Güllü Yakar Tapu

Akademisyen, Grafik Tasarım
Email / Web / Facebook / Instagram /

Paylaş

1982 yılında Ankara’da doğdu. Gazi Üniversitesi’nde grafik eğitimi alanında lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi aldı. Yüksek lisans tez konusu temel sanat eğitimi, doktora tez konusu yönlendirme tasarımı üzerinedir. Meslek hayatına MEB kurumunda grafik tasarım öğretmeni olarak başlamıştır. 2015 yılından bu yana Necmettin Erbakan Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi’nde aynı alanda öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Afiş ve exlibris konuları başta olmak üzere tasarım sergileri, karma sergiler, posta sanatı sergileri katılımı ve tasarımın çeşitli konularında bilimsel çalışmalara sahiptir. 

Kişisel Sergiler:

  • Eski-Yeni Kavramlar Afiş Sergisi. 16-18 Ekim 2018, ELSANDER Sempozyumu-Alan Xafira Otel-ANTALYA
  • Femme/Zen İllüstrasyon Sergisi.16-20. Mart 2018 , Türe Sanat Galerisi-KONYA

 

Geleneksel çizim ve çoğaltım tekniklerinin görsel niteliklerini, dijital tekniklerle elde etmek üzerine kurulu çalışmalarda; karalama tarzı çizimlere, özgün baskı etkisine yer verilmiştir.

Çizimler, dokular ve renkler çoklu katmanlarda kaynaştırılarak üst üste eklenmiştir. Dijital tasarımın pürüzsüz etkisini kırmak ve taklit bir kolaj/özgün baskı etkisi elde etmek amacıyla lekeci çizim, dokulu materyaller, fırça izleri ve grunge (kirli) etki kullanılmıştır. 

 

Artsonline'da Geçmiş Sergileri:

Video Klipler

Örnek İşler

Görüşünüz

ARTSONLINE WEB ART GALLERY – DORUK BİLİŞİM © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Kişisel Verilerin Korunması