Lara Russo

Fotoğraf, Mobil Art
Email / Web / Facebook / Instagram /

Paylaş

1990 İstanbul doğumludur.

Kanada Carleton Universitesi’nde Dilbilim ana dal, Psikoloji ve İspanyolca yandallar okumuş ve Kognitif Bilim (Cognitive Science) alanında yüksek lisans yapmıştır. Şu anda da yine aynı üniversitede, aynı dalda sürdürmekte olduğu doktorası’nın yanı sıra, asistanlık yapmakta ve çeşitli araştırmalarda görev almaktadır.

Lara’nın sanata olan ilgisi 8 yaşındayken annesiyle birlikte gittiği ahşap boyama kursunda başlar. Toz pastel ve Miks Medya (Mix Media) teknikleriyle yaptığı resimlerle çeşitli karma sergilere katılır. Resmin dışında cam, seramik ve kukla tasarımı alanlarında da çalışmaları bulunmaktadır.

2015 yılında Focus Group’tan aldığı fotoğrafçılık teknikleri kursundan sonra fotoğraf çekmek hayatının vazgeçilmezleri arasına girmiştir. İstanbul, kedi ve çay temalarının çoğunlukta olduğu ‘’bir fotoğraf 1 şiir’’ adlı bir instagram sayfası bulunmaktadır. Son yıllarda hobi olarak bebek, çocuk ve kedi-köpek fotoğrafları çekmektedir.

2020 yılının Aralık ayında Dr. Mehmet Ömür’den aldığı Mobil sanat eğitimi sonrasında bu sanata büyük ilgi duymuş ve dijital eserler üretmeye merak salmıştır. Çektiği fotoğrafları bu sayede özgün sanat eserlerine dönüştürmektedir.


Born in Istanbul in 1990.

She has been graduated from Canada’s Carleton University with an honours degree in linguistics and a minor in psychology and Spanish. Fluent also in ASL, she finished her master’s degree in Cognitive Science and started her Ph.D. in the same field. Actually, she also acts as a teacher’s assistant and joins many scientific studies.

Lara’s interest in art started when she joined her mother in wood painting at the age of eight. Then she went on painting, ceramics, glass and puppet design. Lara attended several exibitions with her soft pastel and mix media drawings. Taking photos turned out to be indispensable to her after she took photography courses from Focus Group. She holds an Instagram account, ‘’Bir Fotoğraf 1 Şiir’’ (A photo a poem) where she places photos of Istanbul and its traditional “cats and tea”…

During the last years, she developed a particular interest in taking pictures of babies, children and pets.

From December on, she took mobile art lessons from Dr. Mehmet Ömür and started to convert her photos into unique digital mobile art pieces.

 

Artsonline'da Geçmiş Sergileri:

Video Klipler

Örnek İşler

3 Yorum

 • Karen Maçoro
  21 Aralık 2021

  Lara, mükemmel. Tebrik ederim. Devamını görmeyi isterim. Israel’den sevgiler 💕

 • Şirin Tok
  21 Aralık 2021

  Çok etkilendim. Kutluyor ve başarılar diliyorum

 • Meral Miryam Molinas
  26 Aralık 2021

  Lara herbiri birbirinden güzel ve etkileyici, candan tebrik ederim.

Görüşünüz

ARTSONLINE WEB ART GALLERY – DORUK BİLİŞİM © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Kişisel Verilerin Korunması