Tüm Sergileri Göster

Öznur Yıldırım “Hidden Words”

15 Şub 2021 - 08 Mar 2021
Yazının tarihi nasıl biçimlendirdiği, insanlığın gelişiminde nasıl bir rol üstlendiği hepimizin malumudur sanıyorum.

Harfler, yazılar pek çok sanatçıya ve sanat eserine ilham vermiş, ilk icadı ve kullanım şekliyle bugün dahi bizleri heyecanlandırmaya, duygu ve düşüncelerimizi tetiklemeye devam ediyor.

Öznur Yıldırım da kendi sanatsal yolculuğunda bundan etkilenmiş, duraklarda toplayıp biriktirdiklerini yine bu toprakların geleneksel bir malzemesi ile yeniden, bizler için yorumlamayı başarmış, kendi form ve sanat diliyle, kendinde saklı kalan sözleri çamura adeta fısıldamış, Anadolu’nun medeniyetlerine bir nevi saygı duruşunda bulunmuş.

Sanatçımızın kusurların mükemmelliğinde uyumu yakalamayı amaçlayan 25 eserinden oluşan “Hidden Words” seramik sergisi 32 görselle ilk kez sizlerin huzuruna çıkıyor. Biz de Artsonline ailesi olarak ilk kişisel sergisine ev sahipliği yapmaktan dolayı mutlu oldumuzu belirtmek isteriz.

Serginin sonundaki anı defterine yazacağınız mesajlar için peşinen teşekkür ediyor, size iyi bir sergi deneyimi diliyoruz.

Saygılarımla,

Hakan Sarıhan
Artsonline Web Art Gallery

_______________________________

Sanatçı son dönem çalışmalarında teknolojinin getirdiklerinden geriye doğru bir adım atarak, seramiğin doğal yapısı ve renklerin kontrastlığını kullanarak tepki vermeyi seçer.

İletişimin en etkili araçlarından birisi olan yazının, yüzyıllar öncesinde kil tabletlerle gizli anlaşmalar, mektuplar, şiirler ile dile gelmesinden etkilenen sanatçı bazen keskin köşeler, bazen organik biçimler ve yalınlıkla birleştirdiği, söylen(e)meyen saklı sözlerini çamura fısıldar.

Yüksek benliğinin devingen sürecinde, içsel yolculuğunun durakları olan Ankara Anadolu Medeniyetleri Müzesi’ndeki Sümer kil tabletlerine, Kayseri Kültepe kalıntılarına, Eskişehir Midas Yazılıkaya’ya ve Adıyaman’da Arsemia yazıtlarına bir nevi saygı duruşunda bulunur. Yapılandırdığı organik ve keskin parçalar ile kusurların mükemmelliğinde uyumu yakalamayı amaçlar.

İlk kişisel sergim olan “Saklı Sözler/Hidden Words” ile pandemi sürecinde ürettiğim seramik çalışmalarımı sanat alıcılarına sunma heyecanı içindeyim. Bu süreçte her türlü desteğini esirgemeyen başta ailem olmak üzere, çok değerli hocalarıma, çalışma arkadaşlarıma ve Hakan Sarıhan ve Artsonline ailesine teşekkür ederim.

Üretmenin sonsuz mutluluğu ve huzurunu yaşadığım eserlerimi izlerken umarım aynı heyecanı yaşatabilirim. Sevgi ile…

Öznur Yıldırım

Artsonline Web Art Gallery – Şubat 2021

_______________________________

Öznur Yıldırım

1988 Köyceğiz doğumlu.

 • 2019-… Doktor Araştırma Görevlisi, Adıyaman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Anasanat Dalı
 • 2015-2019 Sanatta Yeterlilik, Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Anasanat Dalı
 • 2012-2015 Yüksek Lisans, Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Anasanat Dalı
 • 2005-2009  Lisans, Hacettepe Üniversitesi, Güzel Sanatlar  Fakültesi, Seramik Bölümü

Çin, Meksika, İspanya, Almanya başta olmak üzere yurtdışında ve yurt içinde çok sayıda çalıştay, sergi, sempozyum ve etkinliğe katılan sanatçının alanında iki tane ödülü bulunmaktadır.

DEVAMI

_______________________________

Bu sergide yer alan eserlerin mevcudiyeti ve fiyatları güncel sergilenme tarihleri içinde geçerlidir. Bu tarihten sonra “Geçmiş Sergiler” sürecinde yer alan sergiler için sanatçıları ile iletişime geçilmelidir.

_______________________________

Yasal Uyarı

Burada sergilenen tüm eserler FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASI ile koruma altında olup, tüm hakları sanatçısına aittir. İzinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz./ All Rights Reserved.
Fikir ve emeğe verdiğiniz değer ve gösterdiğiniz saygı için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

ARTSONLINE WEB ART GALLERY

_______________________________

Öznur Yıldırım “Hidden Words”
 • Tarih: 15 Şub 2021 - 08 Mar 2021
 • Yer:www.artsonlinegallery.com
 • Düzenleyen:Hakan Sarıhan
 • Sergi Süresi:21 Gün

Galeri

Sergi Anı Defteri

8 Yorum

 • Merve KEKEÇ
  15 Şubat 2021

  Kıymetli Öznur Hocam elinize, yüreğinize sağlık. Nice güzel eserlerin isminizi taştan kagida, kağittan yüzyıllara taşıması umuduyla.. Başarılarınızın devamını dilerim…

  • Öznur Yıldırım
   16 Şubat 2021

   Güzel sözleriniz için çok teşekkür ederim.

 • Hacer Yıldırım
  15 Şubat 2021

  Emek verilmiş her şeye saygı duyulması gerektiği gibi bu sergideki her bir unsura her bir dokunuşa saygılarımla… Kocaman alkışlıyor sanatçımızı tebrik ediyorum.

  • Öznur Yıldırım
   16 Şubat 2021

   Sözlerinizle onore oldum efendim, beğenmenize çok sevindim, çok teşekkür ederim.

 • Neşe Gültekin
  20 Şubat 2021

  Eline sağlık! Hepsi birbirinden güzel olmuş. Yolun açık olsun güzel çocuk…

  • Öznur Yıldırım
   22 Şubat 2021

   Çok teşekkür ederim, çok mutlu oldum ❤️

 • Nagihan Gümüş Akman
  23 Şubat 2021

  Son derece nitelikli çalışmalarla karşılaşmak heyecan verici. Kompozisyonların zahmetsizcesine sanki kendiliğinden oluşmuşçasına ortaya konması sanatçının ustalığını gözler önüne sermiş.Çok etkilendim.Hocamızın ellerine sağlık bir sonraki sergisini sabırsızlıkla bekliyorum.

  • Öznur Yıldırım
   4 Mart 2021

   Çok teşekkür ederim, başka sergilerde tekrar buluşmak dileği ile…

Görüşünüz

ARTSONLINE WEB ART GALLERY – DORUK BİLİŞİM © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Kişisel Verilerin Korunması