Sergi Başvurusu

Artsonline bir sanal galeridir, bağlantı için farklı bir kulvar, etkin bir seçenektir.

İzalasyon döneminde sanat denilen yaşamımıza anlam katan olgu ile aramızdaki bağı devam ettirmek adına on-line bir sergi açmak fikrinden doğdu Artsonline Web Art Gallery.
Önceliği kâr olmayan, plastik sanatlara destek amacıyla oluşturulmuş bir sitedir burası. Amacımız sanatçı ile sanatsever arasında bir köprü, bir bağlantı oluşturabilmek, fonksiyonumuz sanatçı ile sanatseveri buluşturmaktır.
Görsel sanatların tüm branşlarında üreten, kendini bu yola adayan dostlarımla yolumuzun kesişmesi dileğimizle…

Siz de web galerimizde bir kişisel veya grup sergisi açmak istiyorsanız veya özel projeniz varsa, başvuru için lütfen;

 1. İletişim Bilgileriniz (Adınız Soyadınız, Mobil Tel, Eposta adresiniz),
 2. Sanatsal birikiminizi yansıtan biyografiniz,
 3. En az 3 desen çalışmanız,
 4. Arşivinizden en az 3 örnek çalışma,
 5. Sergilemeyi düşündüğünüz eserlerden örnek 5- 7 ad. ve teknik bilgileri,

Sergi projeniz ve içeriği hakkında kısa bilgi. içeren bir dosyayı hakansart@yandex.com adresine eposta ile veya www.wetransfer.com ile gönderiniz. Dosyanızın eğerlendirmesinin akabinde makul bir sürede mutlaka dönüş yapılacaktır.

Değerlendirme sonrası ön anlaşma sonrasında serginin hazırlanması için gereken materyal aşağıda belirtilmiştir. Belirtilenlerin daha iyi anlaşılabilmesi bakınından lütfen sitemizdeki sergileri ve sanatçı sayfalarını inceleyiniz.

Sanatla kalın, esen kalın….

 •  

Hakan Sarıhan

Artsonline Web Art Gallery

 

Aşağıdaki bilgileri lütfen sonuna kadar dikkatlice okuyunuz. Anlaşılmayan noktalar için lütfen 0532 316 70 81 tel ile iletişime geçmekten çekinmeyiniz.

 Sanatçı Sayfası:

 1. Biyografiniz: Kendi web sayfanızmış gibi düşüneceğiniz bu bölüm için sizi en iyi yansıtan bilgileri içeren bir biyografi hazırlayınız. Bu word veya benzeri düzenlenebilir, txt, doc formatında olmalıdır.
 2. İletişim bilgileriniz: Kişisel web siteniz, atölye adresiniz, tel, e-posta, facebook, instagram vb bilgileri içermelidir. Sayfada görünmesini istemediğiniz bir bilgi varsa lütfen bildiriniz.
 3. Sanat anlayışınız: En uzun yarım A4 sayfa kadar word veya benzeri düzenlenebilir, txt, doc formatında olmalıdır.
 4. Fotoğraflarınız: Profil fotoğrafınız için yakın plan, büst gibi ve atölyede çalışırken vs birkaç fotoğrafınız. Bunlar en az 666 px 72 dpi ve mutlaka net olmalıdır. Unutmayınız sizi en çok yansıtacak olan profil fotoğrafınızdır. 
 5. Çalışmalarından Örnekler: Serginiz haricinde, bu bölüm için başka çalışmalarınızın en az 4, en fazla 8 ad. görseli. Tanıtmak amaçlı bu görsellerin künyeleri gerekmiyor, eserlerin arşivinizden, satılmış veya koleksiyonda olması fark etmiyor. 
 6. Videolar: Çeşitli amaçlarla ödüller, çalıştaylar, söyleşiler, etkinlikler, tv haberi, ödül töreni vb videolarınızdan varsa 3 adet yükleyebiliyoruz.

 Sergi Sayfası:

 1. Sergilenecek eserler: Eserlerin görselleri en az 25, en fazla 30 ad. olmalıdır. Bu konu projeye göre konuşulmalıdır. Eserlerin görselleri jpg formatında, kenarları temizlenmiş, tercihan en uzun kenarı 777px ve çözünürlüğü 72 dpi olmalıdır.
 2. Eser Bilgileri: Adı, yapım yılı, ebadı, teknik bilgileri, basılabilir çoğaltılabilir ise kaçıncı kopya olduğu, fiyatı gibi bilgileri şarttır ve word veya benzeri düzenlenebilir txt, doc gibi formatlarda gönderilmelidir.
 3. Sergi manifestosu: Metin en uzun yarım A4 sayfa kadar ve yine düzenlenebilir, txt, doc formatında olmalıdır.
 4. Sergi Konuşmanız: Sergi üzerine konuşma videonuz isteğinize bağlıdır. Süresi 3-5 dk geçmeyen, yatay formatta, bel hizası planda olmalı, ışık ve sese özen gösterilmelidir.  Mobil telefon kaydı yeterli oluyor.
 5. Gönderi: Tüm dosya tek seferde topluca www.wetransfer.com ile gönderilmelidir. Teknik destek için +90 532 316 70 81 arayabilirsiniz.

Teknik Detaylar:

 1. Sergi başvurularını gerek artistik, gerek görsellerin kalitesi bakımından değerlendirmek Artsonline’nın tasarrufundadır.
 2. Kişisel sergiler en az 20, en fazla 30 eser ile açılabilir. Grup sergileri, özel projeler için eser sayısı en fazla 50 olabilir. Bu konu için lütfen arayınız.
 3. Eser fotoğraflarının çekiminde en önemli konu ışıklandırmadır. Işık eser üzerine homojen olarak dağılmış olmalı, parlama, patlama yapmamalıdır. Eserin dokusunu iyi yansıtacak şekilde ama karşıdan çekilmelidir. Kenar temizlemeleri, küçük açı bozuklukları ve çarpıklıkları biz düzenliyoruz. Ancak aslını görmediğimiz için doğru olacağından emin olamadığımız tek şey renk düzeltmeleridir. Çekimde veya sonrası işlemlerle eserin orijinali ile en yakın rengin yakalanması çok önemlidir
 4. Unutmayınız, bu platformda eseriniz değil onun gönderdiğiniz görseli sergilenecektir.

 Süreler:

 1. Sergi süresi 20 gündür. Sergilerimizin açılışlarını sanal ortamda sanatseverlere duyurulur, sergi açılışında ve sergi süresinde çeşitli duyurularla gündemde tutulur.
 2. Açılan sergilerimiz “geçmiş sergiler” adı altında en az bir yıl süreyle sürekli erişime açık tutulmaya devam edilir.
 3. Sanatçı, sergi erişime açık olduğu tüm sürede sergilenen eserlerin satışı durumunda bunu Artsonline’a bildirmekle yükümlüdür.
 4. Sanatçımız sayfasındaki bilgileri güncel tutmak zorundadır. Aksi durumda uyarılması ve veya siteden çıkarılması kararları Artsonline yönetiminin uhdesindedir.
 5. Serginin anı defterine ve sanatçı sayfasına yazılan yorumlar zaman zaman kontrol edilmelidir.

 Ücretler, Alım-Satım Koşulları:

 1. Kişisel veya en fazla 4 kişilik grup sergisi için 750,-TL bir destek payı alıyoruz. Bu meblağ sergi tarihinde mutabık kalındıktan sonra bir hafta içinde verilecek hesaba havale ediliyor. Aksi durumda rezervasyon kendiliğinden düşüyor.
 2. Sergilenen eserlerin alım-satımı alıcı ile sanatçı arasında oluyor. Artsonline olarak satış işlemi için komisyon vb hiç bir ad altında herhangi bir meblağ talep etmiyoruz. 
 3. Satılan eserlerin teslim koşulları ve ücretin ödenme şekli de sanatçı ile alıcı aralarında karara bağlanıyor. Bu konuya yine artsonline olarak bir dahlimiz olmuyor.
 4. Eser sahibi tarafından online sergide yayınlanmak üzere gönderilmiş eserlerin tüm telif hakları doğal olarak eser sahibine ait olmakla birlikte, bu anlaşma çerçevesinde Artsonline Web Art Gallery’ye yukarıda belirtilmiş bilgi ve görselleri içeren dosyayı göndermesi durumunda bunların otomatikman www.artsonlinegallery.com sitesinde sergilenmesine-erişimine-yayınına, bunların medyada tanıtımına, katalog duyuru gibi formatlarda kullanılıp çoğaltılmasına izin vermiş sayılacaktır. 
 5. Sergi katalogların satış geliri Artsonline’a aittir. Sergi açan sanatçılar bu haklarını Artsonline Web Art Gallery’ye devrederler ve bu gelirden hak iddia edemezler.

 Ek hizmetler:

 1. Gerek kişisel sergi açan ve gerekse karma sergilerimize katılan her sanatçımıza bir Katılım Sertifikası ve Sergi Kataloğu hazılanır ve Her sanatçımıza baslı olarak kargo ile ücretsiz olarak gönderilir. Sadece kişisel sergi açan sanatçılarımıza pdf formatında eposta ile ayrıca gönderilir.
 2. Sergimizi kendi sosyal medya hesaplarımızdan duyuruyoruz. Ek olarak instagram ve facebookta birinde veya her ikisinde sponsorlu reklam da istenirse, her biri için ayrı ayrı: 50,-TL, 75,-TL veya 100,-TLlik paketlerden de talep edilebilir. Bunun için hedef, bölge, süre konuları konusu görüşülmelidir.

Politikalar ve Anlaşmazlıklar:

 1. Sanatçılar artsonline ile serginin en iyi şekilde hazırlanması konusunda en yüksek düzeyde işbirliğine ve içerik desteğini vermeye açık ve istekli olmalıdır.
 2. Artsonline sanatçının gönderdiği ve/veya sergilediği eserleri tanıtım amaçlı kullanabilecek ve reklamını yapabilecektir. Sanatçımızla açık diyalog ve görüş alışverişi genel politikamızdır.
 3. Artsonline organizasyonu, üzerinde anlaşmaya varılmış bir sergiyi, katılım şartlarına uymaması, gerekli teknik kalite düzeyini sağlayamaması, işbirliği yapmamaması gibi nedenlerle tek taraflı olarak erteleyebilir veya iptal edebilir.
 4. Sanatçılarımız da katıldığı bir sergiden sergi tarihinden en az 15 gün öncesinde haber vermek kaydıyla tek taraflı olarak çıkabilir bu durumdan dolayı herhangi bir yükümlülük altına girmez.
 5. Artsonline, serginin düzenleme, teknik işleri, duyurusu ve tanıtımı gibi konuların planlama ve uygulamasında yani en nihayetinde ve her koşulada ve her konuda maksimum iletişim içinde dahi olunsa dahi son kararı veren taraf olduğunu açık ve net ifade eder, sergi açan sanatçımız bu durumu peşinen ve tartışmasız kabul eder.5

ARTSONLINE WEB ART GALLERY – DORUK BİLİŞİM © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Kişisel Verilerin Korunması