Tüm Sergileri Göster

Pelin Yazar “Biraz Yavaş / Slow Down” Kişisel Sergisi

09 Oca 2023 - 29 Oca 2023
Pelin Yazar’ın “Biraz Yavaş / Slow Down” Kişisel Sergisi’ne Hoşgeldiniz!

Pelin Yazar ile ilk kez 3-5 sene önce Ankara Sanat Fuarında tanıştığımızda enerjisinden ve eserlerinden çok etkilenmiştim. Şimdi de kişisel bir sergisini sizlere sunmanın heyecanı içindeyim.

“Biraz Yavaş / Slow Down” tamamı dijital ortamda üretilmiş 100 çalışma ile tamamlanmış yeni bir proje. Bu kadar güzel çalışmaların içinden sizler için 26 çalışma seçmek hiç de kolay olmadı. Ama neticede izlediğinizde, kendi resim dili ve renk paletiyle insanlığın gidişatına olan itirazını, “Biraz yavaşlayıp bir baksak mı halimize? Her şeyin sığlaştığı, kimliksizleştiği ve renksizleştiği bir tüm dünya nereye kadar?” dediğini duymanızı arzu ettim. Bu ne kadar mümkün oldu sizin takdirinize bağlı.

Beğeniyle izleyeceğinizi düşündüğüm bu sergimizin de her zaman olduğu gibi sayfaların en altında bulunan Sergi Anı Defteri ve Sanatçı Profil Sayfası yorum ve değerlendirmelerinize açıktır.

Basılı Sergi Kataloğu‘ndan edinmek isteyen dostlarım bağlantıdan veya sergideki “Edinmek İçin” butonundan sipariş verebilirler.

En iyi dileklerimle…

Hakan Sarıhan

ArtsGallery – Ocak 2023

Pelin Yazar

Pelin Yazar, lisans sanat eğitimini ve sanatsal çalışmalarını 1996 yılından bu yana Kuzey Amerika’da sürdürdü.

Liseyi Özel Kadıköy Kız Koleji Edebiyat bölümünde bitirdikten sonra, MarmaraÜniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Resim bölümü Prof.Dr. Nevhiz Tanyeli atölyesinden mezun olup, İstanbul Teknik Üniversitesi Görsel ve Çevresel Sanatlar ana bilim dalında, danışmanı Ahmet Keskin ile ”Degas yorumlamalarına yeni yaklaşımlar” konulu teziyle yüksek lisansını tamamladı.

Chicago’da müzelerde sanat eğitimi programları hazırladı ve bu programlara liderlik yaptı. Sanat terapisinin araç olarak kullanıldığı eğitim projelerinde çalıştı. Chicago Çocuk Müzesi ve Chicago Çağdaş Sanatlar müzesinde sanat eğitimi alanında önemli katkıları oldu.

Yirmi yıla yakın KuzeyAmerika’da yaşayan, Montreal’de sanat eğitmeni olarak farklı kurumlarda çalışan Yazar’ın resimleri Galerie 5 Continents tarafından temsil ediliyor, Kanada’da kurumların koleksiyonlarında eserleri bulunuyor.

BİYOGRAFİ’NİN TAMAMI

_______________________________

Yasal Uyarı

Burada sergilenen tüm eserler FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASI ile koruma altında olup, tüm hakları sanatçısına aittir. İzinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz./ All Rights Reserved.
Fikir ve emeğe verdiğiniz değer ve gösterdiğiniz saygı için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

ARTSONLINE WEB ART GALLERY

_______________________________

Pelin Yazar “Biraz Yavaş / Slow Down” Kişisel Sergisi
 • Tarih: 09 Oca 2023 - 29 Oca 2023
 • Yer:Artsonline Web Arts Gallery
 • Düzenleyen:Hakan Sarıhan
 • Sergi Süresi:21 Gün

Galeri

Sergi Anı Defteri

2 Yorum

 • Aylin Sürüm
  12 Ocak 2023

  Sevgili Pelin’ciğim,

  Yine harikasın 👏🏻👏🏻
  Renklerinle tuvale muhteşem anlam katmışsın.
  Her biri birbirinden özel kutluyorum canım.🤗❤️

 • Heath Nydegger
  31 Temmuz 2023

  Your blog has become my go-to guide on this particular topic.

Görüşünüz

ARTSONLINE WEB ART GALLERY – DORUK BİLİŞİM © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Kişisel Verilerin Korunması