Hakkımızda

ArtsGallery Web Art Gallery sanatçıyla sanatseverleri birbirine bağlayan farklı bir kulvar, sanatçı dayanışması adına etkili bir vitrindir.

ArtsGallery, sanat bağını kesintisiz devam ettirmek ve her an ulaşılabilir kılmak adına 7/24 bir sergi açma fikrinden doğdu. 22 Mayıs 2020’de Hakan Sarıhan tarafından tasarlanıp Doruk Web Tasarım/Serkan Ergün tarafından vücuda getirildi. Önce Hakan Sarıhan’ın kişisel web sitesi içinde temeli atılan bu sanal galeri daha sonra geliştirilerek sanatçı dostlarının da açtığı sergilerle ARTSONLINE WEB ART GALLERY adıyla bağımsız bir siteye dönüştü. Galeri pandemi dönemimde pek çok kişisel ve karma sergilere ev sahipliği yaparak bu alanda kendine bir yer açtı ve 2022’ye girerken de artık faaliyetine ArtsGallery olarak devam ediyor.

ArtsGallery sanatı ve sanatçıyı desteklemek amacıyla, masrafların karşılanması dışında bir kar amacı gütmeyen, eserlerin satışı konusunda ciddi bir tanıtım görevi üstlenen bir pozisyondadır. Bu nedenle bu sanal galeri, sanatın aydınlatan yolunda ben de varım, ben bu işe baş koydum diyen her sanatçımızın yanındadır, adeta kolektif bir atölyenin vitrinidir.

Sergilerimize katılan tüm sanatçılarımızın geniş biyografileri, katılımları, aldıkları ödülleri, sergileri, sanat anlayışları gibi kendilerini tanıttıkları bilgilerle donanmış “sanatçılar” bölümümüz sıklıkla güncellenmekte, gönderdikleri yeni bilgilerle taze ve güncel tutulmaktadır. Böylece bir başvuru kaynağı haline geleceğini ümit ettiğimiz bu bölümümüzün de, siz sanatçılarımızın konuklarını ağırladığı evi/stüdyosu olacağını ümit ediyoruz.

Açtığımız her sergi, “geçmiş sergiler” bölümünde izlenime açık olmasının yanında, hazırlanan kataloglar ile sergileri arşivleyerek kalıcı hale getiriyor, basılabilir “Dijital Katılım Sertifikası” ile de katılımınızı belgeliyoruz.

Kısa zamanda gördüğü ilgiyle girişimimizin bu alanda bir açığı kapatacağını öngörüyor, emin fakat dikkatli adımlarla kendini sürekli geliştirme ve yenilemeyi sürdürüyoruz.

Bu noktadan hareketle ArtsGallery programlı kişisel sergiler dışında yılda 2 kez, bütün sanatçılara açık, görsel sanatların tüm branşları için “30 Sanatçı, 30 Eser” ve digital sanatçılarımız için de “22 DigitAlls” ve Mobil Sanat sergileri düzenleyerek, genç sanatçılarımızı destekleyecek, hedeflerine giden yolda bir köprü olmayı sürdürecektir.

ArtsGallery Web Art Galeri’yi geliştirecek her türlü görüş ve önerileriniz duymak, bizi her zaman mutlu edecektir. 

ARTSONLINE WEB ART GALLERY – DORUK BİLİŞİM © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Kişisel Verilerin Korunması