Sergilere Geri Dön

Ayşen Dinç “Ritüel Masklara Küçük Bir Dokunuş”

21 Kas 2022 - 11 Ara 2022
Ayşen Dinç’in “Ritüel Masklara Küçük Bir Dokunuş” Kişisel Seramik Sergisine hoşgeldiniz!

Ayşen Dinç üretken bir sanatçı. Daha önce sitemizde birçok karma sergiye katılmış ve “Zaman Kuşlarımdan Küçük Bir Kesit” isimli bir kişisel sergi de açmıştı. Maskları ele aldığı ve arkasında uzun araştırmalar ve incelemeler bulunan yeni çalışmalarından derlediği bu sergi 21 eserin görsellerinden oluşuyor.

Bu sergimizin de her zaman olduğu gibi sayfaların en altında bulunan Sergi Anı Defteri ve Sanatçı Profil Sayfası yorum ve değerlendirmelerinize açıktır.

Basılı Sergi Kataloğu‘ndan edinmek isteyen dostlarım bağlantıdan veya sergideki “Edinmek İçin” butonundan sipariş verebilirler.

En iyi dileklerimle…

Hakan Sarıhan

ArtsGallery – Kasım 2022
_______________________________

Maske tanınmamak, korunmak, gizlenmek ve güzel görünmek gibi farklı amaçlarla yüze ve başa takılan ahşap, kil, deri, metal gibi, çeşitli malzemelerden hazırlanan yapay yüz ve başlıktır.

Maskeler tarihin her döneminde etkin ve yaygın bir şekilde kullanılmış ve hâlen de kullanılmaktadır. Tarihin geçmiş dönemlerinde dinî ayinlerin en önemli aksesuarı olan maskeler, günümüzde bir süs ve ticari metaya dönüşştür. Maskeyle yapılan törenler, tiyatro ve dans gibi gösterileri içerebilir.

Pandemi döneminde ilgi alanıma giren maskeler bu serginin oluşmasında ana temayı oluşturmuştur. Toplumlar için masklar coğrafik, tarihsel, sosyokültürel vb yönlerden nüanslarla faklılaşmakta ve onları tanımanın kolay yollarından biri olagelmişler. Masklarda olmazsa olmaz olan doğal objeler özel anlamları ve işlevleri olan öğelerdir. O nedenle tasarım harikası olan bu maskeleri sanatsal bağlamda irdeleyerek, ancak küçük dokunuşlar ve kendi yorumumla harmanlamakla yetindim ve sizlerle paylaşmaktan da ayrı bir haz duydum.

Seramik ürünlerin yapım aşamasındaki bütün tekniklere  yer verilen, yapım ve süsleme sırasında farklı  malzemeler de kullanılan, seramik maskeler, renk tercihleriyle daha da zenginleştirilmeye çalışılmıştır. Farklı yönlere atıfta bulunulan konu, küçük gruplar halinde ifadesini bulmuştur.

Saygılarımla,

Ayşen Dinç

ArtsGallery – Kasım 2022
_______________________________

Ayşen Dinç

Ankara’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini burada tamamladı. Niğde Üni. Eğt. Bil. mezun olduktan sonra MEB. de Eğitimci, yönetici ve uzman olarak görev yaptı.

Yurtdışında ki Türk çocuklarının eğitimi için Almanya da çalışmıştı. Hacettepe Üniversitesi GSF Seramik bölümünü de bitiren sanatçı seramik çalışmalarının yanı sıra farklı hobilerle de uğraşmakta.

BİYOGRAFİSİ

_______________________________

Bu sergide yer alan eserlerin mevcudiyeti ve fiyatları güncel sergilenme tarihleri içinde geçerlidir. Bu tarihten sonra “Geçmiş Sergiler” sürecinde yer alan sergilerin sanatçıları ile iletişime geçilmelidir.

_______________________________

Yasal Uyarı

Burada sergilenen tüm eserler FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASI ile koruma altında olup, tüm hakları sanatçısına aittir. İzinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz./ All Rights Reserved.
Fikir ve emeğe verdiğiniz değer ve gösterdiğiniz saygı için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

ARTSONLINE WEB ART GALLERY

_______________________________

Ayşen Dinç “Ritüel Masklara Küçük Bir Dokunuş”
 • Tarih: 21 Kas 2022 - 11 Ara 2022
 • Yer:Artsonline Web Art Gallery
 • Düzenleyen:Hakan Sarıhan
 • Sergi Süresi:21 gün

Galeri

Sergi Anı Defteri

9 Yorum

 • 21 Kasım 2022

  Ayşen Hanımın maskelerle ilgili bu sergisi neredeyse insan var olduğundan beri var olan objelerle ilgili ilginç ve renkli bir sergi olmuş. Tasarımların arkasında uzun araştırmaların olduğunu biliyorum. Emekleri için kutluyorum. Hakan Sarıhan

 • Oktay Aslantaş
  21 Kasım 2022

  Eserlerde Ayşen Hanımın detaycılığı, araştırmacılığı yine ön plana çıkmış ve çok güzel de olmuş. Kübist tarzda olanları ayrı beğendim. Bu güzel çalışma ve sergi için teşekkürler.. Oktay Aslantaş

 • Nazan Özman
  21 Kasım 2022

  Tebrik ederim. Her biri çok güzel. Başarılarınızın devamını dilerim.

 • Nuriye Tecer
  22 Kasım 2022

  Bu güzel eserleri üreten elleri tebrik ediyorum emeğinize sağlık her biri mükemmel 👏👏👏

 • Nevin Erhal
  25 Kasım 2022

  Muhteşem eserler, yine farklı işler sunmuşsun değerli Ayşen,👏👏👏

 • Hürriyet Gürer
  27 Kasım 2022

  Her bir detayı ince düşünülerek tasarlanmış muhteşem eserler. Ayşen Hocam tebrik ederim.

 • Ertaç Gürer
  28 Kasım 2022

  Ayşen hocam ellerinize sağlık, eserleriniz muhteşem.

 • Fethiye boztunç
  29 Kasım 2022

  Hocam Hepsi birbirinden güzel hepsinde Binbir Emek var Ellerinize sağlık İyi ki sizi tanımışım. İyi ki varsınız. Başarılarınız devamını diliyorum.
  Saygılarımla Hocam

 • T. Emre FEYZOĞLU
  2 Aralık 2022

  Sevgili Ayşen Dinç hanımla Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü’nde eğitim aldığı süre içinde birlikte çalıştık. Mesleğine ve sanatına olan gönülden bağlılığı ve bitmek bilmeyen çabası onu her seferinde yeni araştırmalar ve uygulamalar yapmaya itiyor. Bu sergisinde seramik ve karışık malzeme kullanarak maskelerin ardında gizli olan yüzleri bir ritüel duygusuyla işlemiş. Her bir çalışmasında farklı bir sürprizle karşılaşılıyor. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.

Görüşünüz

ARTSONLINE WEB ART GALLERY – DORUK BİLİŞİM © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Kişisel Verilerin Korunması