Tüm Sergileri Göster

Vafa Afshar “F(l)ight” Kişisel Seramik Sergisi

09 May 2022 - 29 May 2022
Vafa Afshar’ın “F(l)ight” Kişisel Seramik Sergisine hoşgeldiniz!..

Savaş olgusu yine ne yazıkki olanca ağırlığıyla gündemimizde ve daima sanatın da konusu. Ülkemizde yerleşik İran kökenli seramik sanatçılarından Vafa Afshar’ın balon metaforuyla oluşturduğu bu sergi de bir anlamda savaşlar, çocuklar ve göç olgusuna göndermeler içeriyor…

16 parça çalışmasından oluşturduğu bu sergimiz de her zaman olduğu gibi sayfaların en altında bulunan Sergi Anı Defteri ve Sanatçı Profil Sayfası yorum ve değerlendirmelerinize açıktır.

En iyi dileklerimle…

Hakan Sarıhan

ArtsGallery – Mayıs 2022
_______________________________

F(l)ight adlı sergi, savaşın toplum yapısında meydana getirdiği değişimden doğrudan etkilenen çocukların hikayesini izliyeciye anlatmak, bu olgu ile bir an da olsa yüzleşmesini sağlamayı amaçlamaktadır.

Sergilenen eserler, çocukları anlatacak en güzel malzeme olan oyuncaklar olduğu fikrinden yola çıkılarak, çocuk oyuncağı olan ‘balon’ şeklinde tasarlamaktadır. Savaşın içinde bulundukları çocukların ruh halini yansıtan bu seramik balonlar, kimi zaman göç yolundaki bir savaş çocuğu gibi bir ümit arayışı içerisinde, kimi zaman da savaşların yarattığı acı tahribatın bir sonucu olarak havada asılı sönmüş ve patlamış onlarca balonun şeklinde ortaya çıkmaktadır.

Çalışmalarda kullanılan baskı teknikleri, renkler, desenler ve tamamlayıcı yan malzemeler çalışmalara anlam katmaktadır.

Vafa Afshar
ArtsGallery – Mayıs 2022

_______________________________

Vafa Afshar

1983′ de İran’da doğdu.

2003 yılında Tebriz İslam Sanatları Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi El Sanatları Seramik Dalında Lisans Eğitimine başladı ve 2007 yılında mezun oldu. Aynı yıl Tebriz İslam Sanatları Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü’nde Yüksek Lisans Programına başladı ve 2011 yılında tamamladı. 2012 yılında Payame Noor Üniversitesinde öğretim elemanı olarak başladığı çalışma hayatına 2016 yılında Türkiye’ye gelmesi ile son verdi.

2016 yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Seramik Ana Sanat Dalında Sanatta Yeterlik Programına başladı, eğitimi süresince mezun olduğu 2021 yılına kadar, yurt içi ve yurt dışında çeşitli karma sergi ve yarışmalara katıldı.

DEVAMI

_______________________________

Yasal Uyarı

Burada sergilenen tüm eserler FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASI ile koruma altında olup, tüm hakları sanatçısına aittir. İzinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz./ All Rights Reserved.
Fikir ve emeğe verdiğiniz değer ve gösterdiğiniz saygı için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

ARTSONLINE WEB ART GALLERY

_______________________________

Vafa Afshar “F(l)ight” Kişisel Seramik Sergisi
  • Tarih: 09 May 2022 - 29 May 2022
  • Yer:ArtsGallery - www.artsonlinegallery.com
  • Düzenleyen:Hakan Sarıhan
  • Sergi Süresi:21 Gün

Galeri

Sergi Anı Defteri

1 Yorum

  • Neşe Gümüşcüoğlu
    15 Mayıs 2022

    Harika….🎈

Görüşünüz

ARTSONLINE WEB ART GALLERY – DORUK BİLİŞİM © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Kişisel Verilerin Korunması