Tüm Sergileri Göster

Sanat Bulaştır- Infecta Arte- Infect Art ’20

23 Kas 2020 - 13 Ara 2020
Sanatın iyileştirici tılsımının ve hayatımızı anlamlı kılan gücünün dalga dalga yayılıp dünyayı kaplaması en büyük dileğimiz.

Bu konuda duygu ve düşüncelerimizin Şükrü Karakuş ile buluşması ve bu sergi ile sizlere ulaşması pandemi sürecinde yaptığımız olumlu işlerden biri oldu. Değerli Şükrü Karakuş’un sergi için Artsonline Gallery’i düşünmüş olmasından ve bana bu teklifi getirmesinden çok mutlu oldum, kendisine teşekkür ediyorum.

Sanal ortam, mesafeleri ortadan kaldırdığı, insanları birbirine yaklaştırdığı gibi sanatçılarla sanatseverler arasında da bir köprü oluyor. Artsonline Gallery olarak sizlere bu olanağı sunabildiğimiz için kendimizi mutlu hissediyoruz.

 

Our biggest wish is that the healing talisman of art and its power that makes our life meaningful will spread wave after wave and cover all the world.

The meeting of our feelings and thoughts on this issue with Şükrü Karakuş and reaching you with this exhibition was one of the positive works we did during the pandemic process. I am very happy that dear Şükrü Karakuş thought of Artsonline Gallery for the exhibition and offered to me. I thank him.

Virtual media acts as a bridge between artists and art lovers as it eliminates distances and brings people closer together. As Artsonline Gallery, we are happy to have this opportunity and deliver it to you.

Hakan Sarıhan

Artsonline Web Art Gallery- Kasım/November 2020

_______________________________

Sanat Bulaştır- Infecta Arte- Infect Art’20

SANAT BULAŞTIR´20

Covid´19 virüsünün dünya çapında yayıldığı Mart ayında ilk çalışmalarına başladığımız proje tamamlandı. ilk aşamada virüsün yayılma şeklini örnek alarak hareket ettim ve dünyanın önemli sanat merkezlerinde yaşayan; içtenliğine ve sanatına inandığım dört sanatçıyla hareketi başlattım. Bu sanatçılar ikinci bir dalga oluşturup diğer sanatçılarla bağlantı kurdular. Aynı şekilde üçüncü bir dalga oluştu…

Farklı disiplinlerde çalışan sanatçılardan son iki yılda gerçekleştirdikleri bir eserin görselin istedik. Görseller ters yönde akarak bende toplandı. Bir sanatçı inisayitifi olarak kurgulayıp gerçekleştirdiğimiz projede hiç bir fiziksel değere; paraya, mekana ya da sponsora dokunmadık. Sonuç olarak projeye dünyanın dört bir yanından, başlangıçta birbirini tanımayan, aynı sorumluluk ve duyarlılıkta çok değerli 42 sanatçı katıldı. Bu girişimin örnek olmasını ve zor zamanlarda bu tür dayanışmaların devam etmesini umuyorum.

Özel katkılarından dolayı Onay Akbaş, Txaro Fontalba, Nur Özalp, Bahman Panahi´ye, grafik tasarım için Hakan Sarıhan´a ve katılımcı sanatçılara çok teşekkür ederim.

Şükrü Karakuş

INFECTA ARTE´20
El proyecto en el que comenzamos a trabajar en marzo, cuando el virus Covid´19 se extendió por todo el mundo, está completado. En la primera etapa, tomé como ejemplo la forma en la que el virus se propagó y contacté con cuatro artistas que viven en importantes ciudades del mundo, y a partir de allí comencé el movimiento. Estos artistas crearon una segunda ola y se conectaron con otros artistas. Asimismo, se produjo una tercera ola…

Se pidió a los artistas una imagen de algunos de sus trabajos producidos en los últimos dos años. Las imágenes fluyeron en la dirección opuesta y se acumularon de vuelta hasta llegar a mí. En el proyecto que construimos y realizamos como iniciativa de un artista, no tenemos ningún valor físico; no tocamos el dinero, el espacio físico ni el patrocinio. Como resultado, participaron en el proyecto 42 artistas de todo el mundo, que en un principio no se conocían y tenían la misma responsabilidad y sensibilidad. Espero que esta iniciativa dé ejemplo y continúe con esa solidaridad en tiempos difíciles.

Me gustaría agradecer a Onay Akbaş, Txaro Fontalba, Nur Özalp, Bahman Panahi por sus contribuciones especiales, a Hakan Sarıhan por el diseño gráfico y los artistas participantes.

Şükrü Karakuş

INFECT ART´20
The project we started working on in March, when the Covid’19 virus spread throughout the world, is complete. In the first stage, I took as an example the way in which the virus spread and contacted four artists who live in major cities around the world, and from there I started the movement. These artists created a second wave and connected with other artists. There was also a third wave …

The artists were asked for a picture of some of their work produced in the last two years. The images flowed in the opposite direction and accumulated back until they reached me. In the project that we build and carry out at the initiative of an artist, we have no physical value; We don’t touch money, physical space, or sponsorship. As a result, 42 artists from all over the world participated in the project, who initially did not know each other and had the same responsibility and sensitivity. I hope this initiative sets an example and continues that solidarity in difficult times.

I would like to thank Onay Akbaş, Txaro Fontalba, Nur Özalp, Bahman Panahi for their special contributions, Hakan Sarıhan for the graphic design and participating artists.

Şükrü Karakuş

Artsonline Web Art Gallery- Kasım 2020

_______________________________

Legal Warning

All the works exhibited here are protected by the LAW OF IDEAS AND ART WORKS and all rights belong to the artist. Can not be copied and used without permission. / All Rights Reserved.
Thank you for the value and respect you give to your ideas and efforts.

Regards,

ARTSONLINE WEB ART GALLERY

_______________________________

Sanat Bulaştır- Infecta Arte- Infect Art ’20
 • Tarih: 23 Kas 2020 - 13 Ara 2020
 • Yer:www.artsonlinegallery.com
 • Düzenleyen:Şükrü Karakuş
 • Sergi Süresi:21 Gün

Galeri

Sergi Anı Defteri

5 Yorum

 • İCLÂL ERENTÜRK GÜÇSAV
  23 Kasım 2020

  Yine harika bir sergiye evsahipliği yapıyor Artsonlinegallery… Yine Şükrü Karakuş önderliğinde performansı yüksek,başarılı ve farkındalıklarıyla öne çıkan ve kendisini hissettirecek bir sergi sahnede… Değerli Şükrü Karakuş’u, tüm katılan sanatçıları ve yine özenli grafik tasarımıyla değerli Hakan Sarıhan’ı yürekten kutluyorum… Hepsi özel eserlerin bulunduğu bu serginin izleyeni ve katılımı bol olsun diyorum… Sağlıkla ve sanatla kalın. 🙏🏻🧡🌿🎨

 • NİLÜFER İNALTONG
  26 Kasım 2020

  Tum sanatçıları kutlarim.👏💐
  I congratulate all the artists.👏💐

 • Ayşe Gül Kıranoğlu
  2 Aralık 2020

  Tüm sanatçıları kutluyorum. Ayşen Erte,İclal Eren türk Gücsav, Canan Bilge tebrikler

 • Hatice Kılıçaslan
  27 Ocak 2021

  Bu başarılı, güçlü sergi için tüm sanatçıları ve emeği geçenleri kutlarım. Devamı dileğiyle.

Görüşünüz

ARTSONLINE WEB ART GALLERY – DORUK BİLİŞİM © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Kişisel Verilerin Korunması