Nalan Kumlalı Atahan

Ressam, Küratör, Radyocu
Email / Web / Facebook / Instagram /

Paylaş

Kocaeli Değirmendere doğumlu olan sanatçı; 1994 yılında başladığı Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünü, 1998 yılında Prof. Kadri Özayten Atölyesi’nde tamamladı.

2010 yılında “Ofiste Sanat” projesini başlattı. On iki yıldır aralıksız sürdürdüğü ofiste sanat sergilerinde birbirinden değerli sanatçıların eserleri sergilendi ve sergilenmeye devam ediyor. Türkiye’nin farklı şehirlerinde bulunan ofislerde düzenlediği sergileri eş zamanlı olarak Amerika da da sürdürüyor.

2006-2012 yılları arasında Değirmendere’de bulunan kendi atölyesinde resim çalışmalarını  sürdüren ve farklı yaş gruplarına resim eğitimi veren Kumlalı, 2012 yılından beri Los Angeles’ta bulunan atölyesinde resim çalışmalarına devam etmektedir.

Yurtiçi ve Yurtdışında olmak üzere onbir kişisel sergi, kırkbeşten fazla karma sergiye katıldı. Eserleri yurtiçi ve yurtdışında bazı özel koleksiyonlarda yer alıyor.

İzmit ve İstanbul da özel şirketlere sanat danışmanlığı görevini sürdüren sanatçının, gazete ve dergilerde sanat üzerine yazdığı çeşitli yazıları bulunmaktadır.

NalanCA Sanat youtube kanalında ve Los Angeles merkezli internet üzerinden yayın yapan bir radyo da sanat üzerine program hazırlayıp sunuyor.

 

Artsonline'da Geçmiş Sergileri:

Video Klipler

Örnek İşler

Görüşünüz

ARTSONLINE WEB ART GALLERY – DORUK BİLİŞİM © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Kişisel Verilerin Korunması