Deniz Elmas Özçelik

Resim, Eğitmen
Email / Web / Facebook / Instagram /

Paylaş

1987’de Giresun’da doğdu.

2012 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Resim Bölümünde lisans eğitimini tamamladı. 2014 yılından beri Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Resim-İş Öğretmenliğinde Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir.

2015-2017 yıllarında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği bölümünde Öğretim görevliliği yapmış olan sanatçı, 2016-2020 yılları arasında Time Güzel Sanatlar okulunda Resim bölümü başkanı/Resim Öğretmeni olarak görev yapmıştır.

Elmas alanı ile alakalı 2014 yılında ilk kişisel sergisini açmış olup, birçok yarışmalı sergiye ve karma sergiye eserleriyle katılmış Ankara, Isparta, Antalya, İzmir, Denizli, Eskişehir ve İstanbul’da çalışmalarını izleyici ile buluşturma şansı yakalamıştır.

1999 yılında “Türkiye-Pakistan İlişkileri” adlı Resim Yarışmasında, İl ve İlçe Birinciliği elde etmiş olan sanatçı, 2014 yılında Muğla, Art Suites Gallery 10. Uluslararası Workshop Çalışmalarında Sanatçı olarak, 2013 yılında Eskişehir Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı Etkinlikleri Uluslararası Sanat Çalıştayında Sanat Asistanı olarak, 2013 yılında da 2. Uluslararası İzmir Sanat Bienalinde Sanatçı olarak yer almıştır. İstanbul’daki atölyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

 

Artsonline'da Geçmiş Sergileri:

Video Klipler

Örnek İşler

Görüşünüz

ARTSONLINE WEB ART GALLERY – DORUK BİLİŞİM © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Kişisel Verilerin Korunması