Tüm Sergileri Göster

Devrim Dinç “Rüya Sekansları” Kişisel Dijital İllüstrasyon Sergisi

19 Ara 2022 - 08 Oca 2023

 

Devrim Dinç “Rüya Sekansları” Kişisel Dijital İllüstrasyon Sergisi’ne hoşgeldiniz…

Ülkemizin kadrosuyla öne çıkmakta olan üniversitelerinden Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak çalışmakta olan İlkan Devrim Dinç’in sergisini size sunmaktan mutluyum.

Rüya Sekansları/Dream Cycles ismli sergimiz sanatçımızın farklı ortamlarda ürettiği dijital çalışmaların birleşimi ile oluşturduğu 16 dijital illüstrasyondan oluşuyor.

Bu sergimizin de her zaman olduğu gibi sayfaların en altında bulunan Sergi Anı Defteri ve Sanatçı Profil Sayfası yorum ve değerlendirmelerinize açıktır.

Basılı Sergi Kataloğu‘ndan edinmek isteyen dostlarım bağlantıdan veya sergideki “Edinmek İçin” butonundan sipariş verebilirler.

En iyi dileklerimle…

Hakan Sarıhan

ArtsGallery – Aralık 2022
_______________________________

Rüya sekansları (Dream Cycles) sergisi tarz olarak sürreal bir yapının içinde oluşturulmuş olan dijital illüstrasyonlardan oluşmaktadır.

Çoklu ortam (Multi Platform) dijital sanatçı olma yolculuğumda yeni bir ekol üretme çabalarından vuku bulmuştur. Bu ekolün bir çok dijital platformu eş zamanlı olarak kullanma vizyonu ile ortaya çıktığı düşünülebilecektir. Rüya sekansları, arka plan tasarımlarının 2 boyutlu tasarım programlarında, figürlerinde 3 boyutlu ortamlarda üretilmesi sonucu ortaya çıkmıştır. Son olarak da farklı ortamlarda üretilen parçalar promosyon videosunda görüldüğü gibi anime edilerek hareketlendirilmiştir.

Rüya sekansları, doğum, ölüm, aşk ve yalnızlık gibi güçlü soyut kavramların entegrasyonu sonucu hayal edilmiş ve Evrende insanın küçüklüğü üzerinden kavramsal bir altyapıya oturtulmuştur. Serginin hem kültürel konjonktürün hem de dijitalleşen dünyanın paradigma değişimleri içinde kendine bir yer bulması söz konusu olabilecektir. Çünkü hem içerik hem anlam hem de sanatsal üretim tekniği açısından bilinçli tercihler dahilinde yaratılmıştır.

Devrim Dinç

ArtsGallery – Aralık 2022
_______________________________

Devrim Dinç

İlkan Devrim Dinç, 2011 yılında Lisans, 2016 yılında Yüksek Lisans ve 2021 yılında Doktora eğitimini 3 Boyutlu tasarım, Dijital Animasyon ve Görsel efektler üzerine yapmış ve tamamlamıştır.

3 sene Kanada olmak üzere toplamda 10 senelik sektör tecrübesi olan dijital sanatçı, bir çok projede yer almıştır ve halen sektörde Kreatif Direktör olarak çalışmaktadır.

BİYOGRAFİSİ

_______________________________

Yasal Uyarı

Burada sergilenen tüm eserler FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASI ile koruma altında olup, tüm hakları sanatçısına aittir. İzinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz./ All Rights Reserved.
Fikir ve emeğe verdiğiniz değer ve gösterdiğiniz saygı için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

ARTSONLINE WEB ART GALLERY

_______________________________

Devrim Dinç “Rüya Sekansları” Kişisel Dijital İllüstrasyon Sergisi
  • Tarih: 19 Ara 2022 - 08 Oca 2023
  • Yer:Artsonline Web Art Gallery
  • Düzenleyen:Hakan Sarıhan
  • Sergi Süresi:21 Gün

Galeri

Sergi Anı Defteri

1 Yorum

  • Ferda Bolkan
    25 Aralık 2022

    Başlangıçtan sona ulaşan bir yolculuktayız sanki. Müzik, renkler, görseller olağanüstü. Yaratıcı, özgün bir çalışma…Kutluyor, yeni çalışmalarını sabırsızlıkla bekliyoruz.

Görüşünüz

ARTSONLINE WEB ART GALLERY – DORUK BİLİŞİM © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Kişisel Verilerin Korunması