Tüm Sergileri Göster

Zeynep K. Bingel
“Düzensiz Bağlantılar / Irregular Connections” Kişisel Fotoğraf Sergisi

27 Eyl 2021 - 17 Eki 2021
Zeynep K. Bingel’in “Düzensiz Bağlantılar / Irregular Connections” Kişisel Fotoğraf Sergisine hoşgeldiniz!

Herkesten farklı görür sanatçı, gördüğünü kafasında ve yüreğinde yeniden kurgular, anlamlandırır ve izleyenlere yansıtır. Günlük yaşamımızda bir çoğumuza sıradan ve alışıldık gelen pek çok şey bir sanatçı için ilham kaynağı olabilir. Zeynep K. Bingel’in 26 fotoğraftan oluşan bu sergisi buna bir örnek bence.

Sergi Anı Defteri ve sanatçı sayfaları yorum ve düşüncelerinize açıktır. İyi bir sergi deneyi yaşamanız dileğimle sevgi ve saygılar…

Hakan Sarıhan

Artsonline Web Art Gallery – Eylül 2021
_______________________________

Doğada görünmeyen ilişkilerden, yapay nesnelere kadar tüm varlıklar, düzenli ya da düzensiz birbirine bağlı…  Varlık, zaman, coğrafya, dil veya gönül ve hatta nesneler…

İki şey arasındaki ilişkiyi kuran köprüdür bağlantı… Nasıl ki insanlar arasında ‘görünmez bir bağ’ oluşuyorsa, eşyalar da tıpkı diğerleri gibi varolma peşindedir, birbirine bağlıdır ve parçalarının birbirine ‘görünen/görünmeyen nesnel bağlantıları’ bulunur.

Bir vidanın yokluğu, varlığından daha fazla sorun yaratabilir, aksi halde iki parçanın birbirine köprüsü varolamaz. Yerine göre kaynak, cıvata, ya da mil… Parçaları bir araya getirerek birbirine tutturan ve nesneleri ayakta tutan şey, çözülebilen ya da çözülemeyen bağlantılardır…

Yürüttüğüm ürün tasarım projeleri derslerinde vurgulayarak dillendirdiğim örnek, öğrencilere özellikle çarpıcı gelir: “Gömleğin iki yakası, düğmesiz bir araya gelemez!”

“Düzensiz Bağlantılar” sergisinde, sokaklarda farketmediğimiz, bakıp görmediğimiz, saklanmış, yıpranmış, geçici iliştirilirken kalıcı hale gelmiş ya da deforme olmuş detaylara, planlı ya da plansız bağlantılara dikkat çekmek ve izleyenlere sunmak isterim.

Irregular Connections

All beings, from unseen relationships in nature to artificial objects, are regularly or irregularly interconnected… Existence, time, geography, language or heart, and even objects…

The connection is the bridge that establishes the relationship between two things… Just as an ‘invisible bond’ is formed between people, things also seek to exist, just like others, are interconnected and their parts have ‘visible/invisible objective connections’ to each other.

The absence of a screw can create more problems than its presence, otherwise the two parts cannot connect to each other. Welds, bolts, or shafts, depending on their place… What holds the pieces together and keeps things standing are the solvable or unsolvable connections…

The example that I emphasized in the product design projects classes I conducted is particularly striking: “The two collars of a shirt cannot come together without a button…”

In the “Irregular Connections” exhibition, I would like to draw attention to the intentional or spontaneous connections, to the details that we do not notice on the streets, that we do not see, that are hidden, worn out, become permanent or deformed while being attached temporarily, and present them to the audience.

Zeynep Kayaalp Bingel

Artsonline Web Art Gallery – Eylül 2021

_______________________________

Zeynep Kayaalp Bingel

Adana’da doğdu.

İlk, orta ve liseyi tamamladıktan sonra yetenek sınavlarını kazanarak Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi (MÜGSF) Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü’ne girdi.

1996 yılında mezuniyetinden sonra, dönemin krizi ile boğuşarak çeşitli reklam, televizyon ve tasarım firmalarında çalıştı. Çalışmaya devam etti; 2001 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Endüstri Ürünleri Tasarımı Anasanat Dalı yüksek lisans programına girdi ve ertesi yıl aynı bölümde kadrolu Araştırma Görevlisi olarak göreve başladı.

She was born in Adana.

After completing primary, secondary and high school, she passed the entrance exams and enrolled Marmara University Faculty of Fine Arts (MÜGSF) Industrial Product Design Department as an undergraduate student.

After her graduation in 1996, she struggled with the crisis of the period and worked in various advertising, television and design companies.

DEVAMI/CONT.

_______________________________

Yasal Uyarı

Burada sergilenen tüm eserler FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASI ile koruma altında olup, tüm hakları sanatçısına aittir. İzinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz./ All Rights Reserved.
Fikir ve emeğe verdiğiniz değer ve gösterdiğiniz saygı için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

ARTSONLINE WEB ART GALLERY

_______________________________

Zeynep K. Bingel
“Düzensiz Bağlantılar / Irregular Connections” Kişisel Fotoğraf Sergisi
 • Tarih: 27 Eyl 2021 - 17 Eki 2021
 • Yer:Artsonline Web Art Gallery
 • Düzenleyen:Hakan Sarıhan
 • Sergi Süresi:21 Gün

Galeri

Sergi Anı Defteri

9 Yorum

 • Tülay Canbolat
  27 Eylül 2021

  Sevgili Zeynep Hocam, öncelikle çalışmalarınızı online platformda sergileyerek paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Serginin teması ve bu çerçevede bizlere sunduğunuz düzensiz bağlantılar beni, konuyu mobilya tasarımı çevresinde düşünmeye yönlendirdi. İlham veren çalışmanızı tebrik eder, paylaştığınız için çok teşekkür ederim.

  • Zeynep K. Bingel
   30 Eylül 2021

   Çok memnun oldum. Nazik ifadeleriniz için çok teşekkür ederim Tülay hocam… Sağlıcakla…

 • Petek Kayaalp
  6 Ekim 2021

  Sevgili Zeynep Hocam ve halacığım çok tebrik ederim 🙏🏻🌸
  Petek Kayaalp Diker

  • Zeynep K. Bingel
   6 Mayıs 2022

   Sevgili Petekciğim, çok teşekkür ederim ve kocaman sevgilerimi yolluyorum…

 • Prof Dr Burcu Arıcı
  13 Ekim 2021

  Değerli Zeynep hocam..tüm bu biçim zenginliğinde müthiş bir dil birliği var..kurgu kavramıyla birlikte içsel gözleminizle çok başarıyla ifade edilmiş.Günlük hayatta kimsenin farketmedikleri sayenizde yaşam bulmuş ..Tümünü çok sevdim ve family tam dolaylı tasvir bayıldım. Yürekten sevgi ve tebriklerimle

  • Zeynep K. Bingel
   26 Ekim 2021

   Sanat alanındaki engin tecrübeniz, görüşünüz ve kıymetli yorumunuzla değer kattığınız için çok teşekkür ederim Burcu Hocam… Sevgi ve selamlarımla…

 • Zeynep K. Bingel
  26 Ekim 2021

  Çok teşekkür ederim… Sevgilerimle…

 • Pınar Erkorkmaz
  1 Ocak 2022

  Çok özgün ve espirili görseller yakalanmış, tebrik ederim. Zeka ve yaratıcılık detaylarda saklı bu fotoğraflarda ve özellikle Yurtsuz cok güzel bir örnek, harika işler Zeynep’ciğim, devamını da dilerim.

  • Zeynep K. Bingel
   6 Mayıs 2022

   Sevgili dostum, güzel görüşlerin için çok teşekkür ederim. Kucak dolusu sevgiler …

Görüşünüz

ARTSONLINE WEB ART GALLERY – DORUK BİLİŞİM © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Kişisel Verilerin Korunması