Tüm Sergileri Göster

Neşe Gümüşcüoğlu “Pembdemi Günleri”

26 Eki 2020 - 15 Kas 2020
Sergimiz 26 Ekim 2020 Pazartesi akşamı
Saat 22:00’de erişime açılacaktır.

_______________________________

Pandemi dolayısıyla eve kapandığımız günlerde kendimi ruhen ve fiziken ayakta tutmamın tek yolu tabii ki bol bol resim yapmaktı.

Bu günlerde bana hayal kurdurup, mutluluk verecek rengin PEMBE olduğuna karar verdim. Aslında bu; benim 2013 yılında “Kırmızının Halleri” başlığı altında topladığım “Gelincikler” ve “Caz” resimlerimle, 2018 yılında “Mavinin Tonları” adı altında yaptığım “Tekneler” ve “Dikenler” serilerimin bir devamı oldu.

Bu sefer de kağıt, karton, tuval gibi malzemeleri suluboya, akrilik boya ve kolaj gibi tekniklerle buluşturarak yeni bir seri ortaya çıkardım. Böylece “PEMBDEMİ” oluştu.

Önceleri bazı resimlerde, televizyonlarda sıkça gördüğüm “virüs” figürünün etkisinde kaldığımı farkettim. Çalıştıkça bu etkiden kurtuldum. Dönüp baktığımda amacıma ulaştığımı, bu zor günleri aşmamda SANATIN GÜCÜ’nün bana nasıl yardımcı olduğunu görüyorum. Resimler çoğaldıkça içimde bir sergi yapma coşkusu arttı ve imdadıma sevgili sanatçı dostum Hakan Sarıhan’ın Artsonline Web Art Galerisi yetişti. Bu vesile ile kendisine teşekkürlerimi sunuyorum.

Bu 38. Kişisel Sergim, 30 adet Kolaj resimden oluşuyor. Ben onları sevdim. Umarım sizler de beğenir ve benim heyecanıma ortak olursunuz.
Sergimi ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder, keyifli izlemeler dilerim. Sağlıkla ve sanatla kalalım…
Sevgilerimle…

Neşe Gümüşcüoğlu

Artsonline Web Art Gallery-2020

_______________________________

Neşe Gümüşcüoğlu

İstanbul Kadıköy’de doğdu.

Eğitimini İşletme dalında yaptı.

1985 de resim çalışmalarına başladı.

1999 dan bu yana 37 kişisel sergi açtı, 200 e yakın karma ve grup sergisine, 1. Antalya Sanat Fuarı, 2.Art-İst Sanat Fuarı ve 1. Uluslararası Grameen Mikrokredi Sanat Bienali’ne  katıldı.

Suluboya Ressamları Grubu üyesi olarak grubun tüm sergi ve kataloglarında ve Kültür Bakanlığının yayınladığı “Suluboya Resim Sanatı Ansiklopedisi” ve
Say Yayınları Eğitim Dizisi “Suluboya Sanatı “ kitabında yer aldı.

“International Watercolor Society” ve Fabriano in Aquarella-Italy gibi kataloglar ile Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği üyesi olarak “UPSD Çeyrek Asırdan Taşanlar” kitabında yer aldı.

Halen kendi atölyesinde kağıt ve tuval üzerine suluboya , akrilik boya , karışık teknik ve kolaj çalışmalarını sürdürmektedir.

BİYOGRAFİSİ
_______________________________

Yasal Uyarı

Burada sergilenen tüm eserler FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASI ile koruma altında olup, tüm hakları sanatçısına aittir. İzinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz./ All Rights Reserved.
Fikir ve emeğe verdiğiniz değer ve gösterdiğiniz saygı için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

ARTSONLINE WEB ART GALLERY

_______________________________

Neşe Gümüşcüoğlu “Pembdemi Günleri”
  • Tarih: 26 Eki 2020 - 15 Kas 2020
  • Yer:www.artsonlinegallery.com
  • Organizatörler:Hakan Sarıhan
  • Sergi Süresi:21 Gün

Galeri

Sergi Anı Defteri

Görüşünüz

ARTSONLINE WEB ART GALLERY – DORUK BİLİŞİM © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Kişisel Verilerin Korunması / Kullanım Koşulları