Sergi Başvurusu

Artsonline bir sanal galeridir, bağlantı için farklı bir kulvar, etkin bir seçenektir.

İzalasyon döneminde sanat denilen yaşamımıza anlam katan olgu ile aramızdaki bağı devam ettirmek adına on-line bir sergi açmak fikrinden doğdu Artsonline Web Art Gallery.
Önceliği kâr olmayan, plastik sanatlara destek amacıyla oluşturulmuş bir sitedir. Amacımız sanatçı ile sanatsever arasında bir köprü, bir bağlantı oluşturabilmek, fonksiyonumuz sanatçı ile sanatseveri buluşturmaktır.
Görsel sanatların tüm branşlarında üreten, kendini bu yola adayan dostlarımla yolumuzun kesişmesi dileğimizle…

Siz de web galerimizde bir kişisel veya grup sergisi açmak istiyorsanız veya özel projeniz varsa, başvuru için lütfen;

 1. GSM
 2. Tel,Eposta adresiniz,
 3. Sanatsal birikiminizi yansıtan kısa biyografiniz,
 4. En az 3 desen çalışmanız,
 5. Arşivinizden en az 3 örnek çalışma,
 6. Sergilemeyi düşündüğünüz eserlerden örnek (en az 5- 7 ad.) ve teknik bilgileri,

Sergi projeniz ve içeriği hakkında kısa bilgi. içeren bir dosyayı hakansart@yandex.com adresine eposta ile veya www.wetransfer.com ile gönderiniz. Seçici kurulumuzun değerlendirmesinin akabinde makul bir sürede mutlaka dönüş yapılacaktır.

Değerlendirme sonrası ön anlaşma sonrasında serginin hazırlanması için gereken materyal (şart): Lütfen sitemizdeki sergileri ve sanatçı sayfalarını inceleyiniz.

Sanatla kalın, esen kalın….

 •  

Hakan Sarıhan

Arstonline Web Art Gallery 2020

 Sanatçı Sayfası:

 1. Biyografiniz (kendi web sayfanızmış gibi geniş bilgi içermesi tercihimizdir),(word veya benzeri işlenebilir txt formatında olmalıdır)
 2. İletişim bilgileriniz (isteğinize göre; kişisel web siteniz, atölye adresiniz, tel, e-posta, facebook, instagram vb bilgileri ekleyebilirsiniz)
 3. Sanat anlayışınız (maks. 1/2 A4 sayfa), (word veya benzeri işlenebilir txt formatında yazılmalıdır)
 4. Fotoğrafınız (netlikleri iyi olmalı) Yakın plan, büst ve atölyede çalışırken.
 5. Çalışmalarından Örnekler için en az 4, en fazla 8 ad., başka çalışmalarınızın görselleri (sergiye katılacak eser dışında ek olarak) (künyeleri istenmiyor, eserlerin arşivinizden, satılmış veya koleksiyonda olması fark etmez.)
 6. Ödüller, çalıştaylar, söyleşiler, etkinlikler, tv haberi, ödül töreni vb videolarınız. (isteğe bağlı)

 Sergi Sayfası:

 1. Sergilenecek eserlerin görselleri en az 25, en fazla 35 ad., (projeye göre konuşulmalıdır.) (jpg formatında, kenarları temizlenmiş, tercihan en uzun kenarı 777px, çözünürlük 72 dpi olmalıdır)*
 2. Eserlerin künyesi (şarttır) (adı, yapım yılı, ebadı, teknik bilgileri, basılabilir çoğaltılabilir ise kaçıncı kopya olduğu, fiyatı),(word veya benzeri işlenebilir txt formatında olmalıdır)*
 3. Sergi manifestosu yazı (en uzun yarım A4)(word veya benzeri işlenebilir txt formatında olmalıdır)*
 4. Sergi üzerine konuşma videonuz (5-7 dk uzunluğunda, yatay formatta, bel hizası planda, ışık ve ses’e özen gösterilmelidir. (İsteğe bağlıdır ve mobil telefon kaydı olabilir))
 5. Tüm dosya topluca wetransfer.com ile gönderilmelidir. Teknik destek için +90 532 316 70 81 arayabilirsiniz

Teknik Detaylar:

 1. Sergi başvurularını gerek artistik ve gerekse görsel kalitesi bakımından değerlendirmek Artsonline’nın tasarrufundadır.
 2. Sergiler standart olarak en az 20, en fazla 35 eser ile açılabilir. Özel projeler için lütfen arayınız.
 3. Eser fotoğraflarının çekiminde profesyonel ışıklandırma önemlidir. Fotoğraflarıda eserin rengini doğru, dokusunu iyi yansıtan, yüksek kalitede olması aranır.

Ek hizmetler:

 1. Her katılımcıya pdf formatında bir Katılım Sertifikası ve Sergi Kataloğ’u eposta ile gönderilecektir.
 2. Bunlar sanatçımıza printshoplarda basıma uygun ve hazır olarak gönderilecektir.

 Süreler:

 1. Sergi süresi 20 gündür. Sergilerimizin açılışlarını sanal ortamda sanatseverlere duyurulur, sergi açılışında ve sergi süresinde çeşitli duyurularla gündemde tutulur.
 2. Açılan sergilerimiz “geçmiş sergiler” adı altında en az 1 yıl süreyle erişime açık tutulmaya devam edilir.
 3. Sanatçı, sergi erişime açık olduğu tüm sürede sergilenen eserlerin satışı durumunda bunu Artsonline’a bildirmekle yükümlüdür.
 4. Sergi açan her sanatçımızın ayrıca fotoğrafılı biyografisi, iletişim bilgileri, sanat anlayışı ve eski eserlerinden oluşan bir arşivinin yer aldığı özel sürekli açık bir sayfası olacaktır. sanatçımız sayfasındaki bilgileri güncel tutmak zorundadır. Aksi durumda uyarılması ve veya siteden çıkarılması kararları Artsonline yönetiminin uhtesindedir.
 5. Serginin anı defterine yazılanlar haftalık olarak tüm katılımcılarımıza gönderilir.

 Ücretler, Alım-Satım Koşulları:

 1. Kişisel veya en fazla 4 kişilik grup sergisi için 700,-TL kadar bir destek payı alıyoruz. Bu destek payı sergi başlamadan 30 gün önce belirtilen hesaba havale ediliyor.
 2. Sergimizi kendi sosyal medya hesaplarımızdan duyuruyoruz. Ek olarak sponsorlu reklam da yapmak istenirse, her bir sosyal medyada (instagram ve facebook) ayrı ayrı: 50,-TL, 75,-TL veya 100,-TLlik paketlerden de talep edebilirsiniz. Bu konu için lütfen bizi arayınız.
 3. Sergilenen eserlerin alım-satımı alıcı ile sanatçı arasında oluyor. Artsonline olarak satış işlemi için komisyon vb hiç bir ad altında herhangi bir meblağ talep etmiyoruz.
 4. Satılan eserlerin teslim koşulları ve ücretin ödenme şekli de sanatçı ile alıcı aralarında karara bağlanıyor. Bu konuya yine artsonline olarak bir dahlimiz olmuyor.
 5. Eser sahibi tarafından, online sergide yayınlanmak üzere gönderilmiş eserlerin tüm telif hakları doğal olarak eser sahibine ait olmakla birlikte, bu anlaşmaya istinaden Artsonline Web Art Gallery’ye yukarıda belirtilmiş bilgi ve görselleri içeren dosyayı göndermesi durumunda bunların otomatikman www.artsonlinegallery.com sitesinde sergilenmesine-erişimine-yayınına izin vermiş sayılacaktır.
 6. Sergi katalogların satış geliri Artsonline’a aittir. Sergi açanlar bu gelirden hak iddia edemezler.

 Politikalar ve Anlaşmazlıklar:

 1. Sanatçılar artsonline ile serginin  en iyi şekilde hazırlanması konusunda en yüksek düzeyde işbirliğine ve içerik desteğini vermeye açık ve istekli olmalıdır.
 2. Artsonline sanatçının gönderdiği ve/veya sergilediği eserleri tanıtım amaçlı kullanabilecek ve reklamını yapabilecektir. Sanatçımızla açık diyalog ve görüş alışverişi genel politikamızdır.
 3. Artsonline organizasyonu, üzerinde anlaşmaya varılmış bir sergiyi, katılım şartlarına uymaması, gerekli teknik kalite düzeyini sağlayamaması, işbirliği yapmamaması gibi nedenlerle tek taraflı olarak erteleyebilir veya iptal edebilir.
 4. Sanatçılarımız da katıldığı bir sergiden sergi tarihinden en az 15 gün öncesinde haber vermek kaydıyla tek taraflı olarak çıkabilir bu durumdan dolayı herhangi bir yükümlülük altına girmez.
 5. Artsonline, serginin düzenleme, teknik işleri, duyurusu ve tanıtımı gibi konuların planlama ve uygulamasında yani en nihayetinde ve her koşulada ve her konuda maksimum iletişim içinde dahi olunsa dahi son kararı veren taraf olduğunu açık ve net ifade eder, sergi açan sanatçımız bu durumu peşinen ve tartışmasız kabul eder.7

ARTSONLINE WEB ART GALLERY – DORUK BİLİŞİM © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Kişisel Verilerin Korunması