Sibel Erdamar

Fotoğraf
Email / Web / Facebook / Instagram /

Paylaş

Liseyi Zonguldak Mehmet Çelikel Lisesinde okudu. Ankara Tıp Fakültesinden 1991 yılında mezun oldu. Tıpta uzmanlık eğitimini Cerrahpaşa Tıp Fakültesi  Patoloji Anabilim Dalında tamamladı. Sonrasında aynı anabilim dalında akademik kariyerini sürdürerek 2000 yılında Patoloji Alanında Doçent, 2007 yılında Profesör oldu.

Fotoğrafçılığa olan ilgisi tıpta uzmanlık eğitiminin ilk yıllarından itibaren başladı. 1992 yılından itibaren İstanbul’da İFSAK tarafından düzenlenen temel düzey fotoğrafçılık kurslarına; sonrasında fotoğrafçılıkla ilgili gezilere, fotomaraton yarışmalarına ve sergilerine katıldı. Daha çok manzara ve doğa fotoğrafları  yanı sıra mikroskopi ile olan mesleki uğraşı nedeniyle dokuların mikroskobik görüntüleri  yıllarca ilgi odağını oluşturdu.

Mobil fotoğraf sanatı ile ilgisi 2017 yılından itibaren başladı ve bu konu ile ilgili kurslara ve eğitimlere katıldı. Sayın Mehmet Ömür tarafından kurulan Tumobart grubunun bir üyesidir.  Bu grupla birlikte; İstanbul’da düzenlenen 1-8 Aralık 2018’de ¨Özgürlük¨ temalı ve 5-19 Ekim 2019 tarihinde ¨Kaos¨ temalı iki karma sergiye katıldı. Ayrıca  fotoğraflarından biri  kasım 2019’da Paris’te düzenlenen  ¨Mare Nostrum¨ temalı karma sanat sergisinde yeraldı.

2020 yılında dijital platformda düzenlenen uluslararası MIRA Mobile Prize siyah beyaz fotoğraf yarışmasında Türkiye’den fotoğrafı seçilen sanatçılardan biri oldu. Aynı yıl küratörlüğünü Andria Bigiarini’nin yaptığı Covid19 Pandemisinin hayatımıza etkilerini ele alan global katılımlı ¨The Imposibble Exhibition¨isimli dijital platformda yer alan sergiye katıldı. Facebook’ta yer alan  ulusal ve uluslararası çeşitli fotoğraf gruplarına aktif katılımı devam etmektedir.

 

Artsonline'da Geçmiş Sergileri:

Video Klipler

Çalışmalarından Örnekler

Görüşünüz

ARTSONLINE WEB ART GALLERY – DORUK BİLİŞİM © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Kişisel Verilerin Korunması