Turhan KA.

Resim, Atık Malzeme Sanatçısı
/ Web / Facebook / Instagram /

Paylaş

Turhan Karayağmurlar, 1959 yılında İnegöl de doğdu.

1985 yılında İzmir de reklam sektöründe çalışmaya başladı, 2001 yılından itibaren işlerini Turhan KA. olarak imzalıyor. 1990 yılında çalıştığı reklam atölyesinde kendi çabasıyla resim yapmaya başladı ve hiç ara vermeden devam ediyor. Resim eğitimi almadı öğrendiği her şeyi çalışarak, araştırarak deneyerek, yaparak öğrendi.

Dönemsel olarak seriler halinde çalışıyor, son beş yıldır ağırlıklı olarak 2017 yılında bir tesadüf sonucu yapmaya başladığı heykel ve maskları üretiyor.

Resme çok katkısı olduğunu düşündüğü için fotoğraf ile ilgileniyor, aynı zamanda özellikle son yıllarda video çekiyor. You tube de kendi işlerinin, sergilerinin, görsel medyada tv,lerde çıkan haberlerinin, şiirlerinin olduğu Turhan KA. ismiyle bir kanalı var.

Mecmua İstanbul haber ve medya sitesinde kendi deneyimlerinden oluşan sanat yazıları yazıyor. Karma ve grup sergilerine katıldı kişisel sergiler açtı. Resmi, özel koleksiyonlarda ve TÜRVAK Sinema Tiyatro Müzesi, İzmir Kağıt ve kitap sanatları müzesi daimi koleksiyonunda eserleri bulunuyor.

2008 yılında gelen bir teklifle İstanbul Sürmeli otel ve Vakıfbank Ayvalık sosyal tesisleri odalarına resimler hazırladı.

BRHD üyesi, resim ve farklı çalışmalarını İzmir’de sürdürüyor.

Her türlü malzemeyi kullanan bilinen yerleşik kurallardan, sınırlardan hoşlanmayan Turhan KA. Kendi sanat anlayışını şöyle tanımlıyor.

”Benim sanatım hiç bilmediğim fakat bulmak için inatla uğraştığım bir yer”

– – –

Turhan Karayağmurlar born in 1959 in İnegöl. He started to graduate from Izmir in 1985, since 2001 Turhan KA. as signing. In 1990, he began to paint on his own effort in the advertising workshop and continues to do research. By painting, by learning, by learning by learning.

While it is in series periodically, it produces decorations and masks made in one year in 2017, with his son for five years. It’s also strictly the final video shoot, planned with photography to add a lot to the picture. Turhan KA, where his works, promotions, promotional TVs, news and poems are exhibited on You Tube. There is a channel named

Mecmua Istanbul news and media art articles composed by them. They participated in group and group exhibitions. Works in official and private collections and in the permanent collection of TÜRVAK Cinema Theater Museum, İzmir Paper and Art Museum.

With an offer in 2008, they prepared the Istanbul Sürmeli hotel and Vakıfbank Ayvalık social facilities.

BRHD member, painting and different application continues in İzmir. Turhan KA, who does not like the principles and limitations using all kinds of materials. He defines his own understanding of art as follows.

“It’s my intention to hear but a place I’m struggling to find”

ARTSHOP’TA ESERLERİ

 

Artsonline'da Geçmiş Sergileri:

Video Klipler

Örnek İşler

Görüşünüz

ARTSONLINE WEB ART GALLERY – DORUK BİLİŞİM © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Kişisel Verilerin Korunması