Tüm Sergileri Göster

Neşe Gümüşcüoğlu “Pembdemi Günleri”

26 Eki 2020 - 15 Kas 2020
Neşe Gümüşcüoğlu’nu ilk kez Caz sergisiyle tanıdım. Bir caz sever olarak çok sevdim. Kendine has bir havası vardı. Resimlere bakarken adeta melodileri duyar gibi oluyordunuz.

Daha sonra Gelincikleri gördüm, Lavantalar, Maviler geldi ardından. Bence renge aşık bir sanatçı Neşe Gümüşcüoğlu, onların içinde olmayı seviyor, titreşimlerini duyuyor, renklerle beste yapıyor sanki.

İşine saygısı ve özenini de sevdim ben onun. Benim kafadan, “oldu mu olabildiğince en iyisi olsun”u istiyor. Bu anlamda yollarımız bir kez daha kesişti, bu sefer Artsonline’da. Hepsi yepyeni, pandemi sürecinde üretilmiş 30 rengarenk eserine ev sahipliği yapmaktan ve ilk kez siz sanatseverlere buradan sunuyor olmaktan dolayı çok mutlu olduğumu belirtmek isterim.

Ağırlıklı olarak akrilik çalışmalarından yararlanarak oluşturduğu bu kolaj serisi, önceki çiçekli serilerinden biraz farklı. Resimler hem boyut, hem de hareket kazanmış her zamanki renklerine ek olarak. Bu anlamda bir yenilenme ve yeni ufuklara yelken açmaya hazır olduğunu hissettim Neşe Gümüşcüoğlu’nun.

Bu sergimizin kendisine bu anlamda da uğurlu gelmesini diliyor, duygu ve düşüncelerinizi “Sergi Anı Defteri”nde paylaşmanızdan mutluluk duyacağımızı ifade etmek istiyorum. En iyi dileklerimle iyi izlenceler diliyorum.

Hakan Sarıhan

Artsonline Web Art Gallery – Ekim 2020

_______________________________

Pandemi dolayısıyla eve kapandığımız günlerde kendimi ruhen ve fiziken ayakta tutmamın tek yolu tabii ki bol bol resim yapmaktı.

Bu günlerde bana hayal kurdurup, mutluluk verecek rengin PEMBE olduğuna karar verdim. Aslında bu; benim 2013 yılında “Kırmızının Halleri” başlığı altında topladığım “Gelincikler” ve “Caz” resimlerimle, 2018 yılında “Mavinin Tonları” adı altında yaptığım “Tekneler” ve “Dikenler” serilerimin bir devamı oldu.

Bu sefer de kağıt, karton, tuval gibi malzemeleri suluboya, akrilik boya ve kolaj gibi tekniklerle buluşturarak yeni bir seri ortaya çıkardım. Böylece “PEMBDEMİ” oluştu.

Önceleri bazı resimlerde, televizyonlarda sıkça gördüğüm “virüs” figürünün etkisinde kaldığımı farkettim. Çalıştıkça bu etkiden kurtuldum. Dönüp baktığımda amacıma ulaştığımı, bu zor günleri aşmamda SANATIN GÜCÜ’nün bana nasıl yardımcı olduğunu görüyorum. Resimler çoğaldıkça içimde bir sergi yapma coşkusu arttı ve imdadıma sevgili sanatçı dostum Hakan Sarıhan’ın Artsonline Web Art Galerisi yetişti. Bu vesile ile kendisine teşekkürlerimi sunuyorum.

Bu 39. Kişisel Sergim, 30 adet Kolaj resimden oluşuyor. Ben onları sevdim. Umarım sizler de beğenir ve benim heyecanıma ortak olursunuz.
Sergimi ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder, keyifli izlemeler dilerim. Sağlıkla ve sanatla kalalım…
Sevgilerimle…

Neşe Gümüşcüoğlu

Artsonline Web Art Gallery-2020

_______________________________

Neşe Gümüşcüoğlu

İstanbul Kadıköy’de doğdu.

Eğitimini İşletme dalında yaptı.

1985 de resim çalışmalarına başladı.

1999 dan bu yana 37 kişisel sergi açtı, 200 e yakın karma ve grup sergisine, 1. Antalya Sanat Fuarı, 2.Art-İst Sanat Fuarı ve 1. Uluslararası Grameen Mikrokredi Sanat Bienali’ne  katıldı.

Suluboya Ressamları Grubu üyesi olarak grubun tüm sergi ve kataloglarında ve Kültür Bakanlığının yayınladığı “Suluboya Resim Sanatı Ansiklopedisi” ve
Say Yayınları Eğitim Dizisi “Suluboya Sanatı “ kitabında yer aldı.

“International Watercolor Society” ve Fabriano in Aquarella-Italy gibi kataloglar ile Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği üyesi olarak “UPSD Çeyrek Asırdan Taşanlar” kitabında yer aldı.

Halen kendi atölyesinde kağıt ve tuval üzerine suluboya , akrilik boya , karışık teknik ve kolaj çalışmalarını sürdürmektedir.

BİYOGRAFİSİ
_______________________________

Yasal Uyarı

Burada sergilenen tüm eserler FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASI ile koruma altında olup, tüm hakları sanatçısına aittir. İzinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz./ All Rights Reserved.
Fikir ve emeğe verdiğiniz değer ve gösterdiğiniz saygı için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

ARTSONLINE WEB ART GALLERY

_______________________________

Neşe Gümüşcüoğlu “Pembdemi Günleri”
 • Tarih: 26 Eki 2020 - 15 Kas 2020
 • Yer:www.artsonlinegallery.com
 • Düzenleyen:Hakan Sarıhan
 • Sergi Süresi:21 Gün

Galeri

Sergi Anı Defteri

27 Yorum

 • İCLÂL ERENTÜRK GÜÇSAV
  26 Ekim 2020

  Kolajlar, bu seriye çok iyi gelmiş… Deneysel, farklı ve özgün efektler yenilenmeler getirmiş…
  Bravo… Gönülden kutluyorum 👏🏻👏🏻👏🏻

 • Ayla Göker
  26 Ekim 2020

  Tebrik ediyorum. Kolajlarla birlikte farklı çok güzel bir çalışma olmuş. 👏🏻😘

 • Nilgün TAN
  26 Ekim 2020

  Kolajlarını sevdim…
  Pandemide “ Pembdemi Günleri “
  Çok yakışmış…
  Ellerine sağlık arkadaşım👏👏👏

 • Zeynep Cin Gürcan
  26 Ekim 2020

  Ellerine sağlık Neşecim çok hoş işler çıkartmışsın
  Pembe günler dileklerimle sevgiler

 • Esma Cin
  26 Ekim 2020

  Çok heyecan verici bir koleksiyon olmuş. Pandemiye inat pembdemi ruha çok iyi geldi. Yüreğinize sağlık. Başarılarınız daim olsun

 • YAKUTE BAKİ
  26 Ekim 2020

  Renklere bayıldım, herbiri birbirinden güzel. Emeğine sağlık seni candan gönülden kutluyorum. 👏👏

 • Serap Atala
  26 Ekim 2020

  Tebrikler👏👏👏💐

 • Gülçin Kısakürek
  26 Ekim 2020

  Pembeler, canlı neşeli maviler ve de aradan taşarak sürpriz yapanlar, çoşku katanlar tam da ruh halini yansıtmış. Çok güzel olmuş eline sağlık, çok sevdim bunları, kutlarım.

 • Nilgün Turker
  27 Ekim 2020

  Serginiz çok renkli çok goz alıcı. Canlılığı çok hoşuma gitti başarılarınızın devamını dilerim.Ellerinize emeğinize saglik

 • Pelin ÇİVİ
  27 Ekim 2020

  Neşe’cim tablolarındaki yaşama sevinci beni çok etkiledi, renkler hayat dolu , ilk eserlerinden olan tablon salonumu süslüyor seni tebrik ediyorum başarılarının devamını diliyorum. Çok sevgiler, sağlıklı günler,selamlar canım. 😘🌹🎉

 • Isik Cin
  27 Ekim 2020

  Nesecim ne kadar yaratici ve ic acici resimler yapmissin.Pandemide pembe de harika olmus…Bu keyifsiz ve sikintili donemde icim umitle doldu resimlerini incelerken.Cook tebrikler ve sevgiler

 • Asuman Yıldırım
  27 Ekim 2020

  Neşe’cim,başta serinin adı bana çok espirili ve yaratıcı geldi
  Çizimlerinin renkleri karanlık döneme kafa tutar gibi neşeli ve hayat dolu.
  Ayrıca kolajlar da çok güzel olmuş.
  Ellerine sağlık

 • Aslı Sıdıka Aydın
  27 Ekim 2020

  Neşecigim hepsi birbirinden güzel ve emekli.seninle gurur duyuyorum..Kolajı çok güzel ve yerinde kullanmışsın .renklerin birbirine geçişi süper olmuş .Hep diyorum sen renklerle dans ediyorsun diye ..benim için küçük boyutlu bir tane seçersen sevinirim ..pespembe günlerin olsun canım 🧿❤️👍👏👏👏🌺🌺🌺

 • Şule Ceylan
  27 Ekim 2020

  Neşe’cim tebrikler 👏👏🌺🌺🌺🌷

 • Begum Kısakürek
  27 Ekim 2020

  Tebrikler ☺️

 • Şafak Güven
  27 Ekim 2020

  Renklerin güzelliği, coşkusu, birbiriyle uyumu mükemmel bir armoni yaratmış, bu sıkıntılı günler de izlemek ruha iyi geliyor, tebrikler…

 • Ayşen Erte
  27 Ekim 2020

  Sevgili Neşe, içindeki çoşku, heyecan, renk sevdası olduktan sonra hangi tekniği kullanırsan kullan hepsi muhteşem olur. İzleyenlerinin içini ısıtıveririr. Ferahlamış yüreğim ile sana sıcacık sevgilerimi yolluyorum. Hepsi birbirinden güzel sonuçlanmış, gönlünce noktaladığın, harika çalışmalar, bayıldım. Ayşen Erte

 • Şule Ulusoy
  27 Ekim 2020

  Tebrikler, karanlık bir döneme ışık saçmışsın, eline sağlık…

 • Nazan Özman
  27 Ekim 2020

  Farklı yeni bir döneme girdiğinizi çok güzel anlatan çalışmalarınız için sizi kutluyorum. Sanatın ruhumuzu aydınlatan, bize ışık tutan yolunda, nice başarılara dolu sergilerde sanatseverlerle buluşmanızı ve ışığınızı paylaşmanızı diliyorum. Yolunuz her zaman açık ve aydınlık olsun.

 • Zuhal Aykaç
  27 Ekim 2020

  Neşe’cim, serinin ismi cuk oturmuş. Eserlerin hepsi birbirinden güzel. Kendini yenilemen, tekrarlamaman da takdire şayan. Emeğine sağlık. Tebrikler.

 • Hatice Kılıçaslan
  27 Ekim 2020

  Harika kolajlar, bayıldım, özgür ve cesur… Emeğinize, yüreğinize sağlık. ve Pembdemi harika bir isim olmuş. Kutlarım…

 • Bora Aykaç
  28 Ekim 2020

  Sevgili Neşe, her tuval, her teknik ruhundaki enerjiyi yansıtan canlı, sıcak renk ve şekiller harmonisine dönüşüyor. Bu sergide bizlere bunu yansıtıyor. Kutlar, başarılarının devamını dilerim. Sevgilerimle.
  Bora Aykaç

 • Nilüfer İNALTONG
  29 Ekim 2020

  Neşe Hanim, çalışmalarınızın hepsi birbirinden guzel.Kutlarim.💐

 • Nalan Tümer
  31 Ekim 2020

  Renklerin canlılığı,sıcaklığı kolajlarla birlikte uyumu mükemmel olmuş “Pandemiyi pembdemiye dönüştürmek”…zevkle izledim.Tebrik eder,başarılarının devamını dilerim.

 • N.Gökçiçek Doğan
  7 Kasım 2020

  Renkler vücut bulmuş, çoşmuş ve taşmışlar!Bayıldım,eline sağlık arkadaşım😍

 • Tülay Atasoy
  12 Kasım 2020

  Sevgili Neşe Hanım, yorgun bir günün sonunda o kadar iyi geldi ki bu sergi bana…Enerjinizi, coşkunuzu ne güzel yansıtmışsınız. Ellerinize, emeğinize sağlık.

 • Neşe Gümüşcüoğlu
  15 Kasım 2020

  Sergimi gezdiğiniz için çok mutlu oldum. Hepinizin güzel görüş ve sözlerinizden dolayı çok teşekkür ederim. Çok motive oldum. Herkese sevgiler sunarım. Neşe Gümüşcüoğlu

Görüşünüz

ARTSONLINE WEB ART GALLERY – DORUK BİLİŞİM © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Kişisel Verilerin Korunması