 ad. Sergi Kataloğu (gönderisi dahil) 225,-TL’dır. İstenildiği zaman SİPARİŞ FORMU bağlantısından sipariş verilebilir.
 11. Sergilenmeye hak kazanan sanatçılar Artsonline Arts-Shop’ta yer almaya hak kazanırlar. Bu hakkı kullanmak elbetteki sanatçının isteğine bağlıdır.
 12. Artsonline Gallery’de kendilerine sanatçı profil sayfası açılmasını istemeyenler sergiye katılamazlar.

 

Sergi Proje Takvimi:

 • Son Başvuru Tarihi: 10 Şubat 2023
 • Katılımcılar Listesinin Duyurusu: 13 Şubat 2023
 • Sergi Açılışı: 20 Şubat 2023 Pazartesi, Saat: 13.00
 • Güncel Sergi Kapanışı: 12 Mart 2023 (Güncel Süre: 21 Gün)

 

Eser Gönderi ve Teknik Koşullar:

Gönderiniz 2 parçadan oluşmaktadır;

1- Her katılımcımıza bir “Sanatçı Profil Sayfası” açıyoruz, bunun için: (örnek inceleyiniz):

  1. Profil fotoğrafınız: Portre/büst kadrajında, jpg formatında, word, powerpoint vb dosyalara yapıştırılmamış olarak.
  2. Biyografiniz: 3. şahıs dilinden yazılmış, tercihan geniş, sizi en iyi yansıtan word veya benzeri edit edilebilir (txt, doc, pages) formatında.
  3. İletişim bilgileriniz: Web siteniz, gsm tel, facebook, instagram vb ve yaşadığınız ülke ve şehir gibi. (Sayfanızda açık olarak görünmesini istemediklerinizi belirtiniz)
  4. Portfolyonuzdan örnek görseller: 3 adet “Çalışmalarından Örnekler” bölümü için, sergiden ayrı ve künyeleri gerekmiyor.

Not: “Sanatçılar” bölümümüzde yer almayı kabul etmeyenler sergiye katılamazlar.

2- Sergi İçin:

  1. Eser görselleri en az 1000 px ve jpg formatında olmalı, dosya adında “sanatçısı ve eserin adı” yazılmalı.
  2. Eserlere bilgi olarak;
   1. Sanatçının Adı-Soyadı, Mezun olduğu veya Master yapmakta olduğu okulun adı, senesi,
   2. Eserin adı, yapım yılı, ebadı, teknik bilgileri, basılı veya çoğaltılmışsa ise kaçıncı kopya olduğu, durumu (koleksiyonda, ödülü) ve satılık ise fiyatı belirtilmelidir.

Lütfen; Tüm görseller sadece jpg formatında ve word, powerpoint vb dosyalara yapıştırılmadan gönderilmelidir.

 

Gönderi:

Lütfen Dikkat!

 1. Dikkatle ve özenle hazırladığınız başvuru dosyanızı tercihan siyah kutu içindeki “KATIL” butondan ulaşacağınız  Katılım Formu aracılığıyla  gönderiniz.
 2. Her bir görselin yükleme alanı en fazla 2 mb ile sınırlıdır. Lütfen yüklemeden önce dosyanızı kontrol ediniz, düzenleyiniz.
 3. Artsonline “GSF MEZUNLAR ve MASTER ÖĞRENCİLER SERGİSİ” konu başlığını yazmayı atlamayınız.
 4. Lütfen “Gönder”meden önce tüm içeriği kontrol etmeyi unutmayınız. Eksik veya hatalı olmadığından emin olunuz.
 5. Teknik bir sorun yaşıyorsanız veya zorunlu bir durum olursa hakansart@yandex.com adresine eposta veya www.wetransfer.com ve benzeri gibi gönderi araçları ile de gönderebilirsiniz.

Whatsapp, telegram, instagram direk mesaj vb başka kanallarla gönderdiğiniz başvurularınızın kabul görmeyeceğini üzülerek ifade ediyoruz. Gereksiz yere bu kanalların meşgul edilmemesini de önemle rica ediyoruz.

Sorularınız için size bir WhatsApp mesajı kadar yakınız, tereddüt ettiğiniz bir nokta olursa lütfen aramak için  çekinmeyiniz.

 

Diğer Bilgiler:

Ücretler, Gelirler, Alım-Satım Koşulları:

 1. Artsonline olarak sergilenen eserlerin satış işlemi için %25 oranında bir destek payı alacaktır.
 2. Satılan eserlerin teslim koşulları ve ücretin ödenme şekline, sanatçı ile alıcı kendi aralarında karar verilecektir. 
 3. Artsonline Web Art Gallery’de sergilenmiş ve/veya sergilenecek eserlerin tüm telif hakları doğal olarak eser sahibine ait olmakla birlikte eser sahibi, dosyasını Artsonline Web Art Gallery’ye gönderdiği andan itibaren bu dosya içeriğindeki bilgi ve görsellerin otomatikman www.artsonlinegallery.com sitesinde sergilenmesine-erişimine-yayınına, tanıtım ve duyurularda kullanılmasına izin verdiğini, ayrıca bir izin almaya gerek olmadığını kabul ve beyan eder.
 4. Sergi katalogların satış geliri sadece Artsonline’a aittir. Katılımcılar bu gelirden herhangi bir hak iddia edemezler.

Politikalar ve Anlaşmazlıklar:

 1. Sanatçılar artsonline ile serginin en iyi şekilde hazırlanması konusunda en yüksek düzeyde işbirliğine ve içerik desteğini vermeye açık ve istekli olmalıdır.
 2. Artsonline bu sergiyi, katılım şartlarına uymaması, gerekli teknik kalite düzeyini sağlayamaması, katılımın yetersiz olması gibi nedenlerle tek taraflı olarak erteleyebilir veya iptal edebilir.
 3. Sanatçılarımız da katıldığı bir sergiden sergi tarihinden en az 4 gün öncesinde haber vermek kaydıyla tek taraflı olarak çıkabilir bu durumdan dolayı herhangi bir yükümlülük altına girmez.
 4. Artsonline, serginin düzenleme, teknik işleri, duyurusu ve tanıtımı gibi konuların planlama ve uygulamasında yani en nihayetinde ve her koşulada ve her konuda maksimum iletişim içinde olunsa dahi son kararı veren taraf olduğunu açık ve net ifade eder, sergi açan sanatçımız bu durumu peşinen ve tartışmasız kabul eder.
 5. Eser sahipleri sanatçıları olmakla beraber, başvuru yaptıklarında; sergiye seçilen eserler görsellerinin ve bizatihi kendileri hakkında gönderdikleri bilgilerin, serginin duyurusu ve tanıtımı amacıyla uygun medyada paylaşımı, katalog ve buna benzer ilgili materyalde kullanımı için sergi organizasyonuna izin vermiş sayılırlar.

Bu sergi şartnamesini oluşturan bu sayfadaki tüm bölümler ve maddeler bir bütündür, her katılımcı başvuru yaptığında bu koşulları otomatikman kabul etmiş olur.

En iyi dileklerimizle. Sanatla kalın, esen kalın…

Hakan Sarıhan
Artsonline Web Art Gallery – Ocak 2023

 • Etkinlik Tipi: Açık Çağrı Ücretsiz Karma Sergi,Galeri Aktiviteleri
 • Tarih: 20 Şubat 2023 - 13:00 12 Mart 2023 - 13:00
 • Etkinlik Yeri:Artsonline Web Art Gallery
 • Etkinlik Süresi:21 Gün

Görüşünüz

ARTSONLINE WEB ART GALLERY – DORUK BİLİŞİM © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Kişisel Verilerin Korunması