Tüm Sergileri Göster

Ezgi Tokdil “İzler/İzlekler” Monobaskı Sergisi

28 Haz 2021 - 18 Tem 2021
Ezgi Tokdil’in Artsonline’daki 2. kişisel sergisi “İzler/İzlekler” Monobaskı Sergisi’ne hoş geldiniz!

Sanatçının tek bir kopya yani orijinali tek olan bir baskı çeşidi olan Monobaskı ile 2021 yılında ürettiği 20×30 cm boyutunda çalışmalardan oluşan bu sergide 20 eser ve bunlardan 8 detay olmak üzere 28 görsel yer alıyor.

Gördüğüm anda renk paleti tipik Ezgi Tokdil dediğim bu baskılara bayıldım. Renkler kadar dokular da çok keyifli. Hatta bazı detaylardaki dokuları o kadar çok sevdim ki, keşke o kadrajlar  detay fotoğrafı değilde başlı başına özgün eserler olsalardı diye de hayıflandım.

Sizin de beğeneceğinizden emin olarak hazırladığım bu sergilerimiz için sergi anı defterine duygu ve düşüncelerinizi yazmanız bizler için önemlidir. Şimdiden teşekkür eder, deneyimlediğiniz bu güzel sergiden hoşnut kalmanızı dilerim.

Sevgi ve saygılarımla,

Hakan Sarıhan
Artsonline Web Art Gallery – Haziran 2021

_______________________________

Monobaskı, baskıresimin aksine yalnızca bir kez yapılabilen, belirli bir düz zemin üzerine rengin ve çizimin uygulandığı baskı türlerinden biridir.

“İzler/İzlekler” bu baskı türünde yapılan biçimin soyutlandığı, çizginin ya da çizgisel değerlerin renk ile birlikteliğinin vurgulandığı çalışmalardan oluşmaktadır.

“İzler” resmin içsel dürtülerin dışavurumu sonucu ortaya çıkan çizgi ve renk ilişkilerini betimlerken, “izlekler” yaşantı parçalarını ve çağrışımları temsil etmektedir. Bütün olarak bireysel mitolojinin ürünü olan eserler geçmiş ve şimdi arasında bir köprü işlevi de görerek, geçmişin çizgisel yolla ifade edilmesi, bireysel mitolojide yaşanan deneyimlerin ve duygulanımların sağaltılması görevini de üstlenmiştir. Minimalist bir üslupla soyutlanan dış dünya içsel özdevinim yoluyla yeniden yorumlanmış, gerçeklik algılam ve duygulam arasında yeniden konumlandırılmıştır. Bu doğrultuda eserlerde rengin ve çizginin yaşamın karşıt kutuplarının yerini aldığı tanımlanabilir.

İyi seyirler dilerim…

Ezgi Tokdil

Artsonline Web Art Gallery – Haziran 2021

_______________________________

Ezgi Tokdil

1991 yılında Burdur’da doğdu.

2013 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Resim-İş Öğretmenliği bölümünde lisans, 2015 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Güzel Sanatlar Eğitimi Anabilim Dalında Yüksek Lisans ve 2020 yılında aynı üniversitede doktora eğitimini tamamladı.

2016 yılı bahar ve güz dönemlerinde Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak çalıştı. 2021 Ocak ayından itibaren Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümünde Doktor Öğretim Üyesi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Yurtiçinde ve yurtdışında pek çok kişisel ve karma sergiye katılan sanatçının, ulusal ve uluslararası akademik dergilerde yayınlanan pek çok makale ve kitap bölümü vardır.

Sanat çalışmalarını ise Kule Buca grubu üyesi olarak sürdürmektedir.

DEVAMI

_______________________________

Bu sergide yer alan eserlerin mevcudiyeti ve fiyatları güncel sergilenme tarihleri içinde geçerlidir. Bu tarihten sonra “Geçmiş Sergiler” sürecinde yer alan sergilerin sanatçıları ile iletişime geçilmelidir.

_______________________________

Yasal Uyarı

Burada sergilenen tüm eserler FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASI ile koruma altında olup, tüm hakları sanatçısına aittir. İzinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz./ All Rights Reserved.
Fikir ve emeğe verdiğiniz değer ve gösterdiğiniz saygı için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

ARTSONLINE WEB ART GALLERY

_______________________________

Ezgi Tokdil “İzler/İzlekler” Monobaskı Sergisi
  • Tarih: 28 Haz 2021 - 18 Tem 2021
  • Yer:www.artsonlinegallery.com
  • Düzenleyen:Hakan Sarıhan
  • Sergi Süresi:21

Galeri

Sergi Anı Defteri

1 Yorum

  • Nazan Özman
    28 Haziran 2021

    Renklerin uyumuna ben de hayran oldum. Hepsi çok güzel çalışmalar. Tebrik ederim. Yolunuz açık ve sanatla dolu olsun.

Görüşünüz

ARTSONLINE WEB ART GALLERY – DORUK BİLİŞİM © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Kişisel Verilerin Korunması