Tüm Sergileri Göster

Ezgi Tokdil “Personal Dialectic” Online Kişisel Resim sergisi

12 Nis 2021 - 03 May 2021
Nisan ayında Artsonline olarak oldukça yoğun bir sergi programımız var. Programlı sergilerimizden biri de Ezgi Tokdil’in “Personal Dialectic” Kişisel Resim Sergisi.

Eğitim ve daha sonra çalışma hayatının ilk yıllarını İzmir’de yaşamış olan genç akademisyen Ezgi Tokdil, ilmek ilmek örer gibi katman katman oluşturduğu resimleri ile karşınıza geliyor.

2015 yılından bugüne ürettiği 22 eserden ve bunların bazılarının detaylarından oluşan 30 görselle açtığı bu sergideki resimler tanık olduğumuz bir içsel yolculuğu adeta. Resimlerinde herbiri farklı bir düşünce ve duyguyu temsil eden rengarenk fırça darbeleri öne çıkıyor. Formun geride kaldığı, renklerin ve parçaların öne çıktığı resimleri sanki kendisiyle yaptığı bir hesaplaşmanın, kendi yaşamına anlam yükleme arayışının da birer parçaları gibiler…

Sergilerimizi sıkça takip eden dostlarımız bilir, yine söyleyeceğim, sergi anı defterine duygu ve düşünceleriniz bizler için önemlidir. Not düşeceğiniz için şimdiden teşekkür eder, deneyimlediğiniz bu güzel sergiden hoşnut kalmanızı dilerim.

Sevgi ve saygılarımla,

Hakan Sarıhan
Artsonline Web Art Gallery – Nisan 2021

_______________________________

Auguste Comte’un “tarihini bilmedikçe bir bilimi tam olarak kavrayamayız” tanımlamasında olduğu gibi bugünü anlayabilmem için kendi tarihimi yeniden gözden geçirmem gerektiği düşüncesinden doğan sergim, 2015 yılından bugüne ürettiğim çalışmalarımdan karma bir kesit sunuyor.

Geçmiş ve gelecek diyalektiğini odağına alan biçimlendirme anlayışım nesnelliğin öznel gerçekliğe indirgenmesi ve kendimle olan bir diyaloğun temsili. Bu çalışmalar aynı zamanda bilim, sanat ve felsefe arasında süregiden kopmaz ilişkinin de bir yansıması.

Fenomenolojik indirgemeden kuantum alan teorisine, postmodern kültürden algılam formlarına kadar farklı yaşamsal kategoriler çalışmalarımın üretim sürecinde düşüncenin oluşumunu tetikleyen dinamikler. Bunlar aynı zamanda kendimle olan kişisel diyaloğumun, yaşama anlam yükleme arayışımın da birer parçası..

Ezgi Tokdil

Artsonline Web Art Gallery – Nisan 2021

_______________________________

Ezgi Tokdil

1991 yılında Burdur’da doğdu.

2013 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Resim-İş Öğretmenliği bölümünde lisans, 2015 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Güzel Sanatlar Eğitimi Anabilim Dalında Yüksek Lisans ve 2020 yılında aynı üniversitede doktora eğitimini tamamladı.

2016 yılı bahar ve güz dönemlerinde Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak çalıştı. 2021 Ocak ayından itibaren Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümünde Doktor Öğretim Üyesi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Yurtiçinde ve yurtdışında pek çok kişisel ve karma sergiye katılan sanatçının, ulusal ve uluslararası akademik dergilerde yayınlanan pek çok makale ve kitap bölümü vardır.

Sanat çalışmalarını ise Kule Buca grubu üyesi olarak sürdürmektedir.

DEVAMI

_______________________________

Bu sergide yer alan eserlerin mevcudiyeti ve fiyatları güncel sergilenme tarihleri içinde geçerlidir. Bu tarihten sonra “Geçmiş Sergiler” sürecinde yer alan sergilerin sanatçıları ile iletişime geçilmelidir.

_______________________________

Yasal Uyarı

Burada sergilenen tüm eserler FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASI ile koruma altında olup, tüm hakları sanatçısına aittir. İzinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz./ All Rights Reserved.
Fikir ve emeğe verdiğiniz değer ve gösterdiğiniz saygı için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

ARTSONLINE WEB ART GALLERY

_______________________________

Ezgi Tokdil “Personal Dialectic” Online Kişisel Resim sergisi
 • Tarih: 12 Nis 2021 - 03 May 2021
 • Yer:www.artsonlinegallery.com
 • Düzenleyen:Hakan Sarıhan
 • Sergi Süresi:21 Gün

Galeri

Sergi Anı Defteri

5 Yorum

 • Mekiye Durmazdır
  12 Nisan 2021

  Fırça darbelerini arkasında ilk bakışta görülmesi istenmeyen hatıralar var gibi insanı düşündürüyor… Renkler güzeli temsil ediyor gibi görünse de sanatçı gerçekten güzeli mi görmemizi istiyor yoksa renkli fırça darbelerinin arkasındaki gerçekliği mi?

 • Ezgi Tokdil
  13 Nisan 2021

  Güzel yorumun için teşekkür ederim Mekiye, derslerde konuştuğumuz gibi sanat güzeli yaratma çabası olsa da ‘güzel’ ile tanımlanan gerçeklik her zaman değişken bir anlam, yaklaşım ve duyum. Ve gerçeklik her zaman bizim bakışımızla şekillenen bir süreç..

 • Nazan Özman
  15 Nisan 2021

  Her bir fırça darbesi bilinçli olarak eserlerde yerini almış. Eserlerde sanatsal eğitimin verdiği bilgi birikimi çok net görülüyor. Sanatçıyı tebrik ediyor ve sanatın düşündüren, hissettiren, aydınlatan yolunda, nice başarılı sergilerle sanatseverlerle buluşmasını diliyorum.

 • Gönül Uz
  21 Nisan 2021

  Sanatçıyı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoru. Ellerinize sağlık

 • ERTAN BEDER
  21 Nisan 2021

  Duyguların renkli gölgeleri *.*

Görüşünüz

ARTSONLINE WEB ART GALLERY – DORUK BİLİŞİM © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Kişisel Verilerin Korunması