Nuri Özçelik

Resim, Akademisyen
Telefon / Email / Web / Facebook / Instagram /

Paylaş

1986’da Eskişehir’de doğdu.

Ortaöğretim yıllarından sonra Eskişehir Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’ni bitirdi (2004). Anadolu Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü,  Resim-İş Öğretmenliği Programı, Resim ana sanat dalından Prof. Dr. İsmail Özgür SOĞANCI’nın atölyesinden mezun oldu (2008). Süleyman Demirel Üniversitesi, Güzel Sanatlar Enstitüsü, Resim Bölümü, Resim Anasanat dalında yüksek lisans eğitimini Prof. Olcay ATASEVEN danışmanlığında Kent Dokusu ve Görünümlerinin Resimsel Düzleme Aktarımına Yönelik Araştırmalar ve Uygulamalar’ konulu tez araştırması ile tamamladı (2013). Anadolu Üniversitesi, Güzel Sanatlar Enstitüsü, Resim Bölümü, Resim Anasanat dalında sanatta yeterlilik eğitimini Prof. Rıdvan Coşkun danışmalığında ‘1980’den Günümüze Çağdaş Türk Resminde Kent İmgesi’ konulu tez araştırması ile tamamladı (2019).

Özçelik, alanı ile alakalı üç adet kişisel sergi açmış olup, Isparta, Antalya, İstanbul, Ankara, Eskişehir, Kütahya ve Londra’da karma sergilerde yer almış, yarışmalı sergiler de dahil olmak üzere otuzu aşkın farklı platformda çalışmalarını izleyici ile buluşturma şansı yakalamıştır.

Alanı ile akalı üç makale yayınlamış, (2015) Ege Üniversitesi, 6. Uluslararası Egeart Sanat Günleri’ne, (2014) Art Suites Gallery 10. Uluslararası çalıştayına, (2014) 1. Pamukkale üniversitesi Görsel sanatlar lisansüstü öğrenci çalıştayına sanatçı olarak katılmıştır.

Aktif olarak Akademi’de ve M.E.B’e bağlı kurumlarda ders vermiş olup, şu anda İstanbul Topkapı Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Resim Bölümünde Dr. Öğr. Üyesi olarak çalışmaktadır.

Özçelik, İstanbul’daki atölyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

 

Artsonline'da Geçmiş Sergileri:

Video Klipler

Örnek İşler

Görüşünüz

ARTSONLINE WEB ART GALLERY – DORUK BİLİŞİM © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Kişisel Verilerin Korunması