Tüm Sergileri Göster

Hüseyin Yıldırım “Özgürlüğe Kanatlandım”

17 Ağu 2020 - 31 Ağu 2020
Hüseyin Yıldırım, resimlerini ilk gördüğüm anda vurulduğum sanatçılardandır.

Çoşkun renklerin içindeki aheng, boşlukların dinginliği ve şahane güvercinleri beni hemen etkilemişti. Zaman içinde bu etkilenme mütevazı kişiliğiyle de bir hayranlığa, peşinden de ortak konularımızla dostluğa dönüştü.

Çok üretken, birçok kişisel sergi yanında neredeyse sayısız sergiye katılmış, yurdumuzu bir çok sanat platformda temsil etmiş, ödüller almış ve pek çok koleksiyonda eserleri bulunan Hüseyin Yıldırım’ın tüm bunların yanında BRHD başkanlığı gibi zorlu bir uğraşı başarıyla yürüttüğünü de yakinen izliyorum.

Hayranı olduğum, o “özgürlüğe kanatlanan” koleksiyonluk çalışmalarından bir çoğunu ilk kez bu sergide izleyecek olmanızın mutluluğu içindeyim.

Toplam 34 eserden oluşan bu sergiyi düzenlerken bana duyduğu güven ve desteği için kendisine teşekkür ediyor, sizlere iyi seyirler diliyorum.

Hakan Sarıhan
Artsonline Web Art Gallery-2020

_______________________________

Çalışmalarımda ağırlıklı olarak işlediğim kapı ve güvercin temaları ile hep özgürlüğe giden yolun kapılarını açıya çalıştım.

Bu online sergi ile de sanal dünyada bir kapı açıp, şu pandemi döneminde sizlere renkli dünyamdan bir umut eli uzatmak istedim.

Resimlerimde estetik değerlerin yanı sıra düşünsel göndermeler de yapmaya gayret eder, kullandığım imgelerle tutsaklığı ve özgürlüğü anlatırım.

Yaşamımda kapılar benim için çok önemli yer tutar. Kapılar kimi zaman bir giz, kimi zaman bir tutsaklık, kimi zaman da bir umut olabilir bende.

Kapılar, yeşeren ağaçlar ve kuşlarla, özgürlüğü ve umudu sembolize eder, bu imgelerle geleceğe olan umudumu tuvalime yansıtırım.

Hüseyin Yıldırım
Artsonline Web Art Gallery-2020

_______________________________

Hüseyin Yıldırım

Türk ressam ve sanat eğitimcisi.

Hüseyin Yıldırım 1962, Ankara’da doğdu. İlk,  Orta ve liseyi de Ankara Tuzluçayır’da tamamladı.

1979 yılında yetenek sınavı ile kayıt yaptırmaya hak kazandığı Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Resim Bölümü’nde dört yıl boyunca Zahit Büyükişleyen, Mürşide İçmeli, Hayati Misman, Hasan Pekmezci ve Sabri Akça’nın atölyelerinde resim eğitimi gördü.1983 yılında mezun olan Yıldırım, 1985 yılında şimdiki adı ile “Görsel Sanatlar Öğretmenliği”ne Eskişehir’de değişik orta öğretim kurumlarında başladı. Yunus Emre Öğretmen Lisesi’nde resim ve sanat tarihi öğretmenliği yaptı.

1991’den 2010 yılına kadar emekli olana değin Ankara’da görevde iken resim çalışmalarını aksatmadan sürdüren sanatçı, gittiği Paris, Brüksel, Amsterdam, Madrid, Barselona, Toledo, Roma, Floransa, Siena, Venedik, Köln, Kahire, Budapeşte, Viyana, Prag, Pekin, Şangay, Dablin, Sen Petersbug, kentlerinin, müze ve sanat merkezlerinde gözlem ve incelemeler yaptı.

1996’dan bu yana 31 kişisel sergi açtı ve 100’ün üzerinde karma sergiye katıldı.

1998 yılında katıldığı T.C. 75. yıl 6. Öğretmen Ressamlar Resim Yarışması’nda çalışması ödüle değer görüldü.

Başta Cumhurbaşkanlığı, Kültür Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı olmak üzere yurt içinde ve yurt dışında özel ve resmi koleksiyonlar, müzeler ve çeşitli bankaların koleksiyonlarında eserleri bulunmaktadır.

BİYOGRAFİSİ
_________________________________

Yasal Uyarı

Burada sergilenen tüm eserler FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASI ile koruma altında olup, tüm hakları sanatçısına aittir. İzinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz./ All Rights Reserved.
Fikir ve emeğe verdiğiniz değer ve gösterdiğiniz saygı için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

ARTSONLINE WEB ART GALLERY

_________________________________

Hüseyin Yıldırım “Özgürlüğe Kanatlandım”
  • Tarih: 17 Ağu 2020 - 31 Ağu 2020
  • Yer:www.artsonlinegallery.com
  • Düzenleyen:Hakan Sarıhan
  • Sergi Süresi:15 Gün

Galeri

Sergi Anı Defteri

Görüşünüz

ARTSONLINE WEB ART GALLERY – DORUK BİLİŞİM © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Kişisel Verilerin Korunması