Sık Sorulan Sorular

 

Aşağıda genel olarak sıkça sorulan sorularınızın cevaplarını bulacaksınız. 

Sorunuz aşağıda yoksa, lütfen bize bir eposta gönderiniz veya +90 532 316 7081 numaralı telefondan ekibimizle iletişime geçin.

Kişisel sergi açmak için koşullar nedir?

Kişisel bir sergi açmak için:

  • GSM Tel,
  • e-Posta adresiniz,
  • Sanatsal birikiminizi yansıtan kısa biyografiniz,
  • En az 3 desen çalışmanızın görseli,
  • Arşivinizden en az 3 örnek çalışmanın görseli,
  • Sergilenecek eserlerden en az 5- 7 örnek görselleri ve teknik bilgilerini,
  • Sergi projeniz hakkında kısa bir bilgi

içeren bir dosyayı hakansart@yandex.com adresine e-posta ile veya www.wetransfer.com ile gönderiniz. Seçici kurulumuzun değerlendirmesinin akabinde makul bir sürede mutlaka dönüş yapılacaktır.

Daha geniş bilgiye bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Sergi için kaç eser gerekiyor?

İyi bir sergi için ideal sayının 30 eser (en az 25, en fazla 35 ad.) eser olduğunu söyleyebiliriz.

Ancak daha özel bir projeniz varsa konuşabilir, özel çözümler geliştirilebiliriz.

Online sergi için gönderilecek görseller nasıl olmalı?

Tüm görseller, mümkünse en uzun kenarı 1000px 72 dpi ölçüsünde ve jpg formatında olmalıdır.

Gönderilecek fotoğraflar, word, powerpoint veya pdf gibi dosyalarda birleştirilmemeli ve her eser, adı bir sıra no olacak şekilde düzenlenip gönderilmelidir.

Çok görsel var, tek postayla gitmiyor, ne yapabilirim?

Sergi materyalinin tek seferde gönderilmesi tercihimizdir. Yüksek miktarda dosyayı tek seferde göndermenin en kolay yolu wetransfer ile göndermektir.

Ücretsiz ve kullanımı son derece basit olan bu uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

Kişisel sergi açmanın ücreti nedir?

Galerimizin varlığını sürdürebilmesi için gereken tek gelir sergi açma bedelidir.

Artsonline sergilenen eserlerin satış işlemi için komisyon vb hiç bir ad altında herhangi bir meblağ talep etmiyoruz. Bu konuyu tamamen sanatçı ile alıcıya bırakıyoruz.

Sergileme ücretimiz 20 günlük süreli kişisel veya 4 kişiye kadar olan grup sergileri için 700,-TL dir.

Kişisel veya küçük grup sergi açılması işle ilgili verdiğimiz hizmetleri ve daha geniş bilgiyi "Sergi Başvurusu" sayfamızdaki "Ücretler, Alım-Satım Koşulları" paragrafında bulabilirsiniz.

Karma Sergilere nasıl katılabilirim?

Düzenlediğimiz her karma sergi için ayrı ayrı şartname düzenliyoruz. Bu şartnameleri sitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan duyuruyoruz. Kendiniz için uygun olan bir sergimizde de sizi görmek isteriz.

Sosyal medya hesaplarımız ana sayfamızın en altında bulunuyor. Lütfen hesaplarımızı takip ediniz, etkinlik ve sergi programlarımızdan haberdar olunuz. Eposta ile haberdar olmak isterseniz yine ana sayfamızın en altındaki formdan kolayca kayıt olabilirsiniz.

Katılım Belgesi veriyor musunuz?

Evet her sergi açan ve karma sergilerimize katılan sanatçılarımıza bir dijital katılım sertifikası eposta ile gönderiyoruz. Arzu edenler bunları printshoplardan baskı alabiliyor.

Karma sergiler ücretli midir?

Karma sergiler özel organizasyonlar olduğundan tümü için genel bir bilgi olamıyor doğal olarak. Ama tabiiki her karma sergimizin şartnamesinde bu konuda da bilgi verilmektedir.

Bu şartnameleri sitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan duyuruyoruz.

Sosyal medya hesaplarımız ana sayfamızın en altında bulunuyor. Lütfen hesaplarımızı takip ediniz, etkinlik ve sergi programlarımızdan haberdar olunuz. Eposta ile haberdar olmak isterseniz yine ana sayfamızın en altındaki formdan kolayca kayıt olabilirsiniz.

Sergiler sadece Türkiye için mi açılıyor?

Tabii ki hayır. Sitemiz dünyanın dört bir köşesinden takip ediliyor, sergilerimiz izleniyor. 

Sergilerimiz üzerinden yurt dışından eserlerimize gelen taleplerle ve satış yapan sanatçılarımızla biz de mutlu oluyoruz.

Sergimin izlenme durumundan nasıl haberdar olurum?

Sitemiz Google Analytics'e kayıtlı olduğundan çeşitli izlenme istatistiklerine sahip oluyor ve bunları zaman zaman sanatçılarımızla paylaşıyoruz. Sanatçılarımız ziyaretçilerin Sergi Anı Defteri'ne yazdıkları mesajları da görüyor ve cevaplayabiliyorlar.

Hızlı Destek mi Lazım?

Sitemizdeki konularla ilgili  sorunlarınızı çözmenize yardım etmek için her zaman buradayız, lütfen bize tam anlaşılmamış konuları veya dilek ve önerilerinizi gönderin. Teşekkür ederiz.