Tüm Sergileri Göster

Hakan Sarıhan “Yolculuk / Voyage”

22 May 2020 - 05 Haz 2020
Yeni oluşturduğum bu platformda düzenlemiş olduğum ilk sergimizde, “YOLCULUK” temalı solo sergim ile karşınızda olmaktan mutluluk duyuyorum.

Grafik tasarım, 90’lı yıllara doğru bilgisayar olanaklarıyla desteklenince bu bende adeta zihin açıcı etkiye neden oldu, düşüncelerimi hızla görselleştirebildiğim ve çok sayıda seçenek oluşturabildiğim bir üretim biçimine ulaşmış oldum.

Resim çalışmalarım için eskizlerimi de dijital ortamda tasarlarken bu yeni teknolojinin olanaklarınan çokça yararlandım. Bir süre sonra eskizlerin yanında bunların bazılarını tamamen “digital paintings” kategorisinde üretip, sunabileceğim düşücesi içten içten büyümeye başladı.

Derken kolladığım fırsat Covit19 salgınında çıktı, 2018 yılında oluşturmaya başladığım bu “Yolculuk” temalı çalışmalarım hem teknik olarak hem de izolasyon günlerinin gündemine güzel denk geldi.

Umarım sergimi beğenir, duygu, düşünce ve yorumlarınızı sergi sonundaki anı defterine yazarsınız.

Şimdiden teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

Hakan Sarıhan
Artsonline Web Art Gallery-2020

_______________________________

Albert Camus’un dediği gibi “Yolculuk bizi kendimize geri getirir.”

Modern çağın insanları olarak kendimizden bile uzaklaştığımız, baş döndürücü hız içinde yol alırken zaman zaman durmamız ve kendimize gelmemiz, kim olduğumuzu, ne yapmak istediğimizi hatırlamamız gerekmiyor mu?

Yapmak istediklerimizi yapmak ve kendi hedeflerimize doğru yol almak bizi daha mutlu edecek iken tam aksine, bize sinsice dayatılan başkalarının hedeflerine ulaşmak için çalışıyor, o yolda kayboluyor ve zaman zaman savrulmanın getirdiği akıl tutulmaları içinde bulmuyor muyuz kendimizi?

Bu sergideki resimlerimde kullandığım girdaplar, gözler ve çakra renkleri gibi elementlerin eşliğinde çıkacağınız içsel bir yolculuğu betimlemeyi hedefledim. Herkesin zaman zaman durup, kendini sorgulayacağı yerlere gideceği, içsel bir yolculuğa davet ediyorum sizleri.

Renklerin objelerle harmanlanmasıyla yarattığı zaman ve mekândan bağımsız düşsel bir âlemi ve bu âlem içinde, kendi gerçeklerimiz içinde tek başımıza yol alırken tekrar keşfedeceğimiz bütünsel huzuru hatırlatıyorum sizlere…

Hakan Sarıhan
Artsonline Web Art Gallery-2020

_______________________________

Hakan Sarıhan

1959’da Ordu/Fatsa’da doğdu.
1965-1976 İlk, Orta ve Lise eğitimini İzmir’de tamamladı.
1976-1981 İDGSA Dekoratif Sanatlar/Grafik Bölümü’nden Yüksek Lisans ile mezun oldu.
1981-1996 Kurduğu “ARMA Tanıtım Hizmetleri” ile uzun yıllar İstanbul’da grafik tasarım ve halkla ilişkiler alanında hizmet verdi. Yaşamı boyunca tasarlamaya, üretmeye devam etti. Kurumsal kimlik ve marka alanında uzmanlaştı.
1996-2017 arası farklı şirketlerde Reklâm ve Halkla İlişkiler, Marka ve İletişim Müdürlükleri gibi görevleri yürüttü.
Katıldığı bir çok seminer ve aldığı kurslar ve eğitimler ile kişisel ve mesleki becerilerini artırdı.
Yaşamı boyunca tasarlamaya, üretmeye devam etti. Kurumsal kimlik, marka oluşturma / marka yönetimi ve pazarlama iletişimi alanlarında uzmanlaştı.
GMK Türk Grafik Sanatçıları-1989 kitabında yer aldı, birçok sergi ve yarışmalara katıldı, ödüller aldı. Reklam veren olarak Kristal Elma kazanan reklam kampanyalarını yönetti.
1998-99 ile 2002-03 yıllarında 2 yıl İstanbul’da Taksim Pera Güzel Sanatlar’da İletişim Bölümü Başkanlığı ile Grafik Tasarım, Photoshop ve Freehand hocalığı yaptı, grafik eğitimi üzerine ders notları yazdı.Son yıllarda resim çalışmalarını yaşamının merkezine aldı. ::BİRGRUPİNSAN:: Sanat Platformu’nun kurucuları arasında yer aldı. Grubun organizasyon, tasarım ve tanıtım konularını yürüttü.
Halen İzmir’deki atölyesinde çalışmalarına devam ediyor.
KitaptanSanattan.com İzmir Bölge Sorumlusu, Çorlu Kültür ve Sanat Derneği ve ::BİRGRUPİNSAN:: Sanat Platformu üyesidir.

BİYOGRAFİSİ

_______________________________

Yasal Uyarı

Burada sergilenen tüm eserler FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASI ile koruma altında olup, tüm hakları sanatçısına aittir. İzinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz./ All Rights Reserved.
Fikir ve emeğe verdiğiniz değer ve gösterdiğiniz saygı için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

ARTSONLINE WEB ART GALLERY

_________________________________

Hakan Sarıhan “Yolculuk / Voyage”
  • Tarih: 22 May 2020 - 05 Haz 2020
  • Yer:www.artsonlinegallery.com
  • Düzenleyen:Hakan Sarıhan
  • Sergi Süresi:15 Gün

Galeri

Sergi Anı Defteri

3 Yorum

Görüşünüz

ARTSONLINE WEB ART GALLERY – DORUK BİLİŞİM © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Kişisel Verilerin Korunması