Tüm Sergileri Göster

Lale Huseynova ” Evrensel Seyahat”

10 Eyl 2020 - 25 Eyl 2020
“Resimlerimlerimdeki esas maksadım renklerle insanların hayatlarına anlam ve değer katmak, mutluluk aşılamak için yaşamın en renkli yanlarını göstermeye çalışmaktır.

Buna sanat aracılığıyla ulaşabilmek için daima araştırmam, kendimi daha çok tanımam ve keşfetmem ve bilinçaltıma ulaşmam gerektiğini biliyorum.” demişti bana Lale Huseynova.

Çok yönlü kişiliğiyle araştırmacı, üretken ve genç yaşında bu sözleri içselleştirerek çalışan, çıktığı sanat yolculuğunda yeteneği, samimiyeti ve gayretiyle dikkatimi çeken bir meslektaşımdır kendisi.

O nedenle ilk kişisel sergisini burada, artsonline’da açma teklifimizi kabul etmesi beni ayrıca heyecanlandırdı. Umarız kendisine uğurlu geliriz ve bu sergi sanat kariyerinde yönünü belirlemesine vesile olacak anlamlı bir başlangıç olur.

Şimdiden başarılarla dolu olan biyografisiyle parlak bir kariyer vaat eden sanatçımız Lale Huseynova’nın değişik tekniklerde ve boyutlarda 30 eserinden oluşan bu ilk sergisini sizlere heyecanla sunuyorum.

Eminim, serginini en altındaki Anı Defterine yazacağınız duygu, görüş ve önerilerinizi duymak kendisini mutlu edecektir. İyi izlenceler dilerim.

Hakan Sarıhan

Artsonline – Web Art Gallery 2020

_______________________________

Neden Evren?

Evren Türk ve Altay mitolojisinde ejderha anlamına geliyor. Bu ejderha bir yeraltı mağarasında yaşıyor ve oradaki hazineyi koruyor. Peri masallarında bu ejderha suyu keser ve karşılığında bir fedakarlık ister. Bu fedakarlıkta su sembolü “hayat” demektir, yani hayat senin kontrolündedir mesajı veriliyor.

Sanat dünyasında da boş kağıtta ve ya tuvalde çizeceğimiz eseri kendi kontrolümüzde renklerle kendi hayatımıza çeviriyoruz. Sanatta her bir eserin ayrı ayrı kendine özgü farklı anlamları olmalıdır, yaşamımızdaki değişimlerin sanatımıza da yansımasından kaynaklanan. Şimdi tüm dünyayı saran ve herkese zor anlar yaşatan Covid-19 olayında olduğu gibi. Sergim de bu döneme denk geldi ve içinde zorunlu kısıtlama zamanlarında çalıştığım pek çok eserlerim oldu.

“Evrensel Seyahat” adlı bu sergimde esas maksadım renklerle insanların hayatlarına anlam ve değer katmak, mutluluk ve duygusal rahatlık aşılamak için çevreyi ve yaşamın en renkli yanını göstermektir. Buna sanat aracılığıyla ulaşabilmek için daima araştırmak, kendini daha çok keşfetmek ve tanımak ve bilinçaltına ulaşmak gerekiyor.

Benim bu ilk kişisel sergimi açmama vesile olan başta Hakan Sarıhan Hocama ve Artsonline Web Galeri’nin tüm çalışanlarına derin teşekkürlerimi sunarım.

Lale Huseynova

Artsonline – Web Art Gallery 2020
_________________________________

Lale Huseynova

2016 yılında Azerbaycan Devlet Güzel Sanatlar Akademisinde Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik dalından onur ile mezun olan Lale Huseynova, eğitim yıllarından beri çalışmaları Sanat Akademisi, Azerbaycan Sanatçılar Birliği’nde, ülkenin çeşitli yerlerinde ve yabancı ülkelerde sergilenen 1995 doğumlu genç bir sanatçı.

Pek çok yarışma ve sergiye katılan ve birçok ödülü bulunan alan sanatçı 2016’dan beri Azerbaycan Sanatçılar Birliğinin Genç Sanatçılar üyesidir.

BİYOGRAFİSİ
_______________________________

Yasal Uyarı

Burada sergilenen tüm eserler FİKİR VE SANAT ESERLERİ YASASI ile koruma altında olup, tüm hakları sanatçısına aittir. İzinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz./ All Rights Reserved.
Fikir ve emeğe verdiğiniz değer ve gösterdiğiniz saygı için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

ARTSONLINE WEB ART GALLERY

_______________________________

Lale Huseynova ” Evrensel Seyahat”
  • Tarih: 10 Eyl 2020 - 25 Eyl 2020
  • Yer:www.artsonlinegallery.com
  • Düzenleyen:Hakan Sarıhan
  • Sergi Süresi:15 Gün

Galeri

Sergi Anı Defteri

1 Yorum

  • Metin Cansız
    9 Mart 2021

    Lale hanım kutluyorum Türklerin kültürünü günümüze taşıdığınız için çok mutlu oldum. Bende kültürümüzü bugüne taşımaya çalışıyorum.

Görüşünüz

ARTSONLINE WEB ART GALLERY – DORUK BİLİŞİM © 2020. Tüm Hakları Saklıdır.
Kişisel Verilerin Korunması